fbpx

Як розповідати на співбесіді про свої слабкі сторони?

Ірина Сулацька Вт., 16.07.19 Пошук роботи

Прохання розповісти про свої слабкі сторони на співбесіді можна почути досить часто. Як краще відповісти, щоб власні недоліки не стали перешкодою до омріяної посади, радить Ірина Сулацька, рекрутер у Matic та викладач у Lviv IT School.


Щоб зрозуміти, як відповісти на це питання, треба перш за все усвідомити його ціль. Інтерв’юери зазвичай питають про сильні й слабкі сторони, щоб зрозуміти:

  • який характер у кандидата, наскільки він відкритий і чесний;
  • чи здатний на саморефлексію і здорову самокритику; 
  • чи готовий розвиватись і працювати над собою;
  • чи підходить на конкретну роль (деякі особисті якості і професійні навички дійсно можуть заважати конкретній роботі й побудові професійних стосунків).


Як відповісти чесно й водночас не змусити роботодавця сумніватися у вашій кандидатурі? 


Уважно прочитайте опис вакансії


Для початку проаналізуйте опис вакансії та визначте, які ваші особливості можуть стати перешкодою для роботи. Наприклад, якщо ви подаєтесь на вакансію рекрутера, обожнюєте проводити співбесіди і вести перемовини, але наразі не експерт у сорсингу — це слабка сторона у ваших професійних навичках (hard skills).

В описі ледь не кожної вакансії вказують не лише професійні вимоги, а й бажані soft skills. І навіть якщо працедавець цього не вказав, зазвичай можна зрозуміти, які навички важливі для конкретної ролі. Наприклад, для позиції рекрутера — це комунікативність. І якщо ви визнаєте, що погано справляєтесь із непростими розмовами, це може стати перепоною. 

Незалежно від того, якими слабкими сторонами ви вирішите поділитись на співбесіді —  hard чи soft skills, — спробуйте розказати про ті навички й якості, які не є критично важливими для обраної вакансії. 


Визнайте, що слабкі сторони є 


Відповідь «У мене їх немає» звучатиме нещиро і може наштовхнути інтерв’юерів на негативні висновки про недостатню чесність, самовпевненість, негнучкість. Світ швидко змінюється, кількість інформації зростає, і ми не можемо бути експертами в усьому. І навіть якщо винести за лапки hard skills і згадати про soft skills, варто пам’ятати, що ніхто не ідеальний: у кожного з нас свої особливості, які рідко бувають однозначно поганими. 

Наприклад, ви добре працюєте з рутинними задачами, але не на максимальній швидкості через увагу до деталей. Це може допомогти бухгалтерові, але не підійде для посади, що вимагає швидкого перемикання між задачами і моментального прийняття рішень. Знайдіть хороше у ваших слабких сторонах і поділіться з роботодавцем прикладами, коли вони зіграли вам у плюс. 


Не вигадуйте


Діліться своїми справжніми слабкими сторонами, а не тими, що нібито виглядають презентабельно, на кшталт: «Моя слабка сторона — працюю дуже багато». Щирість забезпечить про вас краще враження, ніж вигідні точки зору, адже під час подальшої роботи у компанії нещирість  швидко викриють. Окрім того, інтерв’юери можуть задати уточнюючі питання, і ви маєте бути готові поділитись деталями. Наприклад, розказати про ситуацію, в якій ваша слабка сторона вплинула на роботу.


Покажіть готовність працювати над недоліками 


Раджу не просто поділитись своїми слабкими сторонами, а й розказати про свій план роботи над ними. Як ви над ними працюєте та що збираєтесь зробити найближчим часом, щоб мінімізувати вплив ваших слабких сторін на роботу? 


Розкажіть про свої сильні сторони 


Інтерв’юери розуміють (сподіваюсь :)), що ідеальних людей не існує. Ваші сильні сторони (як soft, так і hard skills), можуть компенсувати ті знання або якості, над якими ви наразі працюєте, тому згадайте про кілька ваших найсильніших сторін, щоб про вас як про кандидата, склалось якнайповніше враження


Не обирайте велику кількість пунктів


Як на мене, правило «не більше трьох якостей» працює не лише для резюме, але й для співбесіди. Якщо ви перерахуєте забагато навичок і якостей, інтерв’юерам буде складно запам’ятати усі, задати уточнюючі питання та визначитись із тим, наскільки ви підходите для даної вакансії. Оберіть кілька ключових soft і hard skills для обох питань: і про сильні, і про слабкі сторони. 


Що, як ви не впевнені у своїх слабких сторонах? 


Якщо ви не впевнені у своїх точках росту, попросіть фідбек у своїх колишніх і теперішніх колег. Або попросіть поради у керівника чи менеджера під час кар’єрної зустрічі. Зворотний зв’язок — наше все! Питання «Над чим мені варто попрацювати? Що мені варто покращити у своїх навичках і особистих якостях?» може допомогти вам зрозуміти ваші слабкі і сильні сторони. Слова людей, які з вами безпосередньо працювали, стануть у нагоді не лише для співбесіди, але й загалом для роботи над собою.

Тепер, коли ви знаєте, як відповідати на питання про ваші слабкі сторони, можна сміливо подаватися на одну із десятків крутих вакансій на Happy Monday.

Читайте також

Як визначити свої сильні та слабкі сторони?

Виділяйся, щоб бути затребуваним! Як розвивати свої сильні та слабкі сторони?

Що говорити на співбесіді: відповіді на типові запитання

Готові відправляти своє резюме?

У нас є круті вакансії у топових українських та міжнародних компаніях

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: