Співзасновник та колишній генеральний директор Tripadvisor Стівен Кауфер поділився, які риси він шукає в кандидатах під час найму, а які можуть його насторожити.
Блискуче резюме та правильно заповнений профіль у LinkedIn — лише половина успіху на ринку праці. Проходження інтерв’ю — це окреме випробування.
Співзасновник сервісу для планування подорожей Tripadvisor Стівен Кауфер у 2022 році залишив посаду генерального директора, щоб заснувати благодійний стартап Give Freely. Він розповів про свою методологію проведення співбесід, риси кандидатів, на які звертає увагу, та «червоні прапорці» у відповідях, які можуть позбавити кандидата шансу отримати роботу.
Питання, які допомагають зрозуміти кандидатів
Кауфер наводить приклади, про що зазвичай питає в кандидатів і як саме їхні відповіді розкривають їх як потенційних працівників.
1. «Назвіть найскладніший проєкт, над яким ви коли-небудь працювали?»
Відповідь на це питання, за словами Кауфера, може багато йому розповісти про кандидата. Зокрема:
- що саме кандидат вважає важкою працею (наприклад, якщо він вважає завдання складним, тому що йому довелося працювати в суботу, це може бути «червоним прапорцем»);
- чи схильний кандидат звинувачувати інших («червоний прапорець») або співпереживати колегам («зелений прапор»);
- чи кандидат — командний гравець;
- чи здатний кандидат взяти на себе відповідальність, коли виникають складнощі.
Читайте також: 9 речей, які роблять ваше резюме застарілим
2. «Як ви можете вдосконалити вже успішний проєкт?»
Кауфер дивиться не лише на перешкоди, з якими стикалися респонденти, але й на їхню здатність постійно вдосконалюватися. Він часто запитує про відомі успішні проєкти та про те, як саме кандидат міг би їх вдосконалити.
«Іноді це застає людей зненацька, — каже Кауфер. — І з паузи, яка виникла, я бачу, що вони ніколи про це не думали».
3. «Чи експериментували ви з новими ШІ та чат-ботами?»
За словами Кауфера, інтерес кандидатів до новітніх технологій або тенденцій може вказувати на їхню гнучкість, особливо в таких непередбачуваних середовищах, як стартапи. І важливо, щоб кандидати демонстрували готовність адаптуватися та цікавилися тим, що відбувається довкола.
Читайте також: Як шукати роботу та планувати життя в умовах невизначеності: дієві техніки
Якщо інженери-програмісти кажуть, що вони не експериментували зі штучним інтелектом, то зазвичай вони не проходять далі.
«Я просто не розумію цього, — каже Кауфер. — І я, напевно, не хотів би працювати з цією людиною».
Як на співбесіді завоювати прихильність роботодавця?
Наш онлайн-гайд «Як успішно пройти співбесіду» допоможе якісно підготуватися до інтерв’ю, влучно відповісти на запитання рекрутера та отримати роботу мрії.
До гайда
Дякуємо!
Тепер редактори знають.