Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Ви нічого не навчитеся, поки знаходитеся в зоні комфорту – дослідження

16.08.18 Новини 2 хв читання

Дослідники з Єльського університету виявили, що стабільність блокує центри мозку, які відповідають за здатність до навчання. Тож чим комфортніше ви почуваєтеся, тим менше шансів, що ви навчитеся чогось нового.  

Єльське дослідження, опубліковане у журналі Neuron, свідчить, що невпевненість у власних навичках або у тому, що відбувається навколо, активізує у мозку процесс активного вивчення. Це означає, що несподівані й божевільні ситуації для нас хоч і дискомфортні, але в той же час – суттєво важливі, якщо хочемо чогось навчитися.  

Стабільність – це вимикач для вашого мозку

Якщо ви дійсно хочете чомусь навчитися в процесі роботи, переконайтеся, що 70% часу ви приділяєте задачам, які кидають вам виклик. Якщо ви хоч трошки не стресуєте за результат своєї роботи, ваш мозок просто блокується для вивчення нового.

Як тільки ми вираховуємо найкращий варіант поведінки у певній ситуації, все – ми більше не переймаємося пошуком нових підходів чи технік. Стабільність вбиває розвиток. І це нормально якщо ви плануєте вдосконалювати те єдине, що вмієте. Але у більшості випадків, зокрема у кар’єрі, ми всі прагнемо розширювати свої можливості. А для цього між звичним та легким варто обирати непередбачуване та складніше.  

«Мабуть, найважливіший інсайт, який ми отримали з дослідження, полягає у тому, що робота мозку і сам процес навчання, адаптуються до сталості оточення…Якщо ви опинитеся у незвичній ситуації, яка, до того ж, швидко змінюється, це посилить здатність мозку інтенсивніше засвоювати нову інформацію», – робить висновок професор Лі з медичної школи Єлю.

Як застосувати це на практиці?

Щоб урізноманітнити свої будні і частіше перебувати у стані, який стимулює мозок до навчання й розвитку, спробуйте додати у своє життя трошки передбачуваної і контрольованої, але все ж таки нестабільності 🙂

Подорожуйте. Так ви дізнаєтесь більше не лише про нові місця й культури, але й про власні вподобання.

Змінюйте звичний розклад. Навіть нове місце для обіду чи прогулянки може перемкнути мозок в режим навчання і підкинути вам нові ідеї.

Розпочніть новий проект. Ви можете не досягти успіху, але ви 100% чомусь навчитеся.

Частіше спілкуйтеся з тими, з ким не погоджуєтеся. Це розвиває емпатію і дозволяє дізнатися багато нового про те, що здавалося давно відомим.  


Джерело
: інтернет-видання Inc.com

 

Читайте також у рубриці «Новини»: Секрет побудови успішних команд від Google

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.