fbpx

Серед найкращих вчителів світу — двоє українців. Хто наступний?

Редакція Нд., 22.03.20 Новини

20 березня оголошено старт прийому заявок на Global Teacher Prize Ukraine 2020 — найпрестижнішу національну вчительську премію. Переможця оголосять у Міжнародний день вчителя 3 жовтня 2020 року та винагородять премією у 250 000 гривень. Також це можливість потрапити до топу найкращих вчителів світу. 


Українські вчителі Наталя Гладких та Олександр Жук потрапили до ТОП-50 вчителів світу, залишився позаду майже 36 000 учасників. Наталя — фіналістка 2017 року, а Олександр  — переможець 2018 року національної премії Global Teacher Prize Ukraine, яку громадська спілка «Освіторія» привезла до України, щоб відзначити роль українських педагогів. 


Про українських переможців 


Сьогодні в умовах вимушеної ізоляції опинилися усі. Нагороджені вчителі працюють з дітьми, для яких ізоляція та обмеження є звичним явищем.

Наталя Гладких — спеціальний педагог із Києва, яка понад 9 років навчає дітей з інвалідністю. Розуміння, що в шкільній системі немає місця дітям із комплексними порушеннями, надихнуло її з однодумцями заснувати пілотний проєкт школи, у якому навчаються 35 підлітків, та інклюзивний «Космотабір» для сотен дітей від 2 до 16 років.

Наталя Гладких

Олександр Жук — вчитель інформатики із Запоріжжя. Він вивчив жестову мову, щоб ділитися з дітьми з порушеннями слуху тонкощами IT та створює з учнями роботів і сонячні панелі. У 2018 році він став найкращим вчителем України за версією Global Teacher Prize Ukraine, увійшов до Топ 30 до 30 років, а у 2019 його відзначили серед 10 новаторів, які змінюють Україну та світ.

Олександр Жук


Про премію 


Global Teacher Prize — це світова щорічна «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році,  щоб підкреслити важливість педагогів.

Національну премію Global Teacher Prize Ukraine ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році, з метою відзначити внесок українських вчителів у суспільство та підняти престиж професії педагога. Переможець отримує 250 тисяч гривень, рік навчання та поїздку на Global Education and Skills Forum.

В Україні діє 16 176 закладів середньої освіти, у яких працює 441 тисяча педагогів. Чимало з них — справжні новатори та змінотворці. Премія Global Teacher Prize Ukraine покликана відзначити внесок вчителів у життя суспільства. 


Як номінувати вчителя


Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії globalteacherprize.org.ua до 1 серпня 2020 року. 

Переможця цьогорічної української премії оголосять у Міжнародний день вчителя 3 жовтня та винагородять премією у 250 000 гривень. 


Премію підтримують Microsoft, агроіндустріальний холдинг МХП та Zagoriy Foundation. Компанія «Делойт» в Україні виступає партнером премії та забезпечує прозорість процесу голосування. 

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Asset 1logo_Hm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: