Віддалена робота для багатьох людей відкрила можливість не тільки більш вільно планувати своє життя, а й знайти додаткові джерела доходу — зокрема, інші посади на повний день. Видання Business Insider поділилося кількома історіями людей, які працювали на двох та більше роботах одночасно, та інсайтами, чому це й хороша, й погана ідея.
37-річний Люк (ім’я змінено) працював дистанційно як фахівець з електронної комерції. Проте мав багато «часу простою», тому влаштувався на ще одну роботу, і це дозволило йому заробляти близько $225 тис. на рік.
Спочатку йому було відносно легко поєднувати обидві зайнятості: він працював «лише» від 40 до 50 годин на тиждень та без особливих проблем маневрував між завданнями та зустрічами в обох робочих календарях. Але швидко розчарувався в ідеї, коли на основній роботі збільшилося навантаження, ще й з’явилася обов’язкова вимога відвідувати офіс кілька разів на тиждень. Друга ж робота не виправдала його фінансових очікувань (третина зарплатні йшла на податки), на додачу до конфліктів з керівником.
Читайте також: Блогер створив абсурдне резюме та отримав десятки запрошень на співбесіди
А 30-річний Вільям (ім’я змінено) до літа 2022 року вже працював на двох роботах — у корпоративному технічному відділі, що обслуговував клієнтів, та дистанційно керував консалтинговим бізнесом. Аж поки не вирішив замінити свою корпоративну посаду на дві нові роботи у великих технологічних компаніях.
У типовий робочий день Вільям працював над своїм бізнесом із 7 до 9 ранку, суміщав обидві корпоративні роботи з 9 ранку до 5 вечора, а потім знову зосереджувався на своїй справі з 5 до 9 вечора. Працюючи на кількох посадах приблизно 14 годин на день, Вільям заробив понад $500 тис. на рік. Але вже за кілька місяців звільнився з обох нових посад — через вигоряння. Натомість отримав більше часу, щоб проводити його з родиною та зосередитися на власній справі.
Читайте також: Як захистити себе від вигорання: корисна практика від коучки
Варто чи ні поєднувати кілька робіт
Крім очевидної причини — фінансової вигоди, поєднання кількох робіт, на думку працівників, відкриває й інші переваги.
Наприклад, люди, які постійно шукають нову роботу, зберігають навички проходження співбесід, а також можуть обрати найкращу серед кількох пропозицій. Також, за словами працівників, балансування між кількома роботами допомагає їм бути більш креативними та продуктивними: вони орієнтуються не на кількість відпрацьованих годин, а на результат. А для співробітників технічних компаній, які через економічну ситуацію масово звільняють співробітників, це також означає захист від раптової втрати роботи.
Та працюючи на кількох посадах, важливо переконатися, чи нема в цьому порушення закону або правил компанії (чи не мають роботодавці нічого проти того). Також важливо, щоб не було конфлікту інтересів — наприклад, коли працівник влаштовується до компанії-конкурента.
Однак це не всі складнощі, які можуть очікувати тих, хто шукає собі додаткове місце. Наприклад:
- Відсутність кар’єрного зростання. Низькорівневі посади дозволяють мати відносно вільний графік та поєднувати роботу з навчанням або й іншою роботою. Та якщо у ваших планах — просування по службі та посада з вищою відповідальністю, то доведеться вкладати більше зусиль, і поєднувати їх з іншими заняттями буде складніше. Тому доведеться обирати: чи короткостроковий прибуток, чи професійний розвиток.
- Надмірний стрес. Маючи другу та третю роботу, важче зосередитися на своїх завданнях, адже нові приходять звідусіль, і зустрічі в календарі можуть припасти на той самий час. Додаткової тривожності додає також страх викриття: керівництво, якщо з ним не погоджено вашу іншу роботу, може випадково дізнатися та звільнити.
- Відсутність відпочинку. Надмірна зайнятість — це менше вільного часу: працівники з кількома роботами кажуть, що думають про свої завдання навіть проводячи вечори із родинами. Крім того, складно узгодити відпустки в обох компаніях в ті самі дні.
Втім, додаткова робота — не єдиний спосіб збільшити свій дохід. Наприклад, ми вже писали про те, як забезпечити собі майбутнє за допомогою інвестицій. Крім фінансової свободи, це також дає змогу раніше «вийти на пенсію» та присвятити час відпочинку або улюбленій справі.
Потрібна робота?
У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.