В Україні провели дослідження «Потреби та проблеми організацій громадянського суспільства (ОГС) України в умовах війни». Воно виявило дефіцит кадрів та ресурсів на утримання штату працівників у більшості організацій. Розповідаємо, яких фахівців не вистачає.
Українські ОГС під час повномасштабної війни
В умовах війни найбільш розповсюдженими напрямами діяльності організацій є гуманітарна підтримка та волонтерська участь — 41%. Крім цього, організації проводять навчальні заходи та консультують (39%), а також забезпечують соціальний супровід (32%).
Основними джерелами фінансування організацій на сьогодні є членські внески — 34% та пожертви громадян — 27%. Ще 27% опитаних зазначили, що не мають фінансування взагалі. Найрідше джерелом фінансування організацій виступають державний (1%), обласний (2%) та місцевий бюджети (6%).
З початку повномасштабного вторгнення 52% ОГС змогли реалізувати до 20 проєктів. Багато з них на грантові кошти. Ті, хто отримували грантові кошти, спрямовували їх на підтримку вразливих груп населення (59%), інтеграцію ВПО (45%), підвищення соціальної згуртованості (44%) та інші соціальні потреби.
Читайте також: Чому я обрала роботу в благодійному фонді замість успішної медіакар’єри
Яких спеціалістів не вистачає громадським організаціям?
Дослідження виявило, що за період повномасштабного вторгнення збільшилося фінансування організацій громадського сектору та зріс рівень гонорарів фахівців. Попри те більшість організацій зіткнулися з високою плинністю кадрів та дефіцитом фахівців. Часто вони не мають окремих спеціалістів на багатьох посадах, люди працюють за сумісництвом. Інколи на постійній основі зарплату отримує лише бухгалтер, інші працівники — ситуативно, від проєкту до проєкту.
Так, 80% респондентів указали, що в їхній організації немає спеціаліста з розробки стратегії. Тільки 1% мають такого спеціаліста на повну ставку. 81% не мають спеціаліста із закупівель, а 2% мають на повну ставку.
Лише 18% мають на повну ставку проєктного координатора, що є найбільшим показником серед наведених варіантів.
Фінансового менеджера/бухгалтера мають 9% на повну ставку і 32% — за сумісництвом.
Також є потреба в PR-менеджерах, IT-спеціалістах, фандрейзерах, юристах та HR-спеціалістах.
Через нестачу кадрів організації не подають заявки на гранти, не мають фандрейзингових та комунікаційних планів, положення про моніторинг і оцінювання, що негативно впливає на якість їхньої роботи.
У дослідженні взяли участь респонденти від понад 600 громадських організацій (96%) та благодійних фондів (4%). Детальніше про проблеми українських ОГС читайте за посиланням.
Дослідження ініційоване Фондом Східна Європа та виконане компанією 4Service™ у межах проєкту «Фенікс», що реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Шукаєте роботу?
Маємо багато актуальних вакансій, зокрема і в громадських організаціях та благодійних фондах.
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії