Хоч сьогодні організації багато говорять про хороші умови праці та заряджені команди, існує велика кількість працівників, які періодично вигорають, втрачають мотивацію та бажання працювати. Аби дослідити це питання, сервісна компанія офісних рішень Creative States провела опитування серед своїх резидентів. Ділимося його результатами.
Опитування понад 170 резидентів Creative States (IT-фахівці та інші спеціалісти) показало, що 67% з них відчували симптоми вигорання в період з квітня 2020 року (тобто від початку пандемії) до сьогодні.
В кінці 2021 року ситуація покращилась:
- 57% респондентів лише періодично відчувають втому та демотивацію;
- 22% комфортно живуть та працюють;
- 16% знаходяться у стані «сили закінчуються, але я тримаюся»;
- 2% проходять через процес вигорання.
Симптоми та причини вигорання
За даними опитування, під час пандемії більшість опитаних (56%) помітили, що їхня концентрація знизилась, почастішали випадки прокрастинації, а на рутинні задачі йшло більше часу, ніж зазвичай. Серед інших ознак респонденти зазначили:
- сильну втому (52%);
- повну втрату мотивації (52%);
- підвищену дратівливість (52%);
- гостре небажання йти на роботу (42%);
- проблеми зі сном (41%).
Більшість респондентів переконані, що вигорання можуть спричинити відсутність work-life balance (78%) та постійні стреси (67%). 48% звинувачують у вигоранні складні відносини у команді, 47% — перепрацювання, 33% — ненормований графік та перенасичення інформацією.
Серед інших причин опитані назвали такі:
- відсутність професійного розвитку;
- довгостроковий ремоут;
- відсутність чітких цілей;
- необхідність постійно перемикатися між завданнями;
- дедлайни, що горять;
- недостатня фінансова мотивація.
Що допомагає боротися з вигоранням
Резиденти Creative States вважають, що роботодавці мають стежити за ментальним здоров’ям співробітників. Зокрема, ось що на думку опитаних може запобігти вигоранню:
- Комфортний офіс. 93% учасників опитування вказали, що це вагомо впливає на їхній моральний стан.
- Хороша атмосфера в команді. З цим згодні 94% респондентів. 75% зазначили, що відвідують п’ятничні happy hours (вечірки з коктейлями та активностями), щоб розслабитися після робочого тижня. Кожен четвертий ходить на тематичні івенти, кожен десятий — на лекції, йогу та є членом бігових клубів.
- Відпочинок. 49% опитаних кажуть, що боротися з вигоранням їм допомагає дотримання work-life balance. Для 46% учасників опитування критично важливо не працювати ввечері та у вихідні, 34% цінують гнучкий графік, 35% — вірять у силу тривалої відпустки. Для 40% важливим способом перемикнутися з робочих завдань є спілкування з близькими, а 59% від рутини рятує цікаве хобі.
Creative States опитала понад 170 своїх резидентів на чотирьох локаціях у Києві та Дніпрі. Це IT-фахівці, представники венчурної, фінансової, туристичної, креативної індустрій та реального сектору економіки. З них понад 50% — люди від 26 до 35 років, третина — від 18 до 25 років, і близько 10% — віком 36+.
Як повідомити на роботі, що ви на межі вигорання, й попросити про допомогу?
Читати
Дякуємо!
Тепер редактори знають.