Попри те, що коронакриза триває, ІТ-індустрія знову зростає. Кількість відкритих IT-позицій, за даними DOU, у вересні 2020 року досягла майже 6 тисяч — це рекордний показник за останні 3 роки.
Пандемія зачепила усі галузі, включно з ІТ. Втім, зараз можна говорити про відновлення зростання індустрії: з квітня попит на айтішників зріс вдвічі, у порівнянні з вереснем минулого року — на 20%, а з вереснем 2018 — на 35%. Про це говорять дані дослідження компанії GlobalLogic. Для аналітики використали відкриті дані з таких джерел, як DOU, Державна служба статистики, Єдина державна електронна база з питань освіти, а також внутрішню статистику.
Кого шукать найбільше
У GlobalLogic проаналізували, який фахівців шукали найбільше, і попит на які позиції значно виріс. Перелік найбільш актуальних ІТ-професій наразі виглядає таким чином:
- Frontend — лідер за кількістю відкритих вакансій: 731 позиція у вересні. Такий попит пов’язують із цифровою трансформацією і переходом бізнесу в онлайн;
- Big Data — тут спостерігається значний стрибок відкритих позицій: 20 у вересні, коли середній показник останні 3 роки був на рівні 3-4 позиції на місяць;
- NET, Java, Python і C++ для Senior і Middle позицій залишаються популярними і вже кілька років поспіль є лідерами міжнародного рейтингу Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE).
Ринок IT почав відновлюватися. Тільки компанія GlobalLogic відкрила у вересні в Україні понад 600 позицій, у тому числі й віддалено в Дніпрі. Одним із ключових напрямків пошуку фахівців є С++. Знання цієї мови програмування необхідне для створення комплексних програмних рішень, саме тому фахівці зі знанням C++ затребувані зараз і будуть в майбутньому.
Студенти підхопили тренд
Популярність IT-спеціальностей серед випускників шкіл також зростає. У 2020 році 15% усіх абітурієнтів обрали відповідні спеціальності. Порівняно з 2018 роком попит на ІТ зріс на 20%.
Нещодавно ми писали, які спеціальності у МОН назвали професіями майбутнього.