Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

В Україні трансформують вищу освіту: що зміниться

24.10.23 Новини 3 хв читання

Кабмін схвалив законопроєкт, що має вдосконалити процес здобуття вищої освіти й дати змогу студентам створювати власну освітню траєкторію. Про це йдеться в повідомленнях Мінцифри та МОН. Розповідаємо, що саме зміниться для студентів.


За словами віцепрем’єр-міністра, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, цей законопроєкт наблизить українську освіту до європейських стандартів. У студентів буде більше свободи дій, зокрема вони зможуть:

  • самостійно обирати цікаві їм предмети;
  • визначатися з конкретною спеціальністю після 1-го чи 2-го курсу;
  • обирати, скільки років навчатися.

Розповімо про всі зміни докладніше.

Студенти зможуть регулювати термін навчання


Студенти, які навчаються за контрактом, зможуть регулювати термін свого навчання. Наприклад, пришвидшити темп опанування дисциплін й завершити бакалаврат за три роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам.

Читайте також: Без диплома й при грошах: успішні люди без вищої освіти


Спеціальність можна буде обрати після 1-2 курсу


Студенти матимуть більше часу та можливостей, щоб визначитися зі спеціальністю. Вступивши на певну галузь, вони 1-2 роки вивчатимуть загальні предмети, а далі зможуть вибрати конкретну спеціальність, яка до душі. Це дасть змогу обирати фах більш усвідомлено, а не одразу після закінчення школи.

вибір спеціальності
Пояснення змін — інфографіка з сайту Мінцифри


Заочного навчання не буде


Щоб зробити процес навчання у вишах ефективнішим, з 2024 року заочну та вечірню форми замінять на дистанційну. Це дасть змогу студентам навчатися віддалено, але не менш якісно. 

З’явиться поняття «мінімальний обсяг занять»


Студенти денної форми навчання матимуть регульовану кількість годин, які необхідно опрацювати на лекціях чи практичних заняттях. Для бакалаврів — не менше ніж 10 годин, для магістрів та аспірантів — не менше ніж 8 годин. У Мінцифри зазначають, що раніше цей показник не регулювали, і деякі заклади цим зловживали, пропонуючи студентам опрацьовувати дисципліни майже самостійно, що погіршувало якість навчання.

мінімальний обсяг занять
Пояснення змін — інфографіка з сайту Мінцифри

Студенти більшості спеціальностей матимуть на вибір до 50% курсів


Для студентів, які навчаються на регульованих спеціальностях (право, медицина, військова служба, атомна енергетика тощо) вибірковий компонент курсів становитиме 10% замість нинішніх 25%. 

Натомість ті, хто навчається на нерегульованих спеціальностях, навпаки, матимуть більшу свободу дій. Студенти можуть обирати 25-50% курсів самостійно. 

вибіркові курси
Пояснення змін — інфографіка з сайту Мінцифри

У вересні команда Happy Monday розпитала нашу аудиторію про важливість вищої освіти, її вплив на працевлаштування й роботу, про переваги та недоліки, а також для яких професій вона потрібна. В анонімному опитуванні взяли участь 643 особи. Його результати ви можете переглянути тут.

Шукаєте освітні й кар’єрні можливості?

Збираємо актуальне в розділі «Можливості»

Переглянути
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.