fbpx

Як знайти час на англійську, якщо його бракує на все

Анна Гріньова Партнерський матеріал Вт., 08.09.20 Розвиток

Ми живемо у двох паралельних реальностях.

В одній із них Україна в 2019 році посіла 49-е місце зі 100 у публічному рейтингу володіння англійською від EF Education First. А серед країн Європи ми взагалі в п’ятірці найгірших. 

У другій реальності у переважній більшості вакансій серед вимог до кандидатів є знання англійської — як мінімум Intermediate, але частіше Upper-Intermediate. Впливає це й на зарплату.

За результатами трьох наших досліджень зарплат (HR-фахівців, дизайнерів і комунікаційників), фахівець, який регулярно використовує англійську в роботі, заробляє в середньому на 11 тисяч гривень більше.

Окей, якщо англійська так важлива, чому ми її не вчимо?

Якщо мотиви нарешті вивчити англійську у кожного різні — для роботи, подорожей або просто для себе, — причина, чому у нас досі не Advanced, часто одна й та сама: банальний брак часу.

Сучасні технології, по ідеї, мали допомогти нам розвиватися. Насправді ж ми часто витрачаємо вільний час на гортання стрічки соцмереж або бінджвотчінг серіалів. Хоча могли б за допомогою того ж смартфона або ноутбука розібратися, як вивчити англійську вдома. Сьогодні зробити це дуже просто завдяки EdTech: мобільним додаткам, онлайн-сервісам, відеоурокам — словом, технологіям, які роблять процес навчання простим, цікавим і надихаючим.

Ми поговорили з людьми, яким таки вдалося знайти час на навчання, а також з експертами з тайм-менеджменту та якості навчання. Розповідаємо, як вписати у свій графік різні формати вивчення англійської, якщо у добі досі 24 години, а у вас немає маховика часу.


Як знайти час на англійську, обравши офлайн-курси

Ростислав Самарцев,
СЕО футбольного медіа

Я вирішив, що потрібно підтягнути англійську, коли зрозумів, що багато з вивченого за роки навчання вже давно не зі мною. Навіть очевидні речі згадувалися не так легко, а розмовна англійська стала більше складатися із пауз і вигуків.

Мій щоденний графік максимально забитий зустрічами та гасінням раптових пожеж. Я завжди на зв’язку і працюю приблизно 50-60 годин на тиждень, тому не уявляв, куди впихнути уроки, плюс ще закласти час на дорогу і не забувати про домашні завдання. Незважаючи на те, що офлайн-заняття забирають більше часу (6 годин на тиждень тільки на фізичну присутність у групі), я все одно зупинився на такому форматі — вирішив, що на нього буде важче забити.


Що допомогло мені знайти час на англійську

1. Я завбачливо вибрав школу максимально близько до дому. Власне, це був чи не єдиний критерій відбору. Школа знаходилася в п’яти хвилинах від мене, і це вирішувало питання з додатковим часом на дорогу.

2. Я вибрав графік, за яким одне заняття з трьох проходило у вихідний. Це хоч трохи дозволяло розвантажити будні.

3. Я завжди точно знав, в які дні і о котрій годині у мене заняття, відзначав їх у календарі на кілька тижнів вперед і враховував при подальшому плануванні справ.

Головне — ставится до навчання так само, як і до будь-якої іншої справи у календарі. Якщо ти не можеш перенести зустріч з клієнтом, не можеш перенести і заняття.

4. Щоб витрачати на домашні завдання якомога менше часу, я робив їх відразу після занять, поки знання ще свіжі в голові. Якщо повернутися до домашки за кілька днів, час на її виконання може збільшитися вдвічі.

Я пройшов один рівень трохи більше, ніж за два місяці, але далі займатися не став. Щоб вільно володіти мовою, мені потрібно було б вчитися у такому режимі ще 4-5 місяців — стільки офлайну мені буде фізично важко поєднувати з роботою. Зараз замислився над тим, щоб спробувати формат індивідуальних занять з викладачем — думаю, швидкість навчання там вища, ніж у групі, де насамперед орієнтуються на того, хто відстає.


Як вивчити англійську вдома або у будь-якій точці світу за допомогою онлайн-занять

Анна Мазур,
CEO Happy Monday

Англійська була моєю сильною стороною ще зі школи, де я займала призові місця на олімпіадах. Моя перша робота була безпосередньо пов’язана з англійською — 70% комунікації та переговорів проходили цією мовою. Тому, коли нещодавно на зустрічі з іноземними партнерами чоловіка я не могла швидко підібрати правильні слова і плуталася у формулюваннях, то злякалася і вирішила негайно виправляти ситуацію.

Спочатку думала розібратися, як вивчити англійську самостійно, але зрозуміла, що з викладачем справа піде швидше й системніше. Однак вписати заняття у графік, в якому немає вільного часу в принципі — стало тим іще викликом. Мені потрібна була гнучкість, можливість підлаштувати графік занять під себе, а також мінімальна кількість переміщень.

Перше, що спало на думку — піти на заняття у тій самій будівлі, де знаходиться наш офіс. Знайшла 2 варіанти, але в одному не підійшов графік, в іншому — рівень (заняття були тільки для Beginner та Intermediate). Тоді я почала шукати варіанти занять онлайн. Згадала, що бачила в соцмережах пости друзів з рекомендаціями школи EnglishDom, і вирішила спробувати.


Графік і вибір викладача

До карантину я займалася 2 рази на тиждень зранку. Я люблю приїжджати в офіс якомога раніше, поки місто не стоїть у ранкових заторах. Це заощаджує час і допомагає виділити годину для занять, перш ніж збереться команда. З настанням карантину графік занять я не змінювала, просто тепер займаюся з дому.

Мені відразу ж сподобався підхід — на першому занятті зі мною поспілкувався методист, щоб визначити цілі й рівень, а потім підібрав викладача, який відповідає запиту і може проводити заняття у зручний для мене час.

Якщо викладач не підійшов, його можна змінити, і це не вплине ані на графік занять, ані на прогрес, який чітко фіксується у кабінеті учня.


Переваги онлайн-формату

Займатися онлайн можна всюди, де є інтернет, і це справжній порятунок. Якось я не встигала доїхати до офісу вчасно через аварію на дорозі. Якби це було офлайн-заняття, я б його точно пропустила. А так я зупинилася в найближчому кафе і провела урок. Так само і з відрядженнями: їдеш в інше місто або країну, але скасовувати чи пропускати заняття не потрібно.

Під час заняття з викладачем використовується цифровий підручник, у якого є мобільна версія: тому пройти урок можна навіть з телефону, якщо у вас раптово немає під рукою ноутбука. Але я з тих людей, у кого ноут завжди з собою. Знаю, що у EnglishDom також є онлайн-тренування мови, мобільний додаток ED Words для вивчення лексики, розмовні клуби онлайн. Поки мені вистачає індивідуальних занять з викладачем, але, можливо, я встановлю собі ще й мобільний додаток.

Хочете зрозуміти, наскільки онлайн-формат навчання зручний для вас?

Запишіться на безкоштовне пробне заняття від EnglishDom. 

Запишіться на безкоштовне пробне заняття від EnglishDom. 

Спробувати

Як вивчити англійську самостійно

Олена Полєтаєва, викладачка італійської мови і власниця онлайн-школи Italiano Lviv

Я вивчала англійську зі школи, але результативним цей досвід назвати не можна, хоча я додатково займалася зі вчителькою, а під час навчання за кордоном ходила і на групові заняття, і на індивідуальні з репетитором. То не складалися стосунки з викладачем, то бракувало розмовної практики.

Одного разу я вирішила зареєструватися на платформі каучсерфінгу і зрозуміла, що мені складно навіть заповнити поля для реєстрації англійською. А коли до мене приїхали дівчата-каучсерфери з Японії, порозумітися з ними виявилося дуже складно. Я замислилася над тим, як вивчити англійську самостійно, хоча у мене тоді майже не було вільного часу: я працювала перекладачем з італійської, викладала в різних мовних школах і давала індивідуальні уроки.


Мої способи, як швидко вивчити англійську в домашніх умовах

1. Щоденні тренування в програмі Duolingo. Це мене настільки захоплювало і надихало, що я завжди перевиконувала встановлений програмою план на день.

2. Перегляд серіалів англійською. Я почала з серіалу «Друзі». Дивилася серіал на спеціальному сайті для вивчення мови. Там під відео кожної серії окремо були виділені ключові слова й вирази. Я їх усі виписувала у зошит, ставила на паузу, щоб точно все почути, переглядала кожну серію по кілька разів. Спочатку перегляд 25-хвилинної серії займав годину, а десь після другого або третього сезону значно прискорився.

Коли я поїхала на сезонну роботу до Італії, то працювала взагалі без вихідних, але все одно вечорами знаходила час на перегляд серіалів англійською. Під час перегляду «Відчайдушних домогосподарок» я змогла повністю відмовитися від субтитрів.

Я досягла значних успіхів завдяки серіалам саме тому, що не просто дивилася, а й конспектувала, відпрацьовувала та повторювала нові слова і вирази.

Але для такого самостійного вивчення не у всіх вистачає самодисципліни. Якщо знайти «свого» викладача, який спрямує і додасть системності, навчання буде проходити набагато легше. Також, на мою думку, самостійно мову можна тільки покращити, а от вивчати з нуля однозначно краще з викладачем.


Як зробити вивчення англійської своєю звичкою?

Anastaziya Spitsina, таймгід, бізнес-тренер, автор проєкту #гурманывремени, викладачка у бізнес-школі «КРОК» 

Пропоную подивитися на вивчення мови як на нову звичку, яка з часом стане для вас способом життя. Щоб її сформувати, необхідно пройти 5 кроків.

1. Сформулюйте мету, визначте бажаний результат і терміни. Між «Хочу вчити англійську» і «Буду вчити англійську 2 рази на тиждень протягом 2 років» — велика різниця. У першому випадку ви продовжите «хотіти», тоді як другий варіант містить у собі конкретний заклик до дії. Також продумайте, як саме ви зрозумієте, що досягли результату, і обов’язково вкажіть дедлайн, наприклад: «Виступити з доповіддю на конференції наступного року». Без чітких термінів ви потрапите у пастку — завжди знайдуться важливіші справи.

2. Знайдіть найоптимальніший спосіб вивчення. Уявімо, що ви склали план, як швидко вивчити англійську в домашніх умовах, але за деякий час дійшли висновку, що ефективніше буде займатися з викладачем. Не бійтеся змінювати плани — знайдіть найбільш комфортний для себе варіант.

3. Фіксуйте успіхи і винагороджуйте себе. Коли ми щодня фіксуємо свої досягнення, то бачимо конкретне підтвердження витрачених зусиль. Продумайте, як ви винагородите себе після проміжного успіху. Можливо, це буде нова книга, похід у ресторан, довгоочікувана покупка або поїздка.

4. Створіть кілька сценаріїв вивчення мови. Уявімо, що ваш план, як вивчити англійську самостійно — кожен день виділяти одну годину на вивчення мови. Вам може стати на заваді що завгодно, але продумавши це заздалегідь, ви не виб’єтеся з графіка. Наприклад, розбийте цей час на 20-хвилинки або на різні формати навчання. Їдете в машині — слухайте подкаст, є час для книг і вправ — чудово, а може, ви встигли поспілкуватися за обідом з колегами англійською і зарахуєте це собі у ту саму годину занять.

5. Щоб не втратити мотивацію, знайдіть однодумців. Домовтеся з колегами розмовляти англійською під час обідньої перерви, спілкуйтеся з друзями у чатах англійською, щоб практикувати письмову мову, або разом дивіться англомовні фільми.


Як технології роблять вивчення англійської простішим

Тетяна Файзуліна, директор із якості навчання у EnglishDom

Для успішного вивчення англійської важливо органічно вписати його у свій вже сформований розпорядок, замість шукати час там, де його дійсно може не бути. Часто навіть оплата курсів наперед не мотивує студентів відвідувати фізичні заняття, які ледь вписуються у їхній насичений графік. У цьому випадку онлайн-уроки — відмінний спосіб, як вивчити англійську вдома або в будь-якому зручному місці. Можна не пропускати заняття навіть під час відпустки або відрядження. Усе, що потрібно для уроку — доступ до інтернету.

Коли за наш час та увагу воюють технологічні гіганти на кшталт Facebook або Netflix, у занять тільки один вихід — стати не менш захопливим процесом. Гейміфікація навчання не просто додає інтерес і мотивацію, а й допомагає зробити вивчення англійської частиною свого повсякденного життя без особливих зусиль.

Ми переконалися, що інтерактивна складова — коли можна в реальному часі дізнатися, чи правильно ти виконав завдання, і одразу ж зробити роботу над помилками — мотивує і надихає студентів будь-якого віку і рівня знань. Потрібно лише індивідуально підібрати формат і наповнення навчання.

Студентам EnglishDom доступні не тільки індивідуальні онлайн-уроки з викладачем, але й цифровий підручник, онлайн-тренажер, мобільні додатки, YouTube-канал і навіть розмовні клуби онлайн. Усі ці формати можна поєднувати між собою так, як вам комфортно, і у підсумку приділяти англійській більше часу протягом дня.

Наприклад, до або після роботи можна вивчати англійську з викладачем або брати участь в розмовному клубі, під час обідньої перерви — зайти в онлайн-тренажер, а дорогою на роботу — позайматися у мобільному додатку.

Завдяки системному підходу до навчання, різноманітності онлайн-продуктів, підтримці та мотивації з боку персонального куратора і викладача, 70% студентів EnglishDom досягають своїх кінцевих цілей у вивченні англійської. Для порівняння, на традиційних офлайн-курсах частка таких студентів становить близько 20%.


Отже, який формат навчання вибрати?


Як бачите, знайти час на англійську реально навіть у випадку дуже насиченого графіка. Наші рекомендації стосовно вибору формату:

  • якщо ви готові виділити на англійську мінімум 6 годин на тиждень протягом декількох місяців, вам підійдуть офлайн-курси;
  • якщо ви вже володієте мовою на базовому рівні і можете похвалитися прокачаними навичками самодисципліни, спробуйте вчити англійську самостійно;
  • якщо хочете максимально органічно вписати англійську у своє життя, зверніть увагу на онлайн-навчання за допомогою EdTech-технологій. Міксуйте онлайн-уроки з викладачем, заняття в додатках і тренажерах, відео- та аудіоформати — тільки так вивчення англійської буде ефективним.

Готові почати прямо зараз?

Запишіться на безкоштовне пробне заняття від EnglishDom, щоб оцінити формат індивідуальних онлайн-занять із викладачем. 

Запишіться на безкоштовне пробне заняття від EnglishDom, щоб оцінити формат індивідуальних онлайн-занять із викладачем. 

Записатись

Читайте також

Як підготуватись до співбесіди англійською та стати кандидатом №1 для компанії?

Як зробити навчання звичкою: 5 порад від Юрія Бугая

10 YouTube-каналів про кар’єру, продуктивність і англійську. І жодних котиків!

Шукаєте роботу?

У нас є багато вакансій зі знанням англійської і не тільки.

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: