Усе більше українських компаній, турбуючись про мотивацію і ментальне здоров’я працівників, переймають закордонний досвід безлімітних відпусток. Працівники можуть відпочивати скільки завгодно за умови, що зона їхньої відповідальності закрита. Ми переглянули профілі компаній на Happy Monday і зібрали список роботодавців, які практикують безлімітні відпустки та sick leaves.
Happy Monday
Почнемо із себе 🙂 У Happy Monday оплачувані лікарняні працівникам надають без жодних довідок, а відпустку можна брати необмежену кількість днів на рік. Звісно, перш ніж вирушати на відпочинок, кожен із нас переконується, що його чи її є кому замінити, дедлайни не палають і командний результат не постраждає.
Banda
Не рахують дні відпустки і в Banda — працівники креативної агенції можуть відпочивати скільки й коли завгодно. «Ми принципово не рахуємо відпустки, але це питання дуже просто регулюється саме собою. Ти — невід’ємна частина команди, і коли ти йдеш у відпустку, хтось інший виконує роботу замість тебе. Якщо ти зникаєш надто часто, твій колега може тобі по-дружньому нагадати, що він уже зробив за тебе те й те, і довго це тривати не буде. Зрештою, команда може просто вирішити, що ти їй не потрібен, і найняти іншу людину. Усі це розуміють, тому відпочивають у межах розумного: беруть кілька днів, тиждень чи два, коли є потреба і якщо їхня завантаженість дозволяє», — каже ейчар Banda.
Projector
Працівники онлайн-інституту Projector також можуть брати відпустку без лімітів та обмежень за умови, що їхня зона відповідальності закрита.
Genesis
В IT-компанії Genesis не рахують кожну відпрацьовану хвилину, головне — результат. Кожен має безлімітні лікарняні та 20 днів оплачуваної відпустки на рік.
Laba Group
В EdTech-компанії Laba Group на безлімітні відпустки мають право співробітники, які працюють у команді більш як пів року. Але потрібно завчасно попередити тимліда чи керівника департаменту про свої плани, щоб вони мали змогу розподілити ваше навантаження між іншими фахівцями або знайти тимчасову заміну. Лікарняні також нелімітовані й доступні з першого робочого дня. Компанія довіряє своїм працівникам, тож жодних довідок не вимагає.
Readdle
У питаннях відпочинку продуктова IT-компанія Readdle пропонує time offs kit: кожен може розраховувати на 25 робочих днів відпустки на рік, оплачуваний безлімітний лікарняний і відпустку для догляду за дитиною.
Читайте також: Компенсація психолога й безлімітні відпустки: як змінились бенефіти в IT-компаніях в умовах війни
Досвід закордонних компаній
Чимало закордонних компаній доволі давно практикують безлімітні відпустки. Серед них — Netflix, Uber, Square, Box, Dropbox, GitHub, HubSpot, Glassdoor. Наприклад, Netflix уперше запропонував UVP (unlimited vacation policy) ще у 2004 році.
«Ми не відстежуємо кількість робочих годин на день або тиждень, то чому маємо відстежувати дні відпустки? Ми повинні зосередитись на тому, що люди роблять, а не скільки годин вони працюють», — зазначає CEO Netflix Рід Гастінгс.
Водночас низка закордонних компаній, попрактикувавши певний час політику безлімітних відпусток, відмовились від неї. Так у 2015 році зробив Kickstarter. Як пише DOU, в інтерв’ю BuzzFeed News представник Kickstarter сказав, що членам команди було не зовсім зрозуміло, скільки саме днів відпустки прийнятно брати, тому вони відпочивали менше, ніж коли мали стандартну відпустку. Тепер компанія встановила обмеження у 25 днів на рік.
Відмовилась від такої політики й американська компанія Basecamp. У книжці It Doesn’t Have to Be Crazy at Work вони пишуть: «Безлімітний відпочинок має сумнівну користь, оскільки не є насправді необмеженим. Чи справді хтось може взяти п’ять місяців відпустки? Ні. Три? Ні. Два? Один? Це тижні чи місяці? Неоднозначність породжує тривожність».
Хочете дізнатися більше про ці та інші компанії?
Читайте їхні профілі на Happy Monday
Компанії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.