Зарплати айтівців в Україні можуть значно відрізнятися залежно від спеціалізації та досвіду. Проте лише 3% з них заробляють менш як $500, ідеться в дослідженні DOU. Яка середня зарплата в галузі та які фахівці найбільш високооплачувані? Ділимося результатами дослідження.
У зарплатному опитуванні DOU, яке провели в червні цього року, взяли участь 4614 технічних (розробники і тестувальники) та нетехнічних фахівців, які працюють в українському ІТ. Серед них як айтівці, що нині перебувають в Україні (їх 4155), так і ті, хто виїхав за кордон після початку повномасштабної війни, але планує повернутися (459 фахівців).
Скільки в середньому заробляють айтівці
Як свідчить опитування, зарплати 97% айтівців перевищують середні по Україні. Нагадаємо, що, за даними Держстату, у 2022 році середня зарплата становила 14 847 грн ($406). Цим, зокрема, пояснюється привабливість індустрії та велика кількість охочих опанувати IT-професії.
Найчастіше дохід українського айтівця перебуває в діапазоні між $1000 і $4000. 55% учасників опитування озвучили суми із цієї вилки. Медіанна зарплата в українському ІТ влітку 2023 року становить $2600.
З початку повномасштабного вторгнення зарплати айтівців переважно не змінилися. Є невеликі коливання медіанних зарплат, проте для більшості спеціалізацій немає стійких тенденцій до зростання чи падіння.
У кого найвищі зарплати
Понад $5000 заробляють приблизно 20% айтівців. А от зарплата вище $7000 — вже рідкість. Такий дохід мають лише 5% опитаних — найчастіше це технічні фахівці рівня Senior+: CTO, Director of Engineering, розробники, фахівці з DevOps/SRE і Data Science, досвідчені менеджери проєктів і фахівці з Automation QA.
За даними опитування, більшість айтівців в Україні має можливості заощаджувати: 66% заробляють більше, ніж витрачають. Ще 27% витрачають весь свій дохід, і лише 7% витрачають більше, ніж заробили.
Читайте також: Компенсація психолога й безлімітні відпустки: як змінились бенефіти в IT-компаніях в умовах війни
Шукаєте роботу в IT?
Перегляньте пропозиції найкращих українських і міжнародних компаній
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії