Американка поділилася в TikTok своїм секретом успішного проходження співбесід. Це п’ять ключових запитань, які вона завжди ставить рекрутерам.
25-річна мешканка Аризони Кендал Ліндстром працює у сфері технологій та керує кар’єрною консалтинговою компанією Doux. Нещодавно вона опублікувала в TikTok п’ять запитань, з якими завжди приходить на співбесіду. За словами Ліндстром, принаймні деякі з них треба ставити під час інтерв’ю, аби завоювати прихильність рекрутера.
Як на співбесіді завоювати прихильність роботодавця?
Наш онлайн-гайд допоможе якісно підготуватися до інтерв’ю, влучно відповісти на запитання рекрутера та отримати роботу мрії.
До гайда
Про що спитати рекрутера, аби отримати роботу
Ліндстром розповідає, що під час своєї кар’єри змінила декілька сфер — від моди до медичних продажів та технологій. Тому радить під час пошуку роботи зосередитися на «кар’єрі, яку ви хочете зробити», а не на попередніх досягненнях.
Питаючи своїх керівників про те, чому її взяли на роботу, Ліндстром дізналася, що в її резюме ніщо не виказувало її як хорошу кандидатку на посаду. Проте вирішальним стало те, як жінка представила себе під час інтерв’ю: мала запал та активно цікавилася майбутньою компанією.
Читайте також: Резюме допомогло світчеру отримати круту роботу в Google: в чому його секрет
«Моєю метою було зробити так, щоб роботодавець відчув, що я дбаю про їхні інтереси та хочу бути частиною їхньої компанії, — каже Ліндстром. — Це означало, що мені потрібно “продати” себе як рішення».
На її думку, це більше стосується запитань, які ви ставите, ніж відповідей, які отримуєте.
1. «Якою є культура компанії?»
Ліндстром радить поцікавитися, на чому базується корпоративна культура. Адже якщо люди нещасні на своїй роботі, то лише налаштовують себе на поразку. Тому важливо показати роботодавцеві, що вам не байдуже, яке середовище компанія створює для працівників.
2. «Чим виділявся мій попередник/попередниця?»
Людина, яка раніше обіймала цю посаду — чи робила вона щось, що не входило до посадової інструкції, проте цінувалося у колективі? Це питання допоможе «приміряти» майбутню роль та «продати» себе.
Одного разу Ліндстром спитала: «Чого вам найбільше бракує після того, як ця людина пішла?», а інтерв’юер відповів, що попередник постійно приносив щось зі Starbucks. Тоді жінка підтримала цю ідею, обіцявши робити так само.
Читайте також: Блогер створив абсурдне резюме та отримав десятки запрошень на співбесіди
3. «Чого очікують мої колеги?»
Як найкраще задовольнити потреби людей, з якими доведеться працювати поруч? Це питання допомагає зрозуміти та визначити, як вписатися у колектив.
За словами Ліндстром, деякі її команди просто не ладнали між собою, але вона воліла б дізнатися про це ще під час співбесіди. Адже, не знаючи нічого про стосунки колег, доведеться працювати в атмосфері непорозумінь — доки не знайдете іншу роботу.
4. «Наскільки успішна команда?»
Це запитання про поточний стан справ. Ліндстром цікавиться, чи потрапить до відділу, який зазнає невдач, і чи очікує команда, що вона має виправити ситуацію — або й узяти на себе провину за вже наявні результати.
З одного боку, це показує зацікавленість процесами ще на етапі співбесіди, бажання допомогти розв’язати проблеми, з іншого — дає можливість зрозуміти, чи захочете ви мати із ними справу.
5. «Як виглядає майбутнє компанії?»
Ліндстром каже, що ніколи не подавалася до компанії з наміром працювати там лише рік та просто отримувати зарплатню. Вона «мислить як генеральний директор», тому під час інтерв’ю цікавиться, які плани має компанія на найближчі три, п’ять та десять років.
Крім того, вона питає, які освітні заходи організовує компанія, аби допомогти співробітникам краще виконувати роботу.
Шукаєте роботу?
У нас на сайті є варіанти для фахівців із різним рівнем досвіду (і навіть зовсім без нього) 👉
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Які бенефіти пропонують своїм працівникам роботодавці: кейси 5 компаній