Іноді працівники так сильно хочуть працювати понаднормово, а от компанія дає таке право лише за перемогу у конкурсі. Звучить дивно? Але така незвична історія трапилася у США, повідомляє The Verge.
Американська мережа GameStop оголосила про незвичний челендж для співробітників власних магазинів: викласти танцювальне відео у мережі TikTok. Команда магазину, яка впорається найкраще, отримає додаткові робочі години під час Чорної п’ятниці.
Танцюють керівники. І не тільки
Для участі в конкурсі GameStop попросив співробітників завантажити на TikTok відео, де вони танцюють під популярну пісню. У описі умов на сайті було зазначено, що конкурс проводиться серед керівників магазинів, але тим радять долучати весь колектив. Ось приклад виконання умов конкурсу одним з магазинів:
Приз — більше роботи
Переможець мав отримати два пристрої Amazon Echo, подарункову карту Visa на 100 доларів США та «10 додаткових робочих годин» для використання протягом тижня Чорної п’ятниці. І от саме ці додаткові робочі години викликали великий резонанс у мережі.
Як пояснює Kotaku, магазини зобов’язані дотримуватися того, щоб їхні працівники не перепрацьовували: навіть протягом напружених для роздрібної торгівлі тижнів (наприклад, перед святами або під час розпродажу на Чорну п’ятницю) ніхто не має перевищувати свій ліміт робочих годин на місяць. Втім, якщо ви керівник магазину, скоріше за все, ви все рівно будете працювати понаднормово у Чорну п’ятницю: от тільки вам за це не доплатять. У GameStop вирішили розіграти у конкурсі оплачувані овертайми.
Що не так з подібними конкурсами
Конкурс викликав справжнє обурення у американців. Як зазначає The Verge, просити співробітників танцювати, щоб виграти можливість більше працювати і більше заробити — рішення, яке негативно впливає на імідж компанії як роботодавця і демонструє її дріб’язковість.
Після того, як конкурс привернув велику увагу ЗМІ та користувачів соцмереж, компанія GameStop видалила будь-які згадки про нього зі свого сайті та відмовилася давати коментарі журналістам.
А як ви вважаєте, робота понаднормово може вважатися привілеєм — навіть у дні з потенційно великим виторгом — чи компанії варто було б потурбуватися про достатню кількість працівників у такі напружені дні? Пишіть нам у коментарях до статті або у соцмережах.
Читайте також
Час додому: чому перепрацювання — це не ок
Тест на трудоголізм: чи не забагато ви працюєте?
Три тижні відпустки подовжують життя — дослідження
Дякуємо!
Тепер редактори знають.