Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Не лише робота: 10+ ідей корисних хобі від команди Happy Monday

26.06.20 Кар'єра Розвиток 10 хв читання

Робота — це життя, але життя не обмежується роботою. Навіть якщо ваш улюблений день тижня — понеділок, вихідні краще присвятити іншому, не менш корисному і приємному заняттю. Що це може бути і чому це важливо — пояснюємо на власному прикладі. 


Що таке хобі


Хобі — це улюблене заняття або розвага, яке не має відношення до професійної діяльності людини. Простіше кажучи, те, чим подобається займатися у вільний від роботи час. 

Наприклад: У журналіста улюбленим заняттям може бути кулінарія, а от у професійного кухаря хобі вже має бути зовсім інше. Малювання може бути хобі вчителя, а от художник, щоб відволіктися від роботи, може захоплюватися, до прикладу, танцями. 


Навіщо потрібне хобі


Хобі — це в жодному випадку не марнування часу. Мати улюблене заняття корисно! Це допомагає:

  • підняти настрій;
  • розслабитися;
  • покращити фізичну форму;
  • розвинути м’які навички;
  • розширити кругозір;
  • прокачати знання мов.

Перелік корисних властивостей залежить від конкретного захоплення.


Ідеї для хобі


Якщо ви досі не придумали, чим хочете займатися у вільний від роботи час, можливо, вас надихнуть хобі членів команди Happy Monday.


Кулінарія

https://giphy.com/gifs/cooking-R7eZuOTVtL7gc

Радить СЕО Happy Monday Анна Мазур

Карантин багатьох повернув на кухню, але мені це завжди приносило задоволення.

У чому користь

  • Робота більше руками, ніж головою. Коли по 10-12 годин на день працюєш за комп’ютером, вкрай важлива зміна активності і навантаження з інтелектуального на більш творче і прикладне.
  • Створення реального, а не віртуального продукту. Переважна більшість наших проєктів існують у віртуальному світі. Тому можливість створити щось реальне для мене дуже цінна. Особливо коли це до того ж щось гарне і смачне.
  • Уповільнення і цілковите занурення у процес. Впродовж робочого дня я залучена у безліч процесів — комунікація з командою і партнерами, документи, виступи. Доводиться постійно перемикатися між задачами і рідко вдається глибоко зануритися у один процес. А от приготування їжі — неначе містичний ритуал, якому потрібно віддатися повністю. Тому мій час на кухні — це чудовий відпочинок для мозку.
  • Вивчення англійської мови. Я закохалася у рецепти і підхід зірки британського шоу The Great British Bake Off Наді Хусейн, а її шоу Time to Eat на Netflix — це взагалі скарбниця лайфхаків та швидких рецептів на кожен день. Тепер я знаю назви десятка спецій, соусів, продуктів і страв англійською.
  • Привід для прекрасних спільних моментів з коханими. Приготування їжі для мене — це персональна насолода від процесу та можливість створити безліч приводів для приємних вечорів і теплих бесід з рідними. І привід зібрати оберемок компліментів і захоплених відгуків у свій бік 🙂 


Музика

https://giphy.com/gifs/yoda-Ll1rEkDebTIdO

Радить операційна менеджерка Дарья Васьковська

Я — прихильниця південнокорейської групи BTS, і це точно можна вважати хобі. Я відвідала онлайн-концерт, який побив світовий рекорд за кількістю одночасних переглядів — його дивилися 750 тисяч осіб зі 107 країн світу (і це тільки за офіційними даними).

Я не просто слухаю їхні твори, а поринаю у суть текстів та розділяю глобальні ідеї, які просуває гурт. Учасники BTS підтримують феміністичний, антирасистський рух, є амбасадорами UNICEF з кампанією проти дитячого насилля, займаються благодійністю і на власному прикладі мотивують фанів любити і приймати себе. 

У чому користь

Це захоплення робить мене більш освіченою. Разом з BTS я:

  • розібралась, як функціонує світова музична індустрія, які існують музичні чарти, познайомилася зі світовими стрімінговими платформами;
  • зацікавилася філософією Юнга і розібралася з його Персоною, Тінню та Его;
  • перечитала усю давньогрецьку міфологію;
  • підтянула англійську і навчилася одночасно дивитися і читати англійські субтитри.


Фотографія

photography

Радить менеджерка з комунікацій та піару Алла Вавілова

Мені подобається фотографувати навколишній світ — природу, архітектуру, предмети, особисті події. Раніше знімала ще й людей, але з часом стала поважати їхні кордони 🙂 Цікаво спостерігати за світлом, тінями і, звичайно ж, за небом і хмарами. Вони для мене — натхнення, щось на зразок йоги — допомагають бути присутнім в моменті і чути «подих часу», так би мовити.

Я знімаю майже кожного дня: не завжди це творчість — іноді я просто намагаюся помічати красу щоденних подій. Я рада, що технології вдосконалюються і навіть наші телефони знімають краще за мильниці початку 2000-х. Але все-таки планую нарешті перейти на зйомку кращої якості — знімати на камеру Fujifilm.

У чому користь

  • Розвиває творче мислення, тренує спостережливість, спритність, прокачує надивленість і творчий підхід.
  • Це уповільнення, перебування в моменті, який вже ніколи не повториться. А ти ловиш його і залишаєш у пам’яті.
  • Відмінний спосіб зберегти ідею. Можна колекціонувати свої ідеї або ідеї інших фотографів для проєкту.
  • Це реальність. Для когось краса, для когось її відсутність. Мені подобається, що кожен може вибрати, на чому зосереджувати свою увагу. Ну і звичайно, фотографія — це історія, передача настрою епохи і характеру часу, можливість передавати з покоління в покоління пам’ятні моменти.


Скетчинг

https://giphy.com/gifs/much-art-drawing-xUPGGwVwGv2WfLymd2

Радить дизайнерка Анна Островська

Я дуже люблю робити швидкі замальовки різних предметів, рослин і людей. У мене є свій «творчий щоденник», який я намагаюся вести кожного дня, замальовуючи свої спостереження і думки. При цьому я стараюся використовувати щоразу різні матеріали і техніки.

У чому користь 

  • Допомагає розвивати креативність, яка потрібна в роботі, та дає свободу творчості.
  • Спосіб зупинитись та бути тут і зараз. Спостерігати за світом, коментувати реальність і взаємодіяти з нею — це те, чого нам бракує у безкінечній гонитві за майбутнім.

Якщо ви вирішили завести свій творчий щоденник, рекомендую книгу Денні Грегорі «Творчі права». У ній зібрано багато ідей, як цікаво вести свій щоденник. До того ж вона дуже гарна і надихаюча 🙂 


Читання й література

reading

Радить редакторка Настя Пасенко

Мені завжди здавалося, що в мене немає жодних хобі. Читання своїм хобі я не вважала, бо думала: «Ну й що тут такого? Всі ж читають». А потім зловила себе на думці, що читають, може, й всі, але не всі біжать придбати зі знижкою курс з історії літератури й конспектують лекції про Середньовічну поезію. Я намагаюся не просто читати, а й дізнаватися більше про історію й сучасність літературних і видавничих процесів, бути в курсі книжкових новинок, відвідувати тематичні події, слухати подкасти про книги тощо.

У чому користь

  • Читання розвиває емоційний інтелект. Мені здається, що жодні вправи з тренування емпатії не розвивають її краще за читання. Читаючи, ми отримуємо можливість познайомитись із багатьма поглядами на різні ситуації, побачити й прожити безліч емоцій. Звісно, мова про художню літературу (якщо чесно, я надаю їй величезну перевагу перед нон-фікшном і тим паче перед мотиваційними чи бізнес-книгами). 
  • Читання допомагає писати краще. Для людини, чия професія пов’язана з написанням текстів, мабуть, немає кращої поради для розвитку, ніж якомога більше читати й писати. Читання розширює словниковий запас, прокачує грамотність та дозволяє знайти власний стиль.
  • Читання відволікає від реальності. Ось у тебе купа роботи й горять дедлайни — а ось ти вже гуляєш Нью-Йорком 1920-х років чи розслідуєш убивство. Не пропагую ескапізм, але особисто мені це допомагає розслабитись, перемкнутися і зменшити тривожність 🙂 Крім того, це один із найкращих способів згаяти час. Якщо замість соцмереж у черзі чи транспорті читати книгу — ви здивуєтесь, яким книгочитуном можна стати. 

Як прочитати 100 книг за рік: поради від тих, кому вдалося

Читати


Написання текстів

writing

Радить проджект-менеджерка Вікторія Дубровська

Моє хобі — писати тексти у фейсбуці, в інстаграмі чи просто в нотатках. Насамперед  для себе.

Коли я читаю, гуляю, слухаю музику чи розмовляю по телефону, я обов’язково занотовую щось, з чого потім виросте цілий текст. Байдуже, чи буде він опублікованим, чи залишиться в нотатках. Писати можна лише для себе, якщо соромишся або пишеш про надто інтимні речі. Викладаючи особисте у соціальні мережі, потрібно бути готовим не лише до приємних коментарів. Але не забувати, що твій текст — це точка зору, правильна в будь-якому випадку. Бо твоя.

У чому користь

Це розвиває уважність до деталей і життя загалом. Бабуся-кондуктор може видати таку фразу, від якої залишається приємний осад. Або в процесі дискусії кристалізуються такі думки і фрази, що просто приречені бути занотованими. Або в житті трапляються ситуації, які стають досвідом і які не можна забувати. Аналізуєш, рефлексуєш, збираєш докупи декілька історій — і все, текст готовий.


Пішохідний туризм

https://giphy.com/gifs/hiking-42IAU2GyaTwXe

Радить контент-менеджерка Анна Гріньова

Мій улюблений формат відпочинку — це походи в гори. Я ходила в українські, польські та румунські Карпати, мрію піднятися на найвищу точку Карпат — Герлаховський пік у Словаччині. Минулого року також пройшла Каміно-Де-Сантьяго (шлях святого Якова) — паломницький маршрут з Португалії в Іспанію довжиною майже 300 км. 

У чому користь

  • Фізична активність, причому не тільки під час самого походу. До кожної подібної мандрівки потрібно готуватися щонайменше за два тижні: бігати, ходити пішки по сходах замість ліфту тощо. Тільки так вдасться не «зламатися» на другий-третій день маршруту.
  • Кардинальна зміна діяльності. Моя робота — це сидіння за ноутбуком з обов’язковим доступом до інтернету та вічний онлайн у соцмережах. У горах в палатці ані про ноутбук, ані навіть про мобільний інтернет немає і мови.
  • Розвиток організаційних навичок: потрібно спланувати маршрут по днях з усіма місцями для ночівель, розрахувати необхідну кількість речей, їжі та правильно спакувати наплічник, а також продумати плани Б та В. Бо вони точно знадобляться.
  • Відчуття щастя. Якщо бачити світ переважно через екран комп’ютера, перемикаючись між робочими вкладками та новинним сайтом, то може здатися, що світ складається на 50% зі зради і ще на 50% — з непозбувної бентеги. Тож корисно відволіктися від цих реалій, озирнутися навколо, помилуватися краєвидами, вдихнути свіже гірське повітря і відчути, що в житті є ще чимало чудового. 


Полювання на новий досвід

https://giphy.com/gifs/rickandmorty-season-2-adult-swim-rick-and-morty-M960XBOtpI9nozI13V

Радить редакторка Наталія Трофімова

Найбільшою моєю жагою, яку напевно теж можна охрестити хобі, є постійне полювання на новий досвід. Хоч найменший. Тривалий час я працювала у щоденних газетах (хто знає, той розуміє), тому роками жила в режимі «робота— дім — серіал — робота». Я не бачила, як змінювалися пори року, майже не відпочивала, бо у відпустку намагалася провідати батьків, а не відпочити на морі. У якийсь момент я зрозуміла, що життя проходить повз, зупинилася і, не змінюючи роботу, почала змінювати все інше.

Тепер я дуже рідко купую той самий шампунь чи зубну пасту — завжди пробую щось інше, постійно тестую різну незнайому їжу, усі можливі безпечні розваги, ходжу незнайомими маршрутами і за нагоди вивчаю нове. Кажу: «О, новий експірієнс!» і радію кожній дрібниці, яка відрізняється від того, що я вже знаю, робила, відчувала.

Що я отримую натомість?

  • Відчуття, що світ сповнений речей і емоцій, які я ще не тестувала / не переживала, і це прекрасно, бо попереду точно щось цікаве.
  • Нові бажання і ідеї, що я хочу зробити, виникають щодня, тому в мене ніколи немає проблеми, чим зайнятися, куди сходити, що замовити друзям на подарунок 🙂 .
  • Набагато менше засмучуюся з будь-якого приводу, бо якщо щось не вийшло, не сподобалося, розчарувало — отже, є інший варіант. Також я швидше і легше, ніж раніше, знаходжу вихід із будь-якої ситуації. Бо знаю більше можливостей.
  • Постійно розширюю своє уявлення про світ, весь час щось пізнаю і вивчаю. Це дуже допомагає мені в роботі, бо дає можливість креативити, дивитися на проблему під різними кутами, та й знання, хай і поверхневі, зайвими ніколи не бувають.
  • Пізнаю себе, свої смаки і стаю більш цілісною і цілеспрямованою людиною, яка знає, чого хоче. 


Рукоділля

https://media.giphy.com/media/wjlNbySHi61NOwnXeA/giphy-downsized.gif

Радить копирайтерка Катерина Жученя

Рукоділля супроводжує мене з дитинства, змінюється лише саме заняття. У 10 класі я практично все літо провела за вишиванням — приділяла йому по 6-8 годин в день практично щодня. За період карантину захопилася картинами по номерах.

У чому користь

  • Коли робиш щось руками — мозок «вимикається», і вдається відпочити від проблем. Іноді ти просто не думаєш ні про що, іноді раптово у процесі приходить багато цікавих ідей та важливих рішень — і це однаково корисно.
  • Зміна діяльності. Коли у тебе інтелектуальна робота, такої рутини в задоволення бракує.
  • Спільне дозвілля з рідними — у моєму випадку з сестрою. Кілька годин ввечері за малюванням — один зі способів чудово провести час разом зі спільним заняттям і щирою розмовою.


Люди

listening

Радить проджект-менеджерка Ольга Загородна

Стандартно це не вважається хобі, але для мене хобі — люди: бути з людьми, знайомитись, заряджатись і заряджати, підтримувати, слухати і чути, приносити хороші емоції. Уявити своє життя без людей в ньому — це мій особистий тип апокаліпсису. 

Це хобі має багато плюсів, але в нього є найважливіше правило — пам’ятати про кордони інших, цінувати їхній ресурс і тим паче свій ресурс, щоб мати що віддавати навзаєм. Інакше схема не працює 🙂

У чому користь

  • Нові знайомства, історії, досвід, погляди. Банально? Але через певні свої особливості мені важко читати книги, тож замість них у мене люди 🙂 Обожнюю дізнаватись про досвід інших і як по-різному він у всіх формується.
  • Тренування критичного мислення. Не все, що розповідають, рекомендують і доносять інші, може бути релевантним і обґрунтованим. Я завжди питаю себе: «А що це означає для мене? Яке моє особисте ставлення?» і роблю власні висновки.
  • Тренування комунікативних навичок. Ну, тут усе ясно 🙂
  • Економія часу, аби не гортати стрічку новин — усе цікаве і з найкращими рекомендаціями прийде від тих, смакам кого я довіряю. 
  • Позитивні емоції. У коротко- чи довготривалому спілкуванні, з новими чи давно близькими людьми, про хороше чи погане, прикладне чи екзистенційне — є магічна хімічна дія, коли ви обидвоє наповнюєтесь хорошими емоціями. Звісно, бувають і нехороші, але оскільки я за позитив для себе, то конвертую своє «хобі» тільки в таку сторону.


І ще декілька варіантів хобі

Насправді це не всі хобі нашої команди. Також радимо:

  • збирання пазлів — такий відпочинок одночасно тренує мозок;
  • колекціонування — воно тренує пам’ять і є джерелом позитивних спогадів і емоцій, які викликатимуть предмети з вашої колекції;
  • будь-який спорт (біг, йога, танці тощо) — допомагає тримати себе у формі, бути здоровим та заряджає енергією;
  • подорожі, які можуть, зокрема, стати джерелом для ваших колекцій. Наша дизайнерка, наприклад, привозить з подорожей різні рослини і квіти, а гербарій з них оформлює у рамки і використовує у інтер’єрі. Це корисний лайфхак, як у творчий спосіб зберігати пам’ятні речі.


Як обрати улюблене і корисне заняття для себе


Як з усього розмаїття обрати заняття для себе? Найпростіший (але не найшвидший спосіб) — просто пробувати. Шукайте, експериментуйте — і щось вам точно відгукнеться. Ну і пам’ятаємо, що полювання на новий досвід — це теж хобі. 

Також можна пригадати, що вам подобалося у дитинстві, і спробувати перенести цей досвід у своє доросле хобі. 

Ще одна корисна порада: обирайте хобі, не схоже на вашу професійну діяльність. Воно має робити ваше життя гармонійним і давати те, чого вам бракує. Наприклад, якщо ваша робота передбачає сидіння перед комп’ютером, зверніть увагу на активний відпочинок і розваги на свіжому повітрі. Якщо вам доводиться по роботі багато спілкуватися з людьми, скоріше за все, вам підійде хобі, яке передбачає усамітнення і тишу. 

Хоч Генрі Форд і вважав, що найкраща робота – це високооплачуване хобі, бажаємо кожному знайти, окрім улюбленої роботи, ще хоча б одне заняття до душі. Переконані: чудові вихідні теж впливають на щасливість понеділків 🙂 

Читайте також

2 тижні йти вздовж океану: відпустка, після якої ще більше любиш роботу

Як встигати все? Поради з тайм-менеджменту від успішних жінок

10 причин вести щоденник успіхів

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.