Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

10 кар’єрних правил Анни Мазур

14.01.20 Історії 7 хв читання

Як знайти роботу, яка стане дійсно улюбленою, і збудувати успішну кар’єру? Своїми правилами на кар’єрній конференції ProForum поділилася засновниця та СЕО Happy Monday Анна Мазур.

Більше кар’єрних порад від Анни можна знайти в її книзі про те, як розібратися в собі, розвиватися кар’єрно та почуватися щасливішими в роботі 👇

«Кар’єра без драм і травм»
— Анна Мазур, Настя Пасенко


0. Ми не маємо права бути нещасними на роботі. Це навіть не правило, а ключова теза, про яку варто пам’ятати під час розбудови кар’єри. Людина працює в середньому 40 років, це цілих 9900 днів — занадто тривалий термін, щоб дозволити собі витрачати його на те, що не приносить задоволення.


1. Розберіться в собі. Ніхто, крім вас самих, не знає, чого ви прагнете, хороший чи поганий ви працівник і на що заслуговуєте.


2. Визначте свою цінність та унікальність. Не очікуйте, що потенційний роботодавець побачить у вас те, що ви самі розгледіти не можете. Навчіться «продавати» себе. 


3. Оптимальний горизонт планування — 2-5 років. Часи, коли можна було вибрати професію на все життя, минули. Замість «Що робити зі своїм життям?» запитайте себе: «Що робити найближчі кілька років?» Не варто заглядати далі 5 років — згідно з дослідженнями, спрогнозувати, яким буде життя через такий великий проміжок часу, досить складно. Краще уявляти найближчі 2-3 роки, а після чергового виходу на новий рівень «доплановувати» ще на 2-3 роки вперед. 


4. Усе, що варто знати — це точки А і Б. Точка А — де ви знаходитесь зараз, точка Б — куди ви прагнете потрапити. Цей відрізок у кожного свій, і не варто порівнювати свої плани з планами інших.


5. Ви обираєте не просто професію. Вирішити для себе «Хочу бути дизайнером» недостатньо щонайменше тому, що розвиватися у сфері дизайну можна у різних напрямках. Ви повинні уявляти, яким має бути ваш робочий день як професіонала: з ким ви бажаєте спілкуватися, які задачі вирішувати, де проводити час.


6. Швидкі рішення = погані рішення. Пошук роботи — це теж робота, на яку потрібно виділити час. В ідеалі варто мати фінансову подушку безпеки, щоб не довелося погоджуватися на першу-ліпшу роботу, аби забезпечити свої базові потреби. 


7. Відкритий ринок вакансій — лише один із варіантів пошуку. У середньому менше ніж 40% можливостей потрапляють на відкритий ринок, а 70% позицій середнього та топового рівня закриваються за рекомендаціями. Ваше оточення, знайомства та професійні зв’язки можуть дати вам набагато більше. Потрібно потрапляти на радар тих, з ким ви потенційно бажаєте співпрацювати.

Нетворкінг і пошук роботи у соцмережах: навіщо, як і невже працює?

Читати


8. Неможливо завжди робити тільки те, що любиш. Існує таке когнітивне викривлення, як ефект Даннінга–Крюґера: коли менш компетентні співробітники досить високої думки про свої здібності, у той час як більш компетентні сумніваються у своїй експертності і здатності досягти успіху. 

Ефект Даннінга–Крюґера

З цим явищем ми часто стикаємось на новій роботі — спочатку нам все подобається і виходить, але з появою нових складнощів починає здаватися, що все знову «не наше». Але труднощі — це нормально, у роботі не має бути легко весь час. Дайте собі відповідь, які проблеми ви хочете вирішувати і які страждання готові заради цього «страждати».


9. Єдина правильна стратегія — зроби сам. Ідеал у кожного свій і у природі зустрічається рідко. Навіть найбільш омріяна компанія та найкращий колектив будуть відповідати вашому ідеалу щонайбільше на 99%, а ще 1% завжди залежатиме від вас і вашої проактивної позиції.


10. Далі — тільки діяти. Найстрашніше — застрягти у точці вибору. Рухайтесь хоч кудись: це виведе вас на новий рівень, на якому ви ще не були.


Бонус: книжкові рекомендації для вашої кар’єри


Книги для самовизначення та пошуку


Книги для професійного розвитку

Пропустили минулорічний ProForum?

Записи виступів усіх спікерів можна придбати і подивитися у зручний час у зручному місці!

Записи виступів усіх спікерів можна придбати і подивитися у зручний час у зручному місці!

Записи
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: