Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

10 книгарень столиці, відкриття яких ви могли пропустити

29.02.24 Розвиток 17 хв читання

Днями Український інститут книги презентував інтерактивну мапу книжкової екосистеми. Наразі на мапі позначено 477 книгарень, але інформація ще додається, повідомила нам Віра Карасьова, провідна фахівчиня відділу промоції читання УІК.

Найбільше книгарень — у Києві, тут їх нарахували 115. Деякі з них ми описували пів року тому у матеріалі про 10 атмосферних книгарень. Але за цей час у столиці відкрилося ще чимало чудових закладів, тож продовжуємо знайомство. Ось плюс 10 книжкових, які розчахнули свої двері протягом останнього року.


Pop-Up Bookstore (книжковий корнер) у ЦУМі


Адреса: вул. Хрещатик, 38

Наприкінці лютого 2023 року в ЦУМі розпочав роботу оновлений книжковий корнер. Його можна знайти в департаменті Home & Gifts, що на 5 поверсі.

Тут зібрані ілюстровані видання, новинки й бестселери від видавництв Assouline, Taschen і teNeues. Серед тем — архітектура, дизайн, мистецтво, мода, музика, кіно, подорожі, їжа та чимало інших.

книжковий корнер
книги в Pop-Up Bookstore
книгарня в ЦУМі

Джерело: інстаграм ЦУМу


Книгарня-кав’ярня Readeat


Адреса: вул. Антоновича, 50

Readeat — це двоповерховий простір площею 460 м², що прочинив свої двері 1 вересня 2023 року та об’єднав книгарню, кав’ярню й місце для подій. Зі слів засновника локації Дмитра Феліксова, заклад має започаткувати книжкову екосистему, що складатиметься з низки книгарень, книжкового онлайн-магазину та інших продуктів, зокрема українського аналога сервісу Goodreads. 

У книгарні представлена величезна кількість видань — від сучасної української літератури до закордонної класики й коміксів, усього 12 800 найменувань. Також тут можна придбати вінілові платівки, постери від українських ілюстраторів і мерч: худі, футболки, шопери, свічки, чашки, брелоки, значки тощо. 

Заклад є pet-friendly, тож приходьте з чотирилапими, щоб переглянути книжки, випити вина чи кави, перекусити сендвічем і салатом та поласувати десертами. Якщо наберете книжок більше, ніж під силу забрати, чи схочете відправити подарунок — прямо в книгарні є поштомат «Нової пошти», відправлення пакунка коштуватиме всього 1 гривню. 

В івент-просторі проходять презентації новинок від українських видавництв, зустрічі з авторами, книжкові клуби та вечори живої музики.

Книгарня-кав’ярня ReadEat
товари в ReadEat

Джерело: фото надані книгарнею


Книгарня Readellion 


Адреса: Вознесенський узвіз, 23

В назві книгарні поєднано два слова: read (читати) та rebellion (повстання, бунт). Такий вибір власники обґрунтовують тим, що «читати — це бунтувати, і навіть просто роздивлятись класні картинки всередині видання — все одно бунтувати проти нудності, тупості та сірості». 

Проєкт кілька років існував у форматі онлайн-книгарні, а у вересні минулого року відкрив модульний офлайн-простір на Вознесенському узвозі. Тепер там можна погортати й купити українські й закордонні книги, журнали та зіни (малотиражний самвидав) — передовсім на теми дизайну та креативу.

Проєктуванням простору книгарні займалося київське архітектурне бюро «Прототип», яке розробило модерний, гнучкий і функціональний дизайн. Наприклад, у Readellion є металевий острів-дисплей, на який можна скласти книги чи інші речі й підняти їх під стелю, звільнивши таким чином місце під проведення події.

книгарня Readellion
простір Readellion
книгарня Readellion

Джерело: інстаграм книгарні


Книгарня RID


Адреса: вул. Хрещатик, 7/11

Книгарня RID відкрилася на першому поверсі будівлі Укркоопспілки, що на Хрещатику, у вересні 2023 року. Назва закладу є відсиланням до слів «рідний, споріднений, рідня, родовід, родина, родючий, порода, рідкісний», зазначають в інстаграмі проєкту. Заснував книгарню Ігор Дідковський — директор «Мистецького Арсеналу» у 2007–2010 роках. 

RID позиціює себе як простір, що об’єднує книгарню, кав’ярню та подієву локацію. Щодо книжкового асортименту, тут насамперед представлені видання з української історії, мистецтва та етнографії, а також мілітарна література. 

У кав’ярні готують каву, чай, матчу та інші напої, до яких пропонують десерти та випічку власного виробництва. Крім цього, у RID регулярно відбуваються події — презентації книжок, літературні вечори, майстер-класи.

команда книгарні RID
презентації книжок у RID

Джерело: інстаграм книгарні


Книгарня-кав’ярня Book.ua


Адреса: вул. Миколи Лисенка, 2/1

Книгарня Book.ua відкрилася у листопаді 2023 року в самому серці столиці — біля Золотих воріт, в історичній будівлі 1861 року. Заклад є pet-friendly, тож сміливо беріть із собою улюбленця. Ба більше, в нього є шанс стати зіркою інстаграму локації, адже там публікують добірки фото хвостиків та обіцяють, що «жоден песик не залишиться без уваги».

Ще одна принада місця — вініловий програвач і можливість насолодитися музикою.

У книгарні представлено чималий перелік книг, зокрема є «київська поличка» з виданнями, присвяченими історії та архітектурі Києва. Є тихі куточки для читання чи роботи, зона для книжкових подій та кав’ярня з напоями й десертами.

Book.ua
Книги в Book.ua
Книгарня-кав’ярня Book.ua

Джерело: інстаграм книгарні


Книгарня-бар «Плекай»


Адреса: вул. Спаська, 22

«Плекай» з’явилася на Подолі на початку грудня 2023. Це новий проєкт від власників книгарні «Книжковий Лев», що на Межигірській, 13/34.

Насамперед заклад є книгарнею вживаних та рідкісних книг. Тому якщо шукаєте видання, якого давно немає у решті книжкових, завітайте сюди. Крім цього, в «Плекай» можна принести книжки, які вже не пасують вашій домашній бібліотеці. У разі їхнього продажу оберете, куди підуть кошти: до вас, на підтримку книгарні чи до ГО «Українські мурахи» (допомагають військовим, цивільним та парамедикам).

Чому бар, а не кав’ярня? Бо крім звичних кави, чаю та десертів тут є чудовий вибір крафтового українського пива, а також закуски, сендвічі й кіші.

Plekay 8
Книгарня «Плекай»
в книгарні «Плекай»

Джерело: фото надані книгарнею


Книгарня «Фундамент»


Адреса: вул. Хрещатик, 2

У грудні 2023 року запрацювала ще одна книгарня — «Фундамент». Її облаштували в приміщенні Національного центру «Український дім» — на нижньому поверсі будівлі, поряд із кінопростором, гардеробом і кафе. В інстаграмі проєкту зазначають, що його мета — «стати культурним осередком для поціновувачів мистецтва, місцем натхнення й творчих зустрічей».

У книгарні — широкий вибір українських і закордонних видань, присвячених арткритиці, мистецтвознавству, соціології культури, архітектурі, урбаністиці та дизайну. Тут можна придбати примірники від Stedley Art Foundation, CANactions, Zupagrafika, «Родоводу», ArtHuss, ist publishing, CP Publishing, Projector Institute, Довженко-Центру тощо. 

У просторі також продаються мерч із виставок «Українського дому», постери, вініл, свічки та авторська кераміка.

Fundament
Книги в «Фундамент»
простір «Фундамент»

Джерело: інстаграм книгарні


Книгарня «Збірка»


Адреса: вул. Золотоворітська, 2А (вхід із двору)

Відкрилася 14 лютого 2024 року біля станції метро «Золоті ворота». Засновницею простору є Наталка Кузьменко — медійниця й креативниця, що у квітні 2022 року стала до лав Збройних сил, а через рік і сім місяців звільнилася і вирішила, що саме час реалізовувати давню мрію.

До вибору книг власниця підходить серйозно. Частину видань ретельно добирає сама, подекуди вишукуючи на аукціонах рідкісні видання. Крім цього, планує залучати кураторів — фахівців, що формуватимуть окремі тематичні полиці.

«Ми співпрацюємо з закордонними дистриб’юторами з Парижа й Берліна. Проте не менше уваги приділяємо українським виданням. Незабаром очікуємо нові надходження та презентації полиць з історії від Костянтина Дорошенка та з історії мистецтва від Галини Глеби. Загалом у книгарні можна знайти видання про дизайн, архітектуру, мистецтво, культуру, соціологію, урбаністику, історію, психологію, кулінарію, інформаційні комунікації, фотографію, музику та моду», — розповідає Наталка. 

Звичних кави й десертів тут не продаватимуть, адже в книгарні вважають, що на Золотих воротах достатньо місць, де можна насолодитися напоями чи поїсти. Обіди будуть хіба у форматі гостьових поп-апів на вихідні від улюблених закладів. А от бар, можливо, організують — ближче до квітня планується колаборація зі Squat 17b.

Вхід у книгарню "Збірка"
На відкритті книгарні "Збірка"
книги в книгарні "Збірка"
Наталка Кузьменко, засновниця книгарні "Збірка"

Фото з відкриття книгарні 14 лютого 2024 року. Джерело: фото надані книгарнею


Книгарня «Сенс»


Адреса: вул. Хрещатик, 34

16 лютого 2024 року на Хрещатику з’явилася друга книгарня «Сенс» у Києві. На відміну від першої компактної локації на Арсенальній тут є три окремі простори — під книжки, під проведення подій та кав’ярня. 

Книгарня має три поверхи:

  • мінус перший поверх — художня література й нон-фікшн, видання іноземними мовами (поки тільки англійською);
  • перший — бестселери й дитяча література, мерч-шоп, а також кавʼярня, де можна випити кави та перекусити за зручними столиками;
  • другий — призначений для проведення подій. 

Книгарня є винятковою як за площею, що становить 1500 квадратних метрів, так і за асортиментом — 3600 назв українською, 1000 назв англійською, всього понад 40 000 примірників книжок.

в книгарні «Сенс»
простір книгарні «Сенс»
Книгарня «Сенс»

Джерело: інстаграм книгарні


Книгарня за підпискою «Тиша»


Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 68

«Тиша» — ще одна книгарня, що почала працювати у лютому цього року неподалік Золотих воріт (офіційне відкриття — 3 березня). Щоправда, книжки тут не продають: їх можна почитати на місці, як в бібліотеці, чи взяти додому в межах платної підписки. 

Власниця книгарні Лада Атаманчук-Ангел працює продакт-менеджеркою в IT, проте за кілька місяців звільняється, щоб зосередитися на своєму проєкті. Перш ніж його запустити, вона тестувала гіпотези, опитувала читачів і врешті презентувала незвичний формат, що нагадує книжковий Netflix. 

Правила користування прості:

  • місячна підписка коштує 500 гривень;
  • додому можна брати не більше двох книжок одночасно;
  • коли книжки повертаєте, можна брати нові — загальна кількість на місяць не лімітована;
  • якщо з книжкою щось сталося — загубили чи зіпсували, доведеться купити нову на заміну;
  • якщо не встигаєте прочитати книжку за місяць — потрібно попередити.

Зараз на полицях книгарні понад 1500 книжок — від класики до нішевих видань та літератури іноземними мовами (англійською, трохи французькою та італійською), проте бібліотеку постійно поповнюють. Якщо ви не знайдете потрібної книжки, можна залишити на дзеркалі стікер з побажаннями, і її спробують відшукати й купити.

А ще в «Тиші» по-домашньому затишно: гості перевзуваються в капці, їх пригощають чаєм, є камін, фортепіано й вінілові платівки. У планах — презентації книжок, зустрічі книжкового клубу та інші заходи.

Книгарня за підпискою «Тиша»
Простір книгарні «Тиша»
Книгарня «Тиша»

Джерело: фото надані книгарнею

Шукаєте роботу?

У нас на сайті багато вакансій від крутих українських та міжнародних компаній 👉

Вакансії

Читайте також

Життя як книга: 10 автобіографій відомих людей, які надихають

7 книг, які допоможуть пережити війну: рекомендації психолога

Як прочитати 100 книг за рік

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.