fbpx

10 способів зробити віддалену роботу більш продуктивною

Редакція Вт., 18.12.18 Новини

Працювати віддалено і бути при цьому продуктивним – не так легко, як може здатись на перший погляд. Як підвищити власну ефективність поза офісом, радить редактор видання Inc Джефф Хейден.


1. Складіть розклад та поділіться ним з усіма


Постійні перерви вбивають продуктивність. Якщо ви працюєте вдома, вас можуть відволікати члени сім’ї або друзі, тому так важливо проінформувати їх стосовного розкладу вашої роботи і того, як і коли вас можна турбувати.

Опишіть, яким чином з вами можна комунікувати під час роботи. Наприклад: «Переривайте мене, коли хочете» (краще не треба) або «Переривайте мене тільки у разі термінової справи». Головне, запам’ятайте: коли працюєте вдома, люди не одразу розуміють той факт, що ви дійсно працюєте.


2. Інвестуйте у свій комфорт


Віддалена робота означає, що більшість часу ви працюєте сидячи за комп’ютером. Щоб мінімізувати рівень дискомфорту, придбайте потужний комп’ютер, зручне крісло й стіл і т.д. Коли вам незручно, важко залишатись зосередженим та продуктивним.

Не соромтесь витрачати гроші на подібні речі. Розглядайте це як інвестицію у свою продуктивність, а не як витрату.


3. Розбийте робочий день на частини


Зазвичай ми можемо зосереджуватись на одному завданні 90-120 хвилин, після чого нам необхідна перерва у 15-20 хвилин, аби перезавантажитись і підготуватись до наступного завдання.

Замість обирати між 6-, 8- чи 10-годинним робочим днем, розбийте його на 4-5 вікон по 90 хвилин. Таким чином ви виконаєте приблизно 4 завдання, але максимально якісно.


4. Сплануйте графік перерв


Ваш список справ може бути заповнений завданнями, дзвінками, зустрічами, дедлайнами, однак необхідно додавати й заплановані перерви. Якщо не робити цього, день просто мине, як і можливість перезавантаження.

Крім того, сплануйте, як саме ви будете відпочивати: перекусите, прогуляєтесь, почитаєте. Пам’ятайте: найкраще відновлення – активне.


5. Вимкніть сповіщення


Вимкніть сповіщення пошти та соцмереж на комп’ютері і смартфоні – це значно підвищить вашу здатність фокусуватися. Якщо треба щось зробити – мінімізуйте усе, що може відволікати. 

Коли справа буде завершена, погортайте повідомлення – і побачите, що не пропустили нічого важливого.


6. Оберіть зручну для себе методику роботи


Зрозуміло, що головний плюс віддаленої роботи – відсутність нав’язаної структури в організації роботи. Це чудово, але якщо ви не побудуєте власну структуру, то даремно витрачатимете більшу частину дня.

Оберіть власну методику особистої ефективності. Їх існує дуже багато, тож варто витратити певний час, щоб знайти ту, що працюватиме саме для вас. А витрачений час сприймайте як інвестицію.


7. Прибирайте раз на тиждень


В офісі постійно накопичуються різні речі, особливо якщо офіс – ваш дім. Наприклад, Джефф Хейден отримує по 10-12 книг на рецензії щотижня від видавців та авторів.

«Прибирання, прибирання та ще раз прибирання!» – пише Хейден. Можливо це звучить дивно, але ви будете продуктивнішим, якщо ваш робочий простір виглядатиме чистіше.


8. Розробіть вечірній ритуал


Перше, що ви зробите зранку – найважливіше, оскільки задає темп більшій частині дня. Тому готуйтесь до початку дня ще звечора. Складіть список справ. Зробіть кілька нотаток. Перегляньте інформацію. 

Джефф Хейден завжди намагається зробити першим найважливіше завдання дня. Іноді така справа займає годину, іноді – 20 хвилин. Незважаючи на це, завершена важлива справа задає потрібний ритм робочому дню.


9. Продумайте свій ранок

Уявіть, що ви олімпійський спринтер, а ваш ранок – це розминка перед перегонами. Не треба валятись у ліжку і переконувати себе, що у вас є ще трохи часу. Навпаки – якнайскоріше вставайте, вмивайтесь, одягайтесь, наберіться сили та розпочніть день.

Хейден пише, що його шлях від ліжка до столу займає 15 хвилин. «Я приймаю душ, їм протеїновий батончик та починаю працювати», – так він описує свій ранок.


10. Розглядайте роботу з дому як конкурентну перевагу


Деякі люди вважають, що працюючи з дому вони ніби постійно на роботі. Подивіться на це з іншої сторони: якщо вам подобається робити те, чим займаєтесь, то хіба не круто, що ви можете робити це у будь-який час, який ви самі обираєте для роботи?

Використовуйте зручність і ефективність віддаленої роботи, щоб бути більш гнучким та відповідальним, ніж ваші конкуренти.

Джерело: Inc

Читайте також

Велика карантинна добірка: все про роботу і її пошук в ізоляції

Як пережити карантин і не зійти з розуму: поради психотерапевток

30 правил віддаленої роботи для команд, лідерів та початківців

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: