Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

20-річний програміст працює в Google одну-дві години на день і заробляє $150 000

29.08.23 Новини 2 хв читання

Google платить своєму 20-річному програмісту $150 000 на рік за 1-2 години роботи на день. Решту робочого часу хлопець приділяє власному стартапу, пише Insider. Розповідаємо деталі історії.


Історія хлопця


Девон (ім’я змінене) працює інженером-програмістом у Google і приділяє цій роботі 1-2 години на день. Він зазвичай прокидається близько 9-ї ранку, приймає душ і готує сніданок, а потім сідає виконувати свої задачі в Google. За словами хлопця, на початку тижня він пише більшу частину коду для поточної задачі, а відтак до кінця тижня працює в спокійному темпі. З роботою в Google він справляється до 11-ї ранку, максимум до полудня. Решту дня, за словами хлопця, він працює над своїм стартапом.

Щоб пересвідчитись у цьому, видання з дозволу хлопця переглянуло лист з оффером від Google, де справді вказана зарплата в $150 000, а також скриншоти, які детально описують роботу Девона протягом його робочих годин.

Хлопець каже, що ніхто в Google не підозрює, що його робочий день настільки короткий. Також він не вважає, що напружена робота здатна принести якісь переваги. У приклад ставить своїх колег, які працюють допізна, але не просуваються по кар’єрній драбині.

Читайте також: Роботодавці все більше зважають на професійні навички кандидатів, а не дипломи: дані LinkedIn


Чому це «фальшива робота»?


Історія Девона не єдина. Раніше 22-річний Джейсон розповідав Insider, що працював віддалено на двох роботах, загалом не більше 30 годин на тиждень. Мовляв, навантаження на першій роботі було низьким, а він хотів заробити більше. 

Подібні історії розпалили дискусію про те, чи багато працівників технологічних компаній, як-от Google чи Meta, отримують високі зарплати, працюючи мінімальну кількість годин. Таку тенденцію деякі експерти називають «фальшивою роботою» (fake work).

Як пише Insider, причиною поширення цього явища є те, що техногіганти надто активно наймали працівників під час пандемії і тепер не мають для них достатньо роботи. Іншою причиною називають те, що великі компанії готові тримати сильних фахівців і платити їм хорошу зарплату з мінімальним завантаженням, аби лише не віддавати їх конкурентам.

Читайте також: ​​Meta погрожує звільненнями працівникам, які не хочуть ходити в офіс

Шукаєте роботу?

Переглядайте пропозиції в різних сферах на Happy Monday

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: