Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

3 аргументи, чому вам потрібно платити більше

26.02.20 Кар'єра 4 хв читання

Впевнені, що заслуговуєте отримувати більше, але не знаєте, як аргументувати підвищення? HR-експертка й кар’єрна консультантка Тетяна Волошина пояснює, що лежить в основі перегляду зарплати у компанії та які аргументи допоможуть переконати керівництво.  

Питання перегляду зарплати — одне з найважчих у комунікації роботодавця та спеціаліста. Його не заведено піднімати у нашій культурі, і це часто призводить до того, що спеціаліст звільняється, залишаючи роботодавця з роздумами та необхідністю шукати й готувати заміну.

Втім, навіть наважившись на комунікацію про перегляд доходу з роботодавцем, можна припуститися помилок. 

Одна з найпоширеніших з них — коли люди не розуміють, за що конкретно отримують гроші, і, відповідно, мають слабку аргументацію. Наприклад, стверджують, що в інших компаніях перегляд відбувається частіше. Або просто заявляють про своє бажання отримувати більше, аргументуючи це лояльністю або строком роботи в компанії. 

Ще одна серйозна помилка — шантажувати роботодавця, спираючись на отримані від інших компаній пропозиції. Чи ставити ультиматум: або підвищення, або ви звільняєтесь. Така стратегія може спрацювати, але лише раз. У подальшому роботодавець не довірятиме такому співробітнику.


Принципи перегляду доходу в компаніях


Щоб правильно побудувати розмову з керівником, пропоную спочатку зрозуміти принципи перегляду доходу в компаніях. Розуміючи їх, вам буде легше підготуватись до розмови.

  1. Співпраця з роботодавцем — це, по суті, оптовий продаж свого часу. Роботодавець платить за конкретні результати та вигоди, які він отримує від співпраці з вами. Це означає, що ключовим у переговорах про підвищення буде розуміння вашої цінності для посади й компанії, а також вміння аргументовано донести цю інформацію.
  2. У більшості компаній перегляд доходу закладається у бюджет раз на рік. Але роботодавець також спирається на цінність спеціаліста та ринкові умови доходів. Тобто якщо у вас змінився функціонал, додався проєкт чи повноваження — можливий і позаплановий перегляд зарплати.
  3. Іноді, щоб лобіювати перегляд доходу для підлеглого, вашому безпосередньому керівникові потрібно обґрунтовувати його необхідність вже перед своїм керівництвом. Але аргументи для цього маєте підготувати саме ви.


3 аргументи на користь перегляду зарплати


1. Цінність посади на ринку в цілому 

Подивіться у відкритих джерелах кількість вакансій та рівень доходу, який пропонують роботодавці. Також пригадайте досвід знайомих спеціалістів вашого профілю: як швидко вони знаходили роботу та який рівень доходу отримували. Ще можете спитати у знайомих рекрутерів, яка виделка заробітних плат на такій посаді, і подивитися відкриту аналітику стосовно рівнів доходу. Такі зазвичай готують сайти з пошуку роботи. 

Ми у Happy Monday якраз провели дослідження рівня зарплат спеціалістів з комунікацій.

Завантажити


2. Ваша цінність для роботодавця

Оцініть вашу цінність для компанії у кількох аспектах:

  • які результати ви принесли компанії за останній період;
  • яку унікальну експертизу у вашому відділі ви маєте (подумайте про навички, якими більше не володіє ніхто, пригадайте, з якими питаннями зазвичай до вас звертаються колеги);
  • яку користь ви приносите вашому керівнику і чим йому допомагаєте.


3. Ваша додаткова цінність

Подумайте, яку користь ви можете приносити роботодавцю додатково. Наприклад, ви можете взяти на себе додатковий проєкт чи функціонал. Або розвантажити керівника у певних питаннях — наприклад, забрати частину роботи, яку він не любить, зате ви виконуєте з легкістю. Не забувайте, що можна просто спитати у роботодавця, чим ви можете бути корисні та які обов’язки взяти додатково, щоб отримувати більше.

Після такої підготовки ви усвідомите свою цінність і те, чим можете бути корисні роботодавцю в подальшому. Це додасть вам упевненості в собі та аргументів для керівництва 🙂


Як обговорити підвищення?


Для розмови виберіть зручний момент — краще проводити її після успішної зустрічі з вашим керівником. Скажіть, що хотіли б вийти на Х суму і наведіть для цього аргументи. Опишіть, що конкретно ви робите або збираєтесь зробити корисного для компанії, який додатковий функціонал або проєкти готові на себе взяти. 

Можете запропонувати керівникові також подумати, що додатково корисного ви можете робити щоб отримувати більше. Але не очікуйте швидкої відповіді — дайте керівнику час подумати та узгодити перегляд вашої зарплати зі своїм керівником за необхідності.

Читати також

За що нам платять роботодавці та як отримувати більше?

Как просить о повышении правильно?

Шукаєте роботу?

Маємо безліч вакансій у креативних індустріях, освіті, ІТ-компаніях, громадському секторі тощо.

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.