Колишній віцепрезидент відділу кадрів Microsoft Кріс Вільямс каже, що треба розрізняти синдром самозванця та дійсно погане виконання своєї роботи. Невпевненість у собі може завдати шкоди, але є три способи визначити, чи вона виправдана.
Ексочільник відділу кадрів Microsoft Кріс Вільямс розповідає, що у своїй роботі зустрічав багатьох людей, що просувалися кар’єрними сходами, маючи синдром самозванця. За його словами, навіть Білл Гейтс, керуючи технологічним гігантом, ставив під сумнів свої навички. Але Вільямсу також доводилося відпускати людей, які погано працювали, бо не мали належного рівня підготовки.
Грунтуючись на своєму більш ніж 40-річному досвіді роботи в діловому світі, він назвав три аспекти, які допоможуть визначити: у вас синдром самозванця чи ви дійсно не дуже добре справляєтеся зі своєю роботою.
Синдром самозванця vs Погано працюєте: як відрізнити?
1. Проаналізуйте, що говорять бос і колеги
Уважно прочитайте відгуки про вашу продуктивність. Перевірте об’єктивні твердження про якість вашої роботи і те, як ви працюєте з іншими.
Часом письмові відгуки є формальністю й ретельно створені, аби мати потрібний тон. Обов’язково читайте між рядків, щоб виявити можливу нещирість. Порівняйте їх з усними відгуками, які ви отримуєте від свого керівника у повсякденні.
Якщо ви отримуєте схвальні відгуки, це майже завжди означає, що ви дійсно добре робите свою роботу. Компанія та керівник, каже Кріс Вільямс, навряд би розкидалися похвалою. Але якщо ви досі сумніваєтеся, чи це сказано щиро, ось інші способи з’ясувати.
Читайте також: Що таке синдром самозванця та як його подолати?
2. Оцініть себе під час зустрічей
Дуже часто синдром самозванця виникає під час зустрічей: ви озираєтеся довкола і думаєте, чи заслуговуєте на місце за столом.
Кріс Вільямс має рішення: просто оцініть кімнату.
У кожній зустрічі бере участь кілька людей. Подумайте про них за шкалою від одного до п’яти, де «п’ятірки» — це люди, присутність яких необхідна, а «одиниці» — це люди, яким не обов’язково або навіть не слід бути в кімнаті.
Наприклад:
- «п’ятірки»: найчастіше це люди, які скликають зустрічі;
- «четвірки»: експерти з теми або люди, які безпосередньо впливають на результати;
- «трійки»: люди, які можуть мати вплив, або чиї поради з подібних тем вразили організатора;
- «двійки»: ті, хто веде стенографію зустрічі;
- «одиниці»: спостерігачі, які не мають реального внеску чи впливу.
Якщо оглянути кімнату, ким серед названих виявитеся ви? Скоріше за все, ви потрібні на цій зустрічі й додаєте їй цінності, інакше організатори вас би не запросили.
Якщо й це не переконує, і вам здається, що до вас лише проявили жалість, спробуйте іще дещо.
Читайте також: Пан або пропав? Як зрозуміти, чи добре ви справляєтеся з роботою
3. Подивіться на свої результати
Мабуть, найнадійніший спосіб подолати синдром самозванця — це оцінити себе так, як вас оцінює компанія — тобто за результатами зусиль.
Подивіться на свою роботу ззовні, аби зрозуміти, який вплив маєте ви та ваша робота на команду, компанію та світ загалом. Це схоже на те, як сама компанія оцінює себе та кожен свій елемент із найсуворішим суддею — відкритим ринком. Й вірогідно, ви та ваші реальні результати об’єктивно перевершують те, що ви про себе думаєте.
Шукаєте роботу?
Десятки вакансій чекають на ваше резюме →
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.