fbpx

4 поради, як написати супровідний лист

Редакція Вт., 02.07.19 Пошук роботи

Знайшли круту вакансію і збираєтесь відправити резюме? Щоб підвищити свої шанси на співбесіду, доповніть його супровідним листом. Розповідаємо, як показати себе роботодавцю з вигідного боку та уникнути штампів. 

Супровідний лист — важливе доповнення до резюме. Сьогодні більшість компаній вимагають cover letter при подачі на вакансію. А якщо і не вимагають, то будуть приємно здивовані вашою ініціативою. Супровідний лист допомагає вирізнитися серед інших кандидатів і зацікавити рекрутера. А це запорука того, що ваше резюме відкриють і прочитають.

Тому ось вам 4 поради, як писати супровідний лист. 


1. Не ставте себе у позицію «шукаю роботу»


Пишіть із позиції «пропоную свої послуги». Знайдіть свої сильні сторони і «продайте» себе як професіонала. Навіть якщо ви студент без досвіду, у вас є те, чим ви відрізняєтеся від інших, — мотивація, навички, особливості характеру. Використайте усе, щоб показати свою цінність для роботодавця.


2. Не дублюйте резюме


Інформація у резюме й супровідному листі має узгоджуватися, проте повністю повторюватися не варто. Сover letter має детальніше розкривати ваш професіоналізм. Наприклад, якщо ви написали про свої досягнення в резюме, у листі розкажіть, як саме цей досвід стане вам у нагоді на новій роботі.


3. Не пишіть багато


Не варто розписувати свою біографію чи робити ліричні відступи. Пам’ятайте, що мотиваційний лист — це у першу чергу діловий документ, який має відповідати на 2 найголовніші питання: «Що ви вмієте робити?» та «Як ваші вміння згодяться компанії-роботодавцю?».  


4. Уникайте штампованих фраз


Для цього писати cover letter обов’язково потрібно самостійно. Не користуйтеся готовими листами з інтернету. Ви можете списати з них потрібну структуру, але копіювати їх повністю — жахливий несмак.

Сюди ж правило: одна вакансія = один супровідний лист. Компаніям важлива конкретика — чому ви хочете працювати саме у них і що можете запропонувати. Кожна фраза має бути написана вами і про вас. Це дуже просто перевірити. Перечитайте готовий лист. Якщо вам хоч на 1% здасться, що таке міг написати будь-який інший спеціаліст для будь-якої іншої вакансії — лист варто переписати.

Грамотний супровідний лист має супроводжувати грамотне резюме

Наші консультанти допоможуть зробити ваше резюме саме таким!

Наші консультанти допоможуть зробити ваше резюме саме таким!

Проконсультуватися

Читайте також

Як написати супровідний лист

Як правильно написати резюме: покрокова інструкція

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: