Знайшли круту вакансію і збираєтесь відправити резюме? Щоб підвищити свої шанси на співбесіду, доповніть його супровідним листом. Розповідаємо, як показати себе роботодавцю з вигідного боку та уникнути штампів.
Супровідний лист — важливе доповнення до резюме. Сьогодні більшість компаній вимагають cover letter при подачі на вакансію. А якщо і не вимагають, то будуть приємно здивовані вашою ініціативою. Супровідний лист допомагає вирізнитися серед інших кандидатів і зацікавити рекрутера. А це запорука того, що ваше резюме відкриють і прочитають.
Тому ось вам 4 поради, як писати супровідний лист.
1. Не ставте себе у позицію «шукаю роботу»
Пишіть із позиції «пропоную свої послуги». Знайдіть свої сильні сторони і «продайте» себе як професіонала. Навіть якщо ви студент без досвіду, у вас є те, чим ви відрізняєтеся від інших, — мотивація, навички, особливості характеру. Використайте усе, щоб показати свою цінність для роботодавця.
2. Не дублюйте резюме
Інформація у резюме й супровідному листі має узгоджуватися, проте повністю повторюватися не варто. Сover letter має детальніше розкривати ваш професіоналізм. Наприклад, якщо ви написали про свої досягнення в резюме, у листі розкажіть, як саме цей досвід стане вам у нагоді на новій роботі.
3. Не пишіть багато
Не варто розписувати свою біографію чи робити ліричні відступи. Пам’ятайте, що мотиваційний лист — це у першу чергу діловий документ, який має відповідати на 2 найголовніші питання: «Що ви вмієте робити?» та «Як ваші вміння згодяться компанії-роботодавцю?».
4. Уникайте штампованих фраз
Для цього писати cover letter обов’язково потрібно самостійно. Не користуйтеся готовими листами з інтернету. Ви можете списати з них потрібну структуру, але копіювати їх повністю — жахливий несмак.
Сюди ж правило: одна вакансія = один супровідний лист. Компаніям важлива конкретика — чому ви хочете працювати саме у них і що можете запропонувати. Кожна фраза має бути написана вами і про вас. Це дуже просто перевірити. Перечитайте готовий лист. Якщо вам хоч на 1% здасться, що таке міг написати будь-який інший спеціаліст для будь-якої іншої вакансії — лист варто переписати.
Читайте також
Як написати супровідний лист
Як правильно написати резюме: покрокова інструкція