Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

43% американських компаній до 2024 року проводитимуть співбесіди за допомогою ШІ

23.06.23 Новини 4 хв читання

Американський сервіс ResumeBuilder провів опитування серед 1013 фахівців, залучених до процесів найму, щоб дізнатися, чи використовують їхні компанії штучний інтелект для проведення співбесід з кандидатами.


Інструменти ШІ уже допомагають рекрутерам створювати описи вакансій, відбирати релевантні резюме з великої кількості, автоматизують процес відповідей кандидатам. Стрімко набирають популярності й співбесіди, під час яких інтерв’юером кандидата є штучний інтелект. Це можуть бути, наприклад, спеціально навчені чат-боти або програми. Умовна бесіда відбувається перед камерою: ШІ ставить запитання й аналізує відповіді, а також фіксує певні ключові слова, жести й тон кандидата.


Плани компаній щодо ШІ-співбесід


За результатами опитування, 10% компаній уже проводять співбесіди з використанням ШІ, 17% почнуть це робити цьогоріч, а ще приблизно 17% планують запровадити цей інструмент до 2024 року.

Попереду співбесіда?

Наш онлайн-гайд допоможе всебічно підготуватися до інтерв’ю та отримати омріяний офер

До гайда

Водночас 32% респондентів стверджують, що їхня компанія не планує проводити співбесіди за допомогою ШІ, зокрема з таких причин:

  • віддають перевагу прямій взаємодії з кандидатами;
  • не вважають за доцільне впроваджувати цей інструмент, бо в компанії низька плинність кадрів;
  • вважають, що це несе занадто багато ризиків, адже результат неможливо передбачити.

Частина респондентів відповіла, що їхнім компаніям бракує знань про ці інструменти. Як припускають автори дослідження, можливо, зі зростанням популярності ШІ-співбесід компанії змінять свою думку.

ШІ-співбесіди
Джерело: resumebuilder.com


Як будуть використовувати інструмент


85% опитаних відповіли, що ШІ надаватиме рекомендації щодо кандидатів, але остаточне рішення ухвалюватиме людина. 15% опитаних вважають, що згодом компанії дозволять ШІ ухвалювати остаточне рішення без участі людини. 

Щодо того, на якому етапі рекрутингу компанії планують використовувати ШІ-співбесіду, 65% респондентів відповіли, що на початковому етапі відбору. 14% сказали, що ШІ проводитиме всі етапи, крім фінального, а 17% — що співбесіда зі ШІ буде єдиним етапом.

Читайте також: Чому штучний інтелект не рятує працівників від вигоряння: висновки науковців


Чи вплине ШІ на ефективність найму


Думки респондентів щодо ефективності таких співбесід різняться. 65% опитаних відповіли, що вони вже підвищили або підвищать ефективність найму. 14% вважають, що, навпаки, зменшать ефективність найму, а 21% — що їх використання не вплине на ефективність найму. 

З тих 10% респондентів, чия компанія вже зараз використовує співбесіди зі ШІ одночасно з ATS (система управління кандидатами), 60% стверджують, що ATS — все ще ефективніший інструмент, аніж ШІ-співбесіди.

Читайте також: 26 мільйонів людей втратять роботу протягом наступних п’яти років через розвиток ШІ


Як проводили опитування


Онлайн-опитування провела компанія SurveyMonkey на замовлення ResumeBuilder.com. Респондентами є 1013 працевлаштованих американців віком від 18 до 64 років. Це менеджери з найму або особи, які беруть участь в ухваленні рішень щодо найму працівників, але не ухвалюють остаточне рішення.

Шукаєте роботу?

У розділі «Вакансії» зібрано актуальні пропозиції від перевірених компаній з різних сфер.

Переглянути
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.