Як залишатися на піку своєї продуктивності ще й допомагати іншим встигати більше? Своїми лайфхаками ділиться Revenue Cycle Manager аутсорсингової компанії Pharmbills Ольга Мельниченко.
1. Чуйте та знайте себе
Важливо розуміти, що впливає на вашу продуктивність і рівень енергії та застосовувати ці знання на практиці. Наприклад, я з досвіду знаю, що більш продуктивна в режимі мультизадачності. Тому якщо мені потрібно зробити щось, що вимагає декількох годин концентрації, я розділяю таке завдання на маленькі проміжки і між ними роблю щось інше. Перемикання дає мені можливість не втомлюватися, не нудьгувати і, відповідно, не знижувати продуктивність.
2. Дозволяйте собі іноді бути лінивим
І головне — не звинувачуйте себе за це! Здебільшого в моєму task manager є ряд дрібних завдань — не термінових, без жорстких дедлайнів, але від цього не менш важливих. Якщо моя продуктивність знижується, я займаюся такими завданнями. Тобто я ніби й дозволяю собі лінуватися, але водночас виконую купу дрібної, але потрібної роботи.
3. Плануйте день
І не важливо, робите ви це у блокноті чи в task manager. Навіть просто записаний на папері перелік справ на день допомагає сфокусуватися та відстежувати прогрес. Ну а викреслення виконаних пунктів, як стверджує автор книг із саморозвитку Браян Трейсі, дає величезне почуття морального задоволення і дозволяє тримати свою продуктивність на рівні. Тому навіть при заповненому task manager я часто використовую паперовий блокнот і сумбурні списки справ.
4. Їжте жаб вчасно
Мені пощастило побувати на живому виступі Браяна Трейсі, але саме його маленька книга «З’їжте жабу!» досі залишається для мене найсильнішим інструментом у тайм-менеджменті і продуктивності. Найнеприємніші справи або те, що мене турбує, я завжди роблю в першу чергу.
До речі, це перший крок до високої ефективності — визнати той факт, що не всі 100% улюбленої роботи будуть приємні. На будь-якій роботі є завдання, які страшно, нудно або не подобається робити. Головне, щоб їх було не 80%, а 20%.
5. Організуйте комфортне робоче місце
І підтримуйте його в чистоті й порядку. Я дуже люблю захаращувати свій робочий стіл, тому наведення порядку або протирання пилу мене налаштовує і концентрує. Головне — не захоплюватися і не почати прибирати всю квартиру замість працювати 🙂
Нетворчий безлад: 15 порад, як навести лад на робочому місці
Читати
6. Радуйте й винагороджуйте себе за досягнення
Створюйте ритуали, щоб заохочувати себе за завершені проєкти. Виберіть те, що вам подобається і що ви не дозволяєте собі робити постійно: купуйте смачну їжу, виходьте на каву з друзями, влаштовуйте походи в кіно. Головне, щоб цей ритуал був. Тоді ви відчуєте завершеність проєкту, і це додасть вам сил й стимулу рухатися до нового.
У мене є ритуал — перед кожним Новим роком я відповідаю на 27 питань про минулий рік. Багато питань стосуються досягнень, а багато досягнень зазвичай пов’язані з роботою. Цей ритуал дає можливість помічати маленькі, але дуже важливі досягнення, краще запам’ятовувати цікаві події, бачити свій моральний, професійний ріст та розвиток. Дуже цікаво й мотивуюче. Можу поділитися списком питань 🙂 Якщо цікаво, пишіть нам у Facebook або Instagram.
Як підтримувати продуктивність у колег?
- Вибудовувати довірчі взаємини, бути готовим спрямувати, вислухати.
- Давати зрозуміти, що помилки — це частина процесу, працювати над тим, як їх уникнути й мінімізувати.
- Допомагати інтегруватися в колектив і радити, як з якою людиною краще вибудовувати стосунки.
- Ставити цілі, говорити про цілі, доносити інформацію, чому те, що ми робимо — важливо.
- Стежити за вигоранням і вчасно йому запобігати.
- Вчасно виконувати свої обіцянки, давати чесний фідбек.
- Дякувати за досягнення, створювати ритуали для того, щоб відзначати успіхи.
- Допомагати вибудовувати баланс між відпочинком і роботою, щоб не було вигорання й зниження ефективності і щоб людині було звідки черпати натхнення і енергію.
Я також регулярно проводжу зі співробітниками зустрічі один на один у форматі теплого спілкування — попити кави в приємному місці, впровадити якусь спільну традицію. Ну і плюс найкраще мотивувати власним прикладом 🙂
Дотримуйтеся цих простих порад, і це допоможе вам значно підвищити рівень продуктивності та досягати своїх цілей швидше й результативніше, особливо в роботі.
Читайте також
Як я випробувала 7 технік продуктивності за місяць
4 обмеження мозку, які шкодять продуктивності
10 ритуалів для правильного початку й завершення робочого дня
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Що таке піраміда Франкліна та як її використовувати у роботі та житті
Що таке матриця Ейзенхауера та як її використовувати у роботі та житті
Що таке #ЩедрийВівторок і як долучитися до нього самостійно, командою чи компанією