Напередодні Дня Незалежності України роботодавців опитали, чи надають вони працівникам додаткові вихідні з нагоди державних та релігійних свят. Ділимося результатами опитування від Work.ua.
З початку повномасштабної війни більшість українців працює без додаткових вихідних. Адже через воєнний стан призупинено положення Кодексу законів про працю щодо офіційних святкових та неробочих днів. Водночас недержавні підприємства мають можливість самостійно встановлювати графік роботи. Та, як свідчить опитування, більшість компаній працює за стандартним графіком робочих днів.
Так, 49% респондентів відповіли, що їхні підприємства працюють без додаткових вихідних. 37% вирішують, відпочивати чи працювати, залежно від свята. І лише 15% учасників опитування зазначили, що мають такий самий графік роботи, як до повномасштабної війни.
Роботодавців також запитали, працюватимуть чи відпочиватимуть їхні співробітники 24 серпня — в День Незалежності. Згідно з відповідями цей день буде робочим у 78% компаній, а відпочиватимуть працівники 22% українських компаній.
Читайте також: Українці вважають, що відпустка під час війни не на часі
Одна з респонденток, HRD міжнародної юридичної фірми Наталія Коваль поділилися думками щодо того, чому надавати вихідні попри воєнний стан — важливо:
«Війна триває вже понад півтора року, інформаційний тиск і шум не знижується, як і ресурс людей на відновлення сил. Постійний стрес і напруження можуть негативно впливати на психологічний стан, стати останньою краплею у професійному вигоранні. Тож наше керівництво визначило пріоритет станом на зараз — це відновлення балансу між роботою та відпочинком за довоєнним календарем, поки що поступове. Впевнена, що наша команда сприйме вихідний в День Незалежності як знак підтримки з боку фірми та крок назустріч їхнім потребам у надскладні часи».
Поділіться в коментарях, чи надає ваш роботодавець вихідні з нагоди свят під час воєнного стану.
Шукаєте роботу зі зручним графіком?
Переглядайте пропозиції від українських та міжнародних компаній
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії