Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Для 37% жінок кар’єра партнера пріоритетніша за власну: опитування Deloitte

29.08.23 Новини 2 хв читання

Цьогорічне опитування Deloitte «Жінки на роботі: глобальна перспектива» виявило деякі ознаки покращення: рівень вигорання серед жінок знизився, порідшали випадки неінклюзивної поведінки, поширенішим став досвід роботи у гібридному форматі. Однак ці проблеми все ще залишаються актуальними для багатьох жінок. Ділимося результатами дослідження.


Дослідження «Жінки на роботі» Deloitte проводять уже кілька років поспіль. Цьогоріч у ньому взяли участь 5000 жінок з 10 країн.


Роботу по дому жінки все ще вважають суто своїм обов’язком


Як свідчить опитування, понад третина жінок ставлять у пріоритет розвиток кар’єри партнера, оскільки він приносить сім’ї основний дохід. Навіть якщо основним годувальником у парі є жінка, кожна п’ята з таких респонденток все одно відчуває, що кар’єра партнера пріоритетніша.

Робота по дому й догляд за дітьми все ще залишається головним обов’язком жінок. 46% опитаних жінок кажуть, здебільшого доглядають за дітьми вони, а не партнер. Попри це 88% респонденток працюють повний робочий день — так само, як і чоловіки.

Читайте також: На подолання гендерного розриву світові знадобиться 131 рік: щорічний звіт ВЕФ


Гнучкий графік є надважливим для жінок


Згідно з дослідженням жінки обирають роботодавців, які надають можливість працювати за гнучким графіком. Для жінок це навіть важливіше за місце розташування роботи. 

Дві третини жінок, які мають гнучкі умови роботи, кажуть, що планують працювати у своїй компанії понад три роки. Натомість серед жінок, які не мають можливості працювати за гнучким графіком, відданими роботодавцю є 19%. За даними опитування, відсутність гнучкого графіка минулоріч була однією з головних причин звільнень серед жінок. 

Водночас 97% жінок переконані в тому, що якщо вони вимагатимуть або використовуватимуть гнучкі умови роботи, це може зменшити їхні шанси на підвищення. 

Читайте також: Як забезпечити гендерну рівність у колективі та чому компанія від цього тільки виграє?


59% занепокоєні порушенням прав жінок


Незважаючи на певні позитивні зміни у світі, пов’язані зі зниженням рівня стресу та вигоряння, жінкам усе ще складно забути про роботу навіть вдома. Також багато жінок не відчувають належну підтримку їхнього психічного здоров’я з боку роботодавців. Проте їм незручно обговорювати це питання на робочому місці.

Опитування виявило, що проблема неінклюзивної поведінки роботодавців усе ще існує і часто замовчується. 59% респонденток відповіли, що їх непокоїть порушення їхніх прав на роботі. 

Так, у 2023 році відсоток жінок, які зазнали переслідувань та/або мікроагресії на робочому місці, зменшився на 15% проти 2022 року. Цього року 44% респонденток повідомили своєму роботодавцю про мікроагресію — це значне збільшення у порівнянні з 23% у 2022 році. Водночас щодо тих, хто зазнав домагань, тенденція звернень є зворотною: лише 59% повідомили про це своєму роботодавцю проти 66% у 2022 році. 

Головний висновок, якого дійшли автори дослідження: працівниці компаній, де підтримують гендерну рівність та пропонують гнучкі умови праці, більше мотивовані й задоволені своєю роботою. Вони також відчувають більший зв’язок зі своїми роботодавцями й значно продуктивніше працюють.

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: