Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Йес, ай спік: добірка ресурсів, з якими ви нарешті заговорите англійською

16.11.23 Розвиток 12 хв читання

«Читаю і пишу англійською без проблем, але говорити не можу». Знайомо? Так, подолати мовний бар’єр — один із найскладніших кроків у вивченні іноземної мови. Чи можна тренувати speaking skills, не занурюючись у native середовище? Так, і для цього є чимало різних ресурсів та можливостей, зокрема безкоштовних. Зібрали для вас таку корисну добірку.


ELSA

  • Мова навчання: доступні 6 мов.
  • Формат: додаток для Android та iOS.
  • Вартість: є опції Free, Pro ($11,83/місяць) та Premium ($14,17/місяць). Є окремі тарифи для компаній та освітян.
додаток ELSA для вивчення англійської на базі ШІ


Програма для покращення вимови на базі ШІ. Розроблена з використанням голосових даних людей, які говорять англійською з різними акцентами. Завдяки цьому програма розпізнає мовленнєві патерни тих, для кого ця мова не є рідною: можна оцінити свій рівень, наскільки ви близькі до носія, зрозуміти, де саме робити помилки, а також стежити за прогресом.

Серед безплатних можливостей є, наприклад, вебтренажер, який пропонує потренуватися у вимовленні різних слів та отримати миттєвий розбір.

Читайте також: ChatGPT і не тільки: 20+ корисних сервісів на основі штучного інтелекту


ENGin

  • Мова навчання: англійська.
  • Формат: відеозустрічі.
  • Вартість: безкоштовно.
Платформа ENGin для практики англійської з іноземцями

ENGin — неприбуткова організація, що з 2020 року допомагає українцям безкоштовно практикувати англійську з іноземними волонтерами. Навчатися можуть українці від 9 до 35 років, які проживають в Україні або ж переїхали за її межі після 24 лютого 2022 року.

Аби розпочати навчання, потрібно пройти співбесіду та дочекатися листа про прийняття до програми. Після цього протягом двох тижнів з вами зв’яжеться волонтер-викладач, який допоможе спланувати заняття, беручи до уваги ваші персональні цілі та інтереси. 

Програма триває від 3 місяців до 1 року. До та протягом навчання волонтер допомагає оцінити прогрес: зокрема, комунікативні навички, впевненість у використанні мови тощо. Після завершення програми учасники набувають статусу випускників та отримують доступ до спільнот, чатів та онлайн-заходів.


Natural Readers

  • Мова навчання: англійська (у п’яти вимовах); додатково — 24 мови.
  • Формат: веб, розширення Chrome, додатки для Windows, Android та iOS.
  • Вартість: безкоштовно; розширені версії — Plus  ($9,17/місяць) та Premium ($4,99/місяць).
Програма Natural Readers перетворює текст у вимовлені слова


Програма, яка перетворює текст у вимовлені слова. Дозволяє «прослуховувати» вебсторінки, документи Google, онлайн-книги Kindle та електронні листи безпосередньо з браузера. А використовуючи додаток та камеру телефона — навіть фізичні книги та нотатки.

Також можна копіювати текст у спеціальне поле, або перетягнути файли, і їх озвучить ШІ-голос на вибір. Зокрема, англійська доступна у вимовах US, UK, Australia, India та Wales. Тож якщо ви, наприклад, готуєтеся виступити з промовою перед носіями, послухайте, як вона має звучати, та спробуйте повторити самостійно.

Не маючи підписки, можна відтворювати голоси з підписки Premium протягом 20 хвилин на день, а Plus — 5 хвилин на день. Або використовувати будь-які доступні безкоштовні голоси без обмежень.


LiveXP

  • Мова навчання: доступні 7 мов, є українська.
  • Формат: додаток для Android та iOS.
  • Вартість: від $7,8/урок, залежно від плану навчання.
Міжнародна спільнота LiveXP допомагає вивчити мови, спілкуючись з носіями


Міжнародна спільнота, яка допомагає вивчити одну або декілька мов, спілкуючись з носіями (або викладачами, які добре нею володіють). Перед початком можна визначити мету — наприклад, мова для бізнесу, спілкування, підготовка до іспиту тощо. Це допоможе обрати ідеального викладача.

Після знайомства можна пройти пробний безкоштовний урок, і якщо все сподобалося — оформити підписку: обрати кількість занять на тиждень (від 1 до 5) та тривалість (30, 45 або 60 хвилин).

Читайте також: Один — добре, а два — краще? Як працює вивчення англійської з двома викладачами


RealLife English

  • Мова навчання: англійська.
  • Формат: додаток для Android та iOS.
  • Вартість: безкоштовно.
Додаток RealLife English для тренування англійської


В мобільному додатку можна самостійно тренуватися, зокрема, за допомогою флешкарток: вивчати ідіоми, фразові дієслова тощо. Або послухати, як звучать діалоги у вимові носіїв. А якщо захочеться практики, можна у будь-який момент натиснути кнопку, яка на кілька хвилин з’єднає з живою людиною.

Додатково можна послухати подкаст з динамічними та актуальними діалогами досвідчених тренерів з вільного володіння мовою. 


Englishdom

  • Мова навчання: українська.
  • Формат: веб, додаток для Android та iOS.
  • Вартість: від 380 грн за індивідуальне заняття (але пробний урок безплатний).
Онлайн-платформа Englishdom з вивчення англійської за методикою Кембриджу


Онлайн-платформа з вивчення англійської за методикою Кембриджу включає, окрім самостійних тренувань, можливість живого спілкування з викладачем по відеозв’язку. Обрати викладача можна серед українських репетиторів або носія мови, а за бажання — замінити.

Крім того, на платформі можна приєднатися до розмовного клубу, аби спілкуватися з іншими користувачами.

Читайте також: Чому корпоративна англійська — це win-win стратегія для компаній?


Duolingo

  • Мова навчання: українська.
  • Формат: веб, додаток для Android та iOS.
  • Вартість: безкоштовно, є підписка Super Duolingo ($39,99/рік).
Duolingo для практики англійської

На відомій платформі доступні для вивчення понад 40 іноземних мов, хоча для тих, хто хоче навчатися українською, поки що доступна лише англійська. Зате практикувати можна не лише лексику і граматику, а й сприйняття мови на слух та вимову.

Сервіс пропонує речення, які потрібно вимовити, надавши доступ до мікрофона пристрою та натиснувши кнопку. А потім дає зрозуміти, чи правильною була вимова.


Megogo

  • Мова навчання: українська, англійська.
  • Формат: веб, додаток для Android, iOS та SmartTV.
  • Вартість: безкоштовний та платний контент, підписка від 129 грн/місяць.
Відео для вивчення англійсьої мови на Megogo


Український стримінговий сервіс має також освітній розділ, де, серед інших, зібрані уроки англійської від професійних викладачів та мовних шкіл.

Наприклад, можна знайти відео з порадами, як пройти співбесіду англійською, натренувати ідеальну вимову або набором розмовних фраз для початківців на всі випадки життя.

Сервіс працює за щомісячною або річною підпискою, проте багато відео є у вільному доступі, або ж їх можна придбати окремо.

Читайте також: 7 курсів і лекцій, які можна безплатно переглянути на MEGOGO


BBC Learning English

  • Мова навчання: англійська.
  • Формат: відеоуроки та подкасти.
  • Вартість: безкоштовно.
Вивчення англійської на BBC Learning English


Платформа, де публікуються навчальні відео, подкасти, посібники та уроки, які допомагають вивчити та покращити навички мовлення та словниковий запас.

На сайті є розділ Pronunciation (вимова), в якому можна знайти поради рівня Easy Medium. Додатково можна підписатися на Youtube-канал, де є відео з найкращими порадами: наприклад, Better Speaking Podcast — про те, як наблизити своє володіння мовою до вільного рівня. А в Improve your pronunciation є кілька плейлистів, в яких можна почути, як звучить англійська у вимові носіїв — зокрема, ведучих новин на BBC.

Читайте також: Let’s learn English: 12 YouTube-каналів для вивчення англійської


Подкасти на Spotify

  • Мова навчання: українська.
  • Формат: веб, додаток для Android та iOS..
  • Вартість: безкоштовно.
Подкасти на Spotify для вивчення мов


На музичному стримінговому сервісі багато мовних подкастів, авторами яких є у тому числі українці — це корисно для тих, хто тільки починає вивчати англійську.

Наприклад, подкаст «Ніжний інгліш» від The Ukrainians підкаже, чи можна вибрати собі акцент та як нарешті сказати свої перші 20 слів іноземцеві (адже містить у тому числі практичний епізод). Також розширити словниковий запас може допомогти «English Learning Accelerator»: подкаст містить набори фраз для різних життєвих ситуацій. А у подкасті «Englishdom» можна знайти епізоди із сучасними фразами для ділової та неформальної розмови.



Найважливіше у вивченні іноземної мови — не кількість інструментів, а регулярність їх застосування. Тому обравши свій спосіб навчитися говорити англійською — повертайтеся до нього щодня, і вже скоро зможете похвалитися результатами!

Шукаєте роботу?

У нас на сайті багато вакансій від крутих українських та міжнародних компаній 👉

Вакансії

Читайте також

5 дієвих порад, щоб говорити англійською як нейтів спікер

Native Speakers: кому, коли та чи варто вчити англійську з носіями мови

Як швидко покращити англійську: поради та практики

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.