Найчастіше на мовних курсах із групою постійно працює один і той самий викладач. Завдяки цьому всередині навчального колективу формується дружня й довірлива атмосфера, що сприяє швидшому і менш стресовому вивченню англійської. Але все частіше можна зустріти онлайн-курси англійської, де зі студентами працює кілька викладачів. Фахівці школи Green Country розповідають про особливості такого підходу.
Система онлайн-курсів англійської «два вчителі»
За такої системи на мовних курсах із групою почергово працюють український викладач і носій мови (native speaker). Такий підхід на онлайн-заняттях використовується як із дітьми, так і з дорослими. Однак займатися з носієм мови можуть тільки студенти, що довчилися до рівня Intermediate. Адже зі слабшими знаннями вони просто не зможуть зрозуміти свого іноземного вчителя і тим паче — отримати нові знання та навички. Тому, перш ніж записати вас у групу, яку веде native speaker, менеджер школи обов’язково попросить вас пройти мовний тест.
Система працює так: студенти спочатку вивчають граматику й лексику з україномовним викладачем, а потім практикують розмовну англійську з наставником з іншої країни. Такий підхід дозволяє поєднати плюси занять з двома вчителями та зробити вивчення мови ще ефективнішим.
Переваги навчання з native speaker
- Носії мови мають більший і сучасніший словниковий запас, з ними студенти швидше опановують «живу» англійську, якою розмовляють в англомовних країнах.
- З носієм студенти швидше навчаються розуміти англійську на слух (оскільки просто не мають іншого вибору), а також часто покращують вимову, орієнтуючись на вільну й природну манеру мовлення носія.
- Оскільки на заняттях з носієм студенти не можуть використовувати українську мову, їм доводиться добирати слова, знаходити синоніми й будь-що долати мовний бар’єр, тому вони починають говорити англійською швидше.
Переваги навчання з українським вчителем
- Український вчитель краще за носія мови навчає граматики, орфографії та пунктуації, оскільки носії роблять акцент більше на розмовній англійській.
- Український викладач ставить студенту правильну вимову, тоді як носій може навчити говорити хай і швидше, зате з притаманним йому акцентом.
- Український вчитель може краще пояснити, у чому помилка студента та як її виправити, оскільки носії не завжди орієнтуються в правилах.
- З українським вчителем може бути комфортніше (особливо якщо студент ще не надто впевнено знає англійську), адже його завжди можна запитати українською про незрозуміле слово чи правило.
Чому варто обрати навчання з двома викладачами?
Окрім підсилення плюсів, система з двома викладачами дозволяє перекрити мінуси вивчення англійської з одним викладачем. Наприклад, носій мови, хоч і класно розвиває у студентів розмовну англійську, не завжди може зрозуміло й максимально повно пояснити принципи функціонування мови, її правила, граматику тощо. До того ж, зазвичай носії мови — це люди, які прекрасно говорять англійською і мають відповідні сертифікати, вміють зацікавити студентів та підтримувати з ними розмову, але можуть не мати педагогічної бази. Зате вони незамінні тоді, коли студенту треба подолати мовний бар’єр і вільно заговорити англійською.
Тому, щоб курси англійської були ефективними, варто поєднувати уроки з українськими викладачами, які дають необхідну базу (ставлять вимову, пояснюють граматику, допомагають сформувати базовий словниковий запас), та заняття з носіями мови, де можна прокачати розмовну англійську.
Це можна робити або на курсах англійської за системою навчання «два вчителі», або займатися з українськими викладачами та при цьому регулярно відвідувати розмовні клуби з носіями мови. Тільки ще раз нагадаємо: займатися з native speaker є сенс тим студентам, які вже знають англійську на рівні Intermediate і вище.
Перш ніж записатися на курси, обов’язково скористайтеся безкоштовним пробним заняттям, щоб оцінити атмосферу навчання та методику викладання. Це допоможе зробити остаточний вибір.
Вивчаєте англійську, щоб знайти класну роботу?
У нас на сайті багато вакансій від крутих українських та міжнародних компаній 👉
ВакансіїЧитайте також
My English is not good, або Як визначити свій рівень знання англійської
Не підручником єдиним: 8 небанальних способів підтягнути англійську
Інструменти професії: з чим працює викладач англійської мови
Дякуємо!
Тепер редактори знають.