Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

5 дієвих порад, щоб говорити англійською як нейтів спікер

04.08.23 Розвиток 5 хв читання

За метою вільно володіти англійською часто ховається мета говорити так, щоб носій мови запитав, з якого ви американського штату чи британського регіону. Круто, коли нейтів спікери приймають вас за свого, та досягти цього — не найпростіший челендж. Але можливий!

Цікавить розмовна англійська як у носія мови? Дієві поради для цього зібрала Юлія Трипольська, CEO English For IT — україно-американської школи англійської для ІТ та диджитал-спеціалістів. Це збірний досвід школи, її викладачів та інших native speakers.

Юлія Трипольська, CEO English For IT
Юлія Трипольська,
CEO English For IT


Не намагайтеся «наздогнати» носія мови


Викладач English For IT та модератор Lean Coffee Speaking Club Каруна Крішнасамі запевняє, що люди, які не є нейтів спікерами, мають помилкову асоціацію «швидкість мовлення = вільне володіння мовою». Але це не так: краще визначте комфортну для себе швидкість, на якій ви формуватимете думки виважено, а речення — правильно. Для цього Каруна рекомендує робити наступне.

  1. Спочатку подумки сформулюйте речення. Краще дотримуватися формули «підмет — присудок — інші члени речення». Так ви зменшите ризик помилок і зробите мову більш зрозумілою, адже саме цей порядок слів зазвичай використовується в англійській. 
  2. Чітко вимовляйте кожне слово: не поспішайте і не «ковтайте» слова та звуки. Пам’ятайте: один неправильний звук може повністю змінити сенс слова чи просто зробити вашу мову незрозумілою. 
  3. Робіть паузи в кінці речень: інтонація в англійській відрізняється від інтонації в багатьох інших мовах. Монотонна інтонація без пауз звучить дуже дивно для носіїв.

Читайте також: 10 поширених мовних помилок під час співбесіди англійською

Підбиваємо підсумок: подумки сформулюйте речення, проговоріть його, чітко вимовляючи кожен звук, зробіть паузу в кінці. «Але ж сформулювати ціле речення, перш ніж його озвучити, займає багато часу», — можете сказати ви. Слушне зауваження, але є просте рішення: сформулюйте тільки початок речення (підмет — присудок), а далі додумайте його на ходу. Але не забудьте, що підмет завжди йде перед присудком. 


Використовуйте сучасну лексику, фразові слова та ідіоми


Що не є сучасною лексикою? Лексика з академічних підручників (особливо тих, що написані до 2010 року). 

Що є сучасною лексикою? Лексика, якою спілкуються в інтернеті, соціальних мережах і реальному житті — на роботі, міжнародних семінарах, конференціях тощо.

Переглядайте фільми англійською, читайте пости в соцмережах, статті в медіа тощо — просто відстежуйте сучасний контент, який вас цікавить, і ви знайдете там купу сучасної лексики, сленгу, фразових дієслів та ідіом. 

Саме ця лексика складає основну частину неформальної й напівформальної комунікації, адже, як відомо, ділова комунікація стає все більш неформальною та легкою. 


Уявіть себе актором чи актрисою


Засновниця English For IT Ганна Гандрабура радить пародіювати носіїв мови, їхню вимову, темп і стиль мовлення. Так ви зможете перейняти все комплексно й одразу відтворити в реальному житті. Цим ви вб’єте двох зайців, а в нашому випадку — п’ятьох: зможете перейняти вимову, акцент, інтонацію, ритм, швидкість мови та лексику.

Для цього звертайте увагу на те, як native speakers висловлюють свої думки. Не тільки на лексику, а й на інтонацію, фрази-кліше, навіть граматику. Запам’ятовуйте цілі речення, як актор запам’ятовує репліки, а потім використовуйте їх у схожому контексті. Не забувайте також копіювати вимову та інтонацію — це важливо. 


Цікавтеся культурним аспектом мови


Мова — це елемент культури, тому західна культура також відбивається в англійській мові. Ви, мабуть, помітили, що нейтів спікери іноді інакше висловлюють критику, заохочення, подяку, емоції тощо? 

Наприклад, вони не скажуть “I’m normal” чи “I’m ok” у відповідь на питання: “How are you doing?”. Загальноприйнятими є більш «бадьорі» варіанти, такі як “Pretty good”, “I’m doing great” тощо. Помічайте ці культурні відмінності та намагайтеся адаптуватися до них. 


Практикуйтеся щоденно


Популярний вираз “practice makes perfect” означає, що саме практика є запорукою успішного результату. Друг English For IT та ексрекрутер у Google Томас Келлі це підтверджує: «Що більше у вас щоденної практики (коли ви слухаєте інших і говорите самі), то більш “натуральною” буде ваша англійська. І все це без зайвих зусиль!».  

Не думайте, що для вивчення англійської необхідно сидіти годинами з підручником. Набагато ефективніше робити маленькі кроки щодня: прочитати пост будь-якого інфлюенсера, подивитися відео чи пройти короткий урок.

Проте найперше, що потрібно зробити, — це повірити в себе. Відмовтеся від надмірного обдумування своїх помилок та того, як ви звучите для інших. Подолайте страх говорити й зробіть фокус на практиці. Хваліть себе, дайте собі час та повірте в результат. Ви покращуєте свою англійську щодня — навіть зараз, поки читаєте цю статтю 🙂.

Шукаєте роботу?

У нас на сайті багато вакансій від крутих українських та міжнародних компаній — як зі знанням англійської, так і без 👉

Вакансії

Читайте також

Native Speakers: кому, коли та чи варто вчити англійську з носіями мови

Не підручником єдиним: 8 небанальних способів підтягнути англійську

My English is not good, або Як визначити свій рівень знання англійської

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!