Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Новий голосовий помічник від OpenAI «фліртував» з користувачами голосом Скарлетт Йоганссон

21.05.24 Новини 3 хв читання

Sky, один із голосів нової моделі ChatGPT, багатьом нагадав голос Скарлетт Йоганссон — навіть їй самій. До того акторка вже озвучувала ШІ у фантастичному фільмі «Вона». У компанії пояснюють схожість лише тим, як люди сприймають ці технології. Але голос все ж прибрали.


Компанія OpenAI нещодавно презентувала нову модель ChatGPT — GPT-4o — з функцією голосового помічника, який вміє жартувати та співати й перекладає живу мову в реальному часі. Всього він володіє п’ятьма різними голосами: Breeze, Cove, Ember, Juniper і Sky. Останній багатьом видався схожим на голос Скарлетт Йоганссон, що також звучить у науково-фантастичному фільмі «Вона» (2013). За сюжетом, головний герой закохується в жіночий голос операційної системи свого комп’ютера.

Користувачі оцінили цей голос, як «кокетливий», «сексуальний» та «звабливий». І навіть писали, що відчувають себе спокушеними голосом ШІ. 


Скарлетт Йоганссон не давала дозволу


Генеральний директор OpenAI Сем Альтман, який раніше говорив, що «Вона» — його улюблений фільм, після презентації GPT-4o  опублікував на своїй сторінці в X відсилання до нього — слово her. Проте пізніше в компанії заперечили будь-який зв’язок між Йоганссон і новим голосовим помічником.

Тепер адвокати Скарлетт Йоганссон вимагають від OpenAI розкрити, як вони розробили голос, який, за словами акторки, звучить неймовірно схоже на її власний. «У той час, коли ми всі боремося з дипфейками та захистом нашої власної подоби, нашої власної роботи, нашої власної ідентичності, я вважаю, що це питання, які заслуговують на абсолютну ясність», — сказала Йоганссон.

Вона розповіла, що за дев’ять місяців до того Альтман звертався до неї за дозволом використовувати її голос для нового голосового помічника ChatGPT. На його думку, це було б «втішно для людей», які відчувають дискомфорт, працюючи з технологіями на базі ШІ. Та після довгих роздумів акторка відхилила пропозицію.

Читайте також: ШІ тепер на держслужбі: МЗС України призначило цифрову речницю

За два дні до презентації нового ChatGPT Альтман знову звернувся до команди Йоганссон, і за словами акторки, закликав її переглянути рішення. Але перш ніж вони встигли обговорити це, компанія вже презентувала свій продукт, доповнений схожим  голосом.

Втім, в компанії заперечують будь-який зв’язок між Йоганссон і голосом Sky. Він нібито належить іншій професійній акторці, чию особу компанія не розкриває, щоб захистити її конфіденційність. В майбутньому ж компанія планує додати ще більше можливостей та додаткові голоси в ChatGPT, щоб краще відповідати різноманітним інтересам і вподобанням користувачів.

«З поваги до пані Йоганссон ми призупинили використання голосу Sky у наших продуктах. Нам шкода, що ми не змогли порозумітися», — прокоментував Альтман.

А головна технічна директорка OpenAI Міра Мураті сказала: «Те, як ми розробили цю технологію, не ґрунтується на фільмах чи науково-фантастичних історіях. Ми намагаємося побудувати машини, які можуть мислити та добре розуміти світ».


Чи будуть люди закохуватися в ШІ?


Через день після презентації OpenAI компанія Google провела щорічну конференцію розробників, на якій представила власного персонального ШІ-помічника з жіночим голосом — Project Astra. Попри схожість задуму, версія від Google звучить менш весело та грайливо, ніж Sky, а більш реально.

Читайте також: Що таке Gemini, як працює та кому буде корисний новий ШІ від Google

Вісар Беріша, професор Університету Аризони, який вивчає мовні технології штучного інтелекту, сказав, що важко передбачити, як просунуті голосові помічники змінять суспільство.

«Спілкування за допомогою голосу є справді інтимним та вражає. Воно дозволяє штучному інтелекту виражати те, що відчувається як щирість, радість, занепокоєння, — сказав він. — І все це сприяє глибшому зв’язку між користувачем і машиною. Ви бачите, як ці взаємодії можуть потенційно викликати звикання».

Цілком можливо, каже Беріша, що люди почнуть формувати емоційні зв’язки з системами ШІ, подібно до сюжету «Вона» — фільму, який для головного героя не закінчується щасливо. «Коли я вперше побачив цей фільм, він здавався науковою фантастикою, — сказав Беріша. — Зараз вже ні». Сама ж Скарлетт Йоганссон хоче використати цей інцидент, щоб привернути увагу до відсутності правових гарантій щодо використання творчості у ШІ. «Я з нетерпінням чекаю ухвалення відповідного законодавства, яке допоможе забезпечити захист прав людини», — сказала вона.

Потрібна робота?

У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: