Суд зобов’язав компанію Google сплатити своїй співробітниці понад $1 млн штрафу за гендерну дискримінацію, пише Bloomberg Law. Розповідаємо цю історію докладніше.
Що сталося
У своєму позові до суду Улку Роу, директорка з розробки Google Cloud, стверджувала, що в компанії з нею поводилися інакше, ніж із представниками чоловічої статі. За словами жінки, її дискримінували, відмовивши в підвищенні, для якого вона була достатньо кваліфікована, натомість підвищили менш досвідченого колегу-чоловіка.
Як пише Bloomberg, це не перша скарга Роу на Google. У 2018 році вона подавала позов, заявляючи про дискримінацію в оплаті праці. Жінка стверджувала, що компанія платить більше чоловікам, незважаючи на їхній менший досвід.
Річ у тім, що Роу прийшла в компанію, маючи за плечима 23-річний досвід роботи у сфері фінансових послуг та технологій. Проте її взяли на посаду восьмого рівня за внутрішньою класифікацією компанії. Тоді як чоловіків, що прийшли в компанію одночасно з нею, найняли на дев’ятий рівень, попри те що вони нібито мають менший досвід.
Будучи працівником восьмого рівня, Роу заробляла близько $750 тис. на рік, тоді як деякі з працівників дев’ятого рівня заробляли понад $1 мільйон на рік, зазначає Bloomberg.
На думку суду, техногігант помстився Роу, відмовивши їй у підвищенні після скарг на несправедливу оплату праці.
Читайте також: За дослідження причин гендерної нерівності на ринку праці присудили Нобелівську премію
Позиція Google
Сам техногігант під час судового процесу стверджував, що Роу мала рівні можливості, а ефективність її роботи оцінювали за тими самими критеріями, що й колег-чоловіків.
Читайте також: На подолання гендерного розриву світові знадобиться 131 рік: щорічний звіт ВЕФ
Що вирішив суд
Суд ухвалив, що Google має виплатити жінці $1 млн штрафу та $150 тис. за моральні збитки. Водночас суд визнав, що Google не порушував закони штату Нью-Йорк про рівну оплату праці та виплачував Роу справедливу заробітну плату.
Як пише Bloomberg, це був перший позов через дискримінацію в компанії після маршу 2018 року. Тоді сотні працівників Google протестували проти сексуальних домагань деяких топменеджерів.
Шукаєте роботу?
Переглядайте вакансії від провідних українських та міжнародних компаній
Шукати
Дякуємо!
Тепер редактори знають.