Суд зобов’язав компанію Google сплатити своїй співробітниці понад $1 млн штрафу за гендерну дискримінацію, пише Bloomberg Law. Розповідаємо цю історію докладніше.
Що сталося
У своєму позові до суду Улку Роу, директорка з розробки Google Cloud, стверджувала, що в компанії з нею поводилися інакше, ніж із представниками чоловічої статі. За словами жінки, її дискримінували, відмовивши в підвищенні, для якого вона була достатньо кваліфікована, натомість підвищили менш досвідченого колегу-чоловіка.
Як пише Bloomberg, це не перша скарга Роу на Google. У 2018 році вона подавала позов, заявляючи про дискримінацію в оплаті праці. Жінка стверджувала, що компанія платить більше чоловікам, незважаючи на їхній менший досвід.
Річ у тім, що Роу прийшла в компанію, маючи за плечима 23-річний досвід роботи у сфері фінансових послуг та технологій. Проте її взяли на посаду восьмого рівня за внутрішньою класифікацією компанії. Тоді як чоловіків, що прийшли в компанію одночасно з нею, найняли на дев’ятий рівень, попри те що вони нібито мають менший досвід.
Будучи працівником восьмого рівня, Роу заробляла близько $750 тис. на рік, тоді як деякі з працівників дев’ятого рівня заробляли понад $1 мільйон на рік, зазначає Bloomberg.
На думку суду, техногігант помстився Роу, відмовивши їй у підвищенні після скарг на несправедливу оплату праці.
Читайте також: За дослідження причин гендерної нерівності на ринку праці присудили Нобелівську премію
Позиція Google
Сам техногігант під час судового процесу стверджував, що Роу мала рівні можливості, а ефективність її роботи оцінювали за тими самими критеріями, що й колег-чоловіків.
Читайте також: На подолання гендерного розриву світові знадобиться 131 рік: щорічний звіт ВЕФ
Що вирішив суд
Суд ухвалив, що Google має виплатити жінці $1 млн штрафу та $150 тис. за моральні збитки. Водночас суд визнав, що Google не порушував закони штату Нью-Йорк про рівну оплату праці та виплачував Роу справедливу заробітну плату.
Як пише Bloomberg, це був перший позов через дискримінацію в компанії після маршу 2018 року. Тоді сотні працівників Google протестували проти сексуальних домагань деяких топменеджерів.
Шукаєте роботу?
Переглядайте вакансії від провідних українських та міжнародних компаній
Шукати
Цікаво, що Гугл, який підтримує і пропагандує лгбт не може розібратися в рівності між чоловіком та жінкою
Ось так буває…