Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Хірург і трохи веброзробник: як лікар почав фрилансити на карантині

27.01.21 Історії Увійти в ІТ 5 хв читання

Багато хто на карантині замислився над тим, що це чудовий час для самоосвіти і навіть опанування нової професії, але не всі цією можливістю скористалися. А от судинний хірург із Запоріжжя Петро Карнаух під час локдауну вивчив основи веброзробки і тепер успішно фрилансить у вільний від основної роботи час.

Ділимося надихаючою історією Петра у серії публікацій про цікаві кар’єрні повороти наших читачів. 

Петро Карнаух

За професією я — судинний хірург. Моє основне місце роботи — Запорізька обласна клінічна лікарня, де я працюю вже майже 10 років, якщо рахувати інтернатуру. Додатково практикую у приватній клініці. 

У березні 2020 року, коли через карантин обмежили можливість госпіталізації хворих, роботи в мене поменшало. Мене направили на роботу у поліклініку, і приблизно два місяці я мав більше вільного часу, ніж коли працюю у стаціонарі. Тоді я подумав: «А чому б поки не повчити щось нове?».


Про вибір веброзробки


Ще зі школи я дружив із комп’ютером: міг самостійно перевстановити Windows, підробити довідку у фотошопі, перепрошити собі телефон тощо. Тому одразу вирішив обирати серед ІТ-спеціальностей. 

Спочатку я почав цікавитися QA-тестуванням: читав, переглядав курси. Дізнався, що для QA-інженерів потрібне знання HTML та CSS. Ці терміни мені були віддалено знайомі, і я вирішив зосередитися на їхньому вивченні. Згодом зрозумів, що тестування — це для мене досить нудно, а от верстка, фронтенд (для чого насамперед важливі знання HTML та CSS) — це моє.

Я пройшов кількамісячні онлайн-курси, і думаю, вони дали мені приблизно половину знань. Решта 50% — самонавчання.

Добре пам’ятаю, яке захоплення відчував на початку, коли з білого екрану з’являвся сайт.


Про перше замовлення


Далі я з нульовим профілем і без жодного відгука почав виходити на фриланс-біржі — усі, які міг охопити. Надсилав багато заявок в надії на перше замовлення. Але отримав його, як це зазвичай буває, несподівано. 

Була неділя, ми з родиною проводили час у гостях у моєї тещі. І тут мені надходить замовлення на верстку однієї сторінки. Ключовою умовою було зробити «швидко і невідкладно». 

Тоді я ще не знав, що «швидко і невідкладно» на фрилансі — не те саме, що у судинній хірургії.

Я схопив дружину, сина, і ми терміново поїхали додому. Через цю метушню і хвилювання дуже складно було зосередитися на завданні, але виходу немає — в мене перший клієнт. Тієї ночі я поспав години дві, і хоча завдання було нескладне навіть для такого початківця, як я, мені воно далося важко саме через хвилювання. Виконав я це замовлення, як мені здається, далеко не найкращим чином, але свій перший позитивний відгук отримав. 

Далі все не те щоб понеслося, але потроху поповзло. У міру того, як зростала кількість відгуків, швидше знаходилися нові замовлення. Не можу сказати, що зараз я вже махровий фрилансер, але джерело додаткового доходу є.


Про розподіл навантаження


Чи є бодай щось спільне у професіях хірурга та розробника? Не казатиму, що я верстаю з хірургічною точністю — це надто гучно і неправда. Єдине, що мені точно стало у нагоді  — вміння довго виконувати монотонну роботу. У всьому іншому це діаметрально різні професії. 

Робота хірурга залишається для мене основною. За розподілом часу, мабуть, це 70% на 30%, але я не проти, щоб це співвідношення змінилося. 

Намагаюся не брати надто велику кількість замовлень, приділяючи їм у середньому 3-4 години на день. Фриланс — це «сьогодні густо, завтра пусто», тож можна в якийсь день працювати над замовленням 5 годин, а потім кілька днів не мати нових запитів взагалі. Я намагаюся завжди працювати у комфортному для себе режимі і брати час на виконання замовлення із запасом. Ночами не працюю, ніч для мене — непродуктивна частина доби.

Якщо заняття приносить задоволення і навіть гроші, то не проблема знайти на нього час, який в іншому випадку витратив би на зависання у соцмережах. 


Про плани на майбутнє 


Зараз я продовжую навчання — проходжу на Udemy курс по Javascript. Але тепер на це катастрофічно бракує часу. Багато вчився під час двотижневої відпустки, але з повноцінною основною роботою та замовленнями поєднувати навчання вже складніше. Хоча ідею стати фронтендером не полишаю 🙂 

Не можу сказати, що мені подобається поєднувати різні професії. Так, зараз я насолоджуюся новою для себе роллю і мене не обтяжує кілька додаткових годин попрацювати замість того, щоб подивитися чергове відео на YouTube. Але у мене є родина: дружина і син, з якими я хочу проводити більше часу. Тому, звісно, чим менше в мене буде робіт, тим краще. 

Чого мені зараз не вистачає, то це спілкування з однодумцями. Чати, вебінари, онлайн-конференції, прямі ефіри — це все круто, але хотілося би більше двіжу та живої комунікації з людьми з ІТ-сфери. І хоча просто зараз я не планую звільнятися з основної роботи, але все-таки живого спілкування з айтішниками бракує.


Кар’єрний інсайт від Петра

Головне, як на мене, — завжди дослухатися до себе і своїх бажань.

Світ змінюється, і ми разом із ним. До того ж часто буває так, що за нас вирішують інші люди: батьки, викладачі. Озираючись назад, можу сказати, що на мене ніхто не впливав — стати лікарем було моїм власним рішенням. Але у шкільному віці складно зробити вибір на все життя. 

Тому варто не боятися своїх бажань. Якщо виникла думка: «А чи не спробувати мені щось, про що я раніше взагалі не замислювався?» — беріть і пробуйте. Може, нічого з цього й не вийде, але якщо не спробуєте, то й не дізнаєтеся. 

​​Шукаємо неймовірні кар’єрні історії! 

Нас цікавлять ваші професійні повороти, незвичайні випадки й унікальний кар‘єрний досвід. Усе, що навчатиме та надихатиме інших. Якщо бажаєте поділитися — заповніть, будь ласка, коротку форму за посиланням.

Шукаєте роботу?

Тоді шукайте її у нас — бо круті українські та міжнародні компанії розміщують вакансії на нашому сайті.

Вакансії


Більше кар’єрних історій


Як журналістка, жонглер та аналітикиня змінили професію й перейшли в ІТ

Не на того вчилися: люди, які працюють не за спеціальністю

Шукали роботу на карантині: три історії з позитивним фіналом

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: