Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Шукали роботу на карантині: три історії з позитивним фіналом

21.05.20 Історії 7 хв читання

Про те, чи важко працевлашуватися під час карантину (насправді ні) та як зараз компанії наймають нових співробітників, розповідає менеджер по роботі з персоналом міжнародної компанії Admitad Юлія Лавренко.

Після оголошення пандемії все частіше з’являються новини про скорочення персоналу в компаніях. Криза зачепила навіть таких гігантів як Airbnb, Uber, Bird, Nissan, Walt Disney. Що вже говорити про малий та середній український бізнес. На жаль, є випадки, коли співробітники перебувають в неоплачуваних відпустках, працюють за 50% від ставки дистанційно або взагалі звільнені.

За офійними даними, кількість безробітних в країні за два місяці карантину суттєво збільшилася і зараз складає 487 тис. осіб.

Проте, на практиці під час пошуку співробітників, ми зіткнулися з парадоксальним явищем: отримуємо менше відгуків на опубліковані вакансії, ніж в докризовий час, знаходимо мало розміщених резюме пошукачів з потрібною кваліфікацією і не можемо достукатися до перспективних кандидатів. Можливо, це пов’язано з тим, що люди відсиджуються десь за містом, у родичів. Однак мені здається, причина в іншому: українці просто не вірять, що в кризу реально знайти роботу.

Хочу розвіяти цей міф і закликати людей активніше подаватися на вакансії. Наприклад, український офіс компанії Admitad вже в розпал пандемії взяв на роботу трьох співробітників, один з них — керівник відділу. Він поки знайомий з колегами лише дистанційно, але стверджує, що працювати це не заважає. «Звичайно, комунікація в онлайні дещо відрізняється від реальної — наприклад, не завжди можна роздивитися міні-жести людини по той бік екрану. Однак це, мабуть, єдиний мінус ситуації», — розповідає керівник сектору по роботі з партнерами Admitad Ярослав Лучкань.

Співбесіди ми проводимо по відеозв’язку.

Коли в світі вже був пік пандемії, ми шукали співробітника з хорошою італійською мовою. Один кандидат якраз прилетів з Італії. У той момент ми навіть зраділи, що інтерв’ю можна провести онлайн 🙂

Юлія Лавренко, менеджер по роботі з персоналом компанії Admitad

Читайте більше про роботу в компанії Admitad, де шукають співробітників навіть в кризу і за місяць з нуля навчають інтернет-маркетингу

Про Admitad

Труднощі в пошуку кандидатів помітили і в інших компаніях.

«З початку карантину зменшилася кількість охочих перейти на нову роботу. Десь в півтора рази. Мені здається, люди зараз не хочуть робити різких рухів», — розповідає Альона Малишкіна, старший рекрутер IT-компанії Luxoft.

Також, за її словами, деякі фахівці не збираються повертатися в офіс навіть після закінчення карантину: «Був один кандидат, якому я запропонувала вакансію. Він зацікавився, і ми почали обговорювати перехід. Це було на початку карантину. Тоді здавалося, що він триватиме недовго. І я пишу йому: «Коли закінчиться карантин, будемо повертатися в офіс». А мені чоловік різко відповідає: «Карантин мінімум на рік, ви що не знаєте?!» Мовляв, навіть не підходь, якщо рік не можна вдома сидіти».

Більше того, компанії змогли адаптуватися до нових умов і навіть знайти в них нові можливості.

«У нашої компанії є офіси у Львові та в Києві, тому і до карантину ми часто спілкувалися з кандидатами онлайн. Завдяки тому, що зараз всі ми вдома, процес став більш динамічним — легше знайти час для спільної онлайн-зустрічі. Наш недавній «рекорд» — закриття вакансії із зовнішнім фахівцем за три дні», — розповідає Юліана Ясницька, фахівець з пошуку співробітників в IT-компанії N-iX.

«Ми продовжуємо наймати людей на відкриті позиції. Особисто у мене вже два кейси, коли люди починають працювати, мешкаючи в іншому місті і віртуально знайомлячись з командою. Це стало можливим завдяки карантину. Адже раніше наші співробітники працювали тільки з офісів в містах, де присутній Luxoft (Київ, Дніпро, Одеса). Пригадую максимум 1–2 випадки, коли людям дозволяли працювати віддалено, і то — як виняток», — додає Альона Малишкіна.

А ось історії людей, які в розпал карантину не побоялися влаштуватися на нову роботу.

Шукали роботу на карантині: три історії з позитивним фіналом 1

Олена Клюєва,
менеджер із залучення партнерів,
компанія Admitad

Чим займалася до цього

Вже більше року я викладаю італійську мову на фрилансі та займаюся перекладами. Паралельно навчаюся в університеті, залишилося декілька місяців до випуску, тому я вирішила шукати постійну роботу. Хотілося ближче познайомитися з маркетингом і попрацювати в команді, адже коли ти працюєш на фрилансі, цього не вистачає.

Як знайшла роботу

Після того, як я опублікувала резюме, мені стали надходити пропозиції. Незабаром я натрапила на вакансію Admitad. У той же день зі мною зв’язалася фахівець по роботі з персоналом, призначила інтерв’ю відеозв’язком. Ми добре поспілкувалися, і я прийняла пропозицію.

Труднощі

Впродовж першого місяця в компанії я проходжу навчання. Оскільки сфера інтернет-маркетингу для мене абсолютно нова, то поки виникає багато питань. Наприклад, над одним завданням я думала кілька днів, а потім зідзвонилася з керівником — і він все пояснив за хвилину. Якби я працювала в офісі — все було б значно простіше.

З приємного

Мені подобається, що під час карантину я можу розпоряджатися своїм робочим часом. Поки я вчуся в університеті, це важливо. Я знаю, що у мене є вісім робочих годин. Я можу попрацювати дві години вранці, потім присвятити час навчанню в університеті, а потім допрацювати ввечері або на вихідних.

Марія Пономарець

Марія Пономарець,
програміст (Software Engineer),
IT-компанія N-iX

Чому звільнилася

У попередній компанії я працювала на проєкті, який ми встигли завершити до початку пандемії. Далі клієнту потрібна була тільки підтримка, від якої він відмовився. Оскільки в компанії більше не було проєктів з технологіями, з якими працюю, я почала шукати нові можливості.

Як знайшла роботу

В N-iX шукали фахівця на проєкт в сфері фінансів, який якраз стартував. Про відкриту вакансію мені написала HR-фахівець компанії в приватні повідомлення в LinkedIn. Я зацікавилася. Швидко пройшла кілька етапів відеоспівбесід. Особливо запам’ятала технічну. Ми почали говорити про проблеми в роботі з react-native (технологія, з якою працюю) і як я їх вирішувала. І відразу знайшли спільну мову.

Труднощі

Для мене це перший досвід такої тривалої віддаленої роботи. Коли виникає необхідність порадитися з колегами щодо виконання певного завдання — в офісі можна дуже швидко підійти, поставити питання, розглянути варіанти виконання. В онлайні це займає більше часу: потрібно домовлятися про онлайн-зустрічі і чекати, коли колега зможе відповісти.

З приємного

Я ціную можливість під час карантину працювати віддалено і не ставити під загрозу здоров’я своє і оточуючих.

Юрій Орел

Юрій Орел,
програміст (Software Engineer),
IT-компанія Luxoft

Чому звільнився

Пішов з попереднього місця роботи через сімейні проблеми. Близько місяця не міг працювати навіть віддалено, тому довелося звільнитися. Коли вирішив свої питання, почав шукати нову роботу.

Як знайшов нову роботу

Через кілька днів після того, як я відкрив акаунт на сервісі пошуку роботи для програмістів, мені написали рекрутери і запросили на роботу. Співбесіди проходили онлайн через Zoom, і це мало не єдина відмінність.

Цікаве спостереження: багато потенційних роботодавців у березні ще відмовлялися вірити, що буде введений карантин, і виступали категорично проти віддаленої роботи. А коли його ввели — різко змінили думку і стали її прихильниками.

Труднощі

Складно, коли потрібно обговорити з командою якесь непросте питання. Спочатку ми починаємо листуватися в чаті, але потім розуміємо, що вирішення проблеми затягується, і переходимо в Zoom.

З приємного

Вже чекаю якихось живих мітингів, стендапів, живого спілкування, цікавих івентів і курсів.

Загалом, шукати роботу під час карантину — перспективна ідея. Багато компаній готові наймати і підтримувати своїх співробітників в цей непростий час. Не хотілося б, щоб ви втратили свій шанс, відсиджуючись на самоізоляції.

Готові шукати роботу?

У нас багато крутих вакансій у топових українських та міжнародних компаніях

Вакансії

Читайте також

3 причини, які заважають вам нарешті змінити роботу

Як IT-спеціалістам знайти роботу під час кризи

Як потрапити на роботу в IT-компанію без досвіду в IT?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: