Розпитали представників креативних професій, ким вони мріяли стати, на кого навчалися та яку професію обрали в підсумку (спойлер: геть іншу). І дійшли висновку, що, незалежно від спеціальності й життєвих обставин, «своя» професія знаходить людей попри все.
Нія Нікель
Піар-стратегиня в угрупованні «Знать!», співзасновниця салону креативних фарбувань PrytonKrasy
У дитинстві я займалася балетом, хотіла бути танцівницею. За освітою — логіст, навчалась у Національному транспортному університеті. Паралельно закінчила курс монтажу від учениці ВДІКу. Потім вивчилася на графічного дизайнера у Київській школі візуальних комунікацій, а зараз навчаюся в бізнес-школі МІМ.
Деякий час я працювала на зйомках, і так мене занесло до світу івентів та піару. Думаю, що стала піарницею, бо володію потрібними скілами і вогнем. Я швидко загоряюся проєктами й живу ними, а це для піару — головне. Ну а відкриттю PrytonKrasy посприяла дружба з талановитою Катею Хропатою, яка давно мріяла про власний салон.
Коли ти гориш ідеєю, у всьому розібратися і всьому навчитися можна під час її реалізації. Не бійтеся ризикувати!
Аркадій Медведєв
Засновник Comic Con Ukraine і концертного агентства Lighthouse
Я вступив до КПІ на факультет інформатики та обчислювальної техніки. Відучився два роки й кинув — зрозумів, що мене не навчать того, чого я хотів. А я хотів створювати ігри.
Згодом я відкрив на Петрівці магазин з аніме-товарами. За кілька років вирішив, що зможу провести фестиваль, присвячений косплею, аніме та японській культурі. Ми провели 10 таких фестивалів і з 2012 року вже замислювались над тим, що необхідно міняти формат і проводити повноцінний Comic Con, як це роблять у всьому світі.
У 2018 році нам вдалося організувати перший Comic Con Ukraine на 20 тисяч квадратних метрів і понад 20 тисяч відвідувачів. У 2019 році конвенція зросла ще на 10 тисяч. На 2021 рік готуємося до не менш масштабного івенту.
Ну а концерти — це продовження мого бажання організовувати івенти й любові до музики. Дуже хочеться не просто робити концерти, а привозити в Україну відомих виконавців. Так ми анонсували виступи Pain, Річарда Клайдермана, Niletto та інших.
Катерина Кармаліта
Продюсерка циклу передач «Фантастичні українці»
У 15 років ми з друзями сиділи на балконі і мріяли про те, чим будемо займатися в житті. Вирішили, що понад усе на світі хотіли б знімати кіно. Але на календарі був 1997 рік, ніякого кіно в Україні не існувало в принципі. Тож я, обираючи між економічним і юридичним, вступила на економічний — інших варіантів у кінці 90-х особливо й не було. Потім довго і старанно працювала, але дуже далеко від кіно. Зате навчилася добре рахувати, писати, аналізувати і глибоко копати.
У 35 років я вирішила ризикнути і змінити хід своєї історії. У 37 стала студенткою продюсерського курсу кіношколи й під час навчання виграла грант на зйомку першого документального проєкту «Фантастичні українці». Сьогодні він вийшов уже на 10 телеканалах. Життя повне чудес!
Євген Кібець
Концертний промоутер, засновник Happy Music Group
Я закінчив факультет менеджменту й маркетингу в КПІ. Хотів працювати в кіно й навіть почав це робити — брав участь у зйомках серіалу. Але потім випадково потрапив на співбесіду в одне концертне агентство і вже не бачив себе на іншому місці. З тисячі концертів, які ми зробили, мої найулюбленіші — Blue October, Morcheeba, Fink, IAMX.
Олена Дмуховська
Співзасновниця Music Export Ukraine, Music Conference Ukraine, Eastern European Music Academy 2020, Selector PRO 2021: international music industry forum
Я навчалась на факультеті міжнародної економіки. Насправді це досить широка й універсальна спеціалізація, оскільки ці знання можна використовувати в багатьох напрямках.
Так я дійшла до роботи в культурних та креативних індустріях, і в результаті разом із Дарцею Тарковською створила Music Export Ukraine. Ми просуваємо нову українську музику в Європі та створюємо платформи для нетворкінгу між представниками музичної індустрії Євросоюзу.
Робота в креативі почасти має хаотичний характер, тому моя структурованість та вміння працювати із бюджетами тут дуже затребувані. Виходить такий чудовий мікс, який допомагає реалізовуватися прекрасним проєктам.
Михайло Левченко
Креатор каналу Just Punk It, засновник автосервісу Oiler
Я мріяв, аби від мене відчепилися зі своїми «треба» й «повинен»! Саме тому перестав ходити системно в школу у 8-му класі… Мені було важко вибрати професію, адже мене пресували, як потрібно і як буде краще. Вступив на технічну спеціальність у КПІ, бо подобалися комп’ютерні ігри. Відучився рік на хороші оцінки, щоб перевестися на бюджет, але не вийшло. Тоді пішов працювати — був і різноробочим, і фотографом, і системним адміністратором.
І тільки власна справа дозволила мені робити те, що я хочу.
Анастасія Волокіта
Піарниця культурних і музичних проєктів, груп Сloudless і GannaBaby
Я з 12 років мріяла працювати з музикантами. Але музично я безталанна, тяги до журналістики не було, а про професію піарника я раніше не знала. Другою моєю пристрастю було малювання, тому я обирала між факультетом декоративно-прикладного мистецтва і факультетом дизайну. Вчитися пішла туди, куди був найменший набір, — на промислового дизайнера.
В інституті паралельно з навчанням заробляла на своїх хобі — вишивці та декоруванні одягу. Дизайнером дитячих майданчиків, тобто за професією, я пропрацювала всього 2 роки. Весь цей час дружила з українськими музикантами й співпереживала їм. І 5 років тому пішла на перший курс Creative Management Camp вчитися й одночасно працювати там куратором. Просто стрибнула у воду й попливла у світ піару.
Сьогодні на моєму рахунку вже робота з такими артистами, як Bahroma, Panivalkova, Epolets, Фіолет, Qarpa, Alloise, Cloudless, фестивалі «Білі Ночі», Comic Con Ukraine, Respublica Fest і багато іншого. Я горю цим і відчуваю, що нарешті живу своє життя.
Отже, на кого б ви не навчалися зараз або в минулому — не бійтеся виходити за межі своєї спеціальності, експериментуйте та робіть бодай маленькі кроки до професії своєї мрії!
Більше надихаючих історій
Аніматор, офіціантка та МС у нічному клубі: перша робота українських підприємців
Gap year: три історії людей, які не побоялись «втратити» рік
Робота творчості не завада: 3 історії про те, як вдало поєднувати одне з іншим
Шукаєте роботу?
У нас вдосталь пропозицій від українських та міжнародних компаній.
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.