Україну чекає масовий відтік айтівців після завершення війни. Країну можуть покинути від 8% до третини людського капіталу усієї ІТ-галузі. Таку думку висловив СEO Львівського IT-кластера Степан Веселовський в інтерв’ю NV.ua. Переказуємо також інші його прогнози.
Скільки айтівців емігрує
Після завершення війни на нас очікує велика хвиля еміграції економічно-активного креативного класу, вважає СEO Львівського IT-кластера Степан Веселовський. Зокрема, за його словами, навіть за оптимістичного сценарію з країни емігрує близько 8% айтівців.
«За нашими підрахунками, при оптимістичному сценарії з України поїде 19000−20000 представників нашої індустрії. Це 8% всього людського капіталу української ІТ-галузі», ― сказав СEO Львівського IT-кластера Степан Веселовський.
І найгірше, за його словами, що цей показник останні два роки зростає. Збільшення на 1% означає втрату у перспективі кількох тисяч кваліфікованих фахівців.
«У найгіршому випадку ця цифра може сягнути 74000−75000. Це третина галузі», ― спрогнозував Веселовський.
Читайте також: Де та на яких умовах хочуть працювати українські айтівці: дослідження
Тренди ринку ІТ в Україні
СEO Львівського IT-кластера також перелічив ключові тренди ІТ-ринку в Україні:
- роботодавці здебільшого закривають вакансії через пошук фахівців всередині компанії. На зовнішній ринок виходить лише 27% бізнесів. З них 89% наймають в Україні. До 2022 року компанії частіше шукали фахівців ззовні;
- у короткостроковій перспективі бізнес збільшить найм співробітників ― такі наміри мають 40% роботодавців;
- найскладніше влаштуватися на роботу джунам, для них на ринку всього приблизно 12% вакансії.
«Думаю, такими тренди залишатимуться й надалі, якщо не відбудеться якоїсь суттєвої події. Зараз це складно передбачити», ― сказав Веселовський.
Читайте також: Як довго шукають роботу в ІТ джуни та скільки заробляють: дослідження
Як можна виправити ситуацію з дефіцитом кадрів в ІТ
СEO Львівського IT-кластера вважає, що після завершення війни зросте попит на людський капітал, і країна відчує демографічну яму.
«Ймовірно, нестачу людей у галузі вдасться компенсувати, користуючись традиційно високими винагородами, порівняно з іншими індустріями. Але для України глобально це як перекласти з однієї кишені в іншу. Треба буде імпортувати людський капітал», ― сказав айтівець.
Щоб зарадити ситуації, Львівський ІТ-кластер співпрацює з ВНЗ та готує фахівців індустрії. Наразі запущено 19 програм для бакалаврів, на яких навчаються 4500 студентів.
Веселовський зазначив, що зростає кількість дівчат, які хочуть увійти в ІТ. Загалом кількість жінок в індустрії поступово збільшується.
У галузі досі є гендерна нерівність. Чоловіків в ІТ більше і вони займають вищі посади, які краще оплачуються. Одна з причин ― поширені міфи щодо жінок в ІТ.
Шукаєте роботу?
Заповніть свої кар’єрні вподобання, і наша система метчингу підбере найбільш релевантні вакансії за вашим запитом.
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.