До Міжнародного дня програміста, що відзначається 7 січня, онлайн-академія ІТ-професій Mate academy дослідила, як працевлаштовувалися її випускники у 2024 році. Розповідаємо головні інсайти.
В Mate academy проаналізували дані 1122 випускників, які минулого року зробили свої перші кроки у кар’єрі та почали працювати на junior-позиціях. І дізналися, скільки заробляють початківці в ІТ, як довго шукають роботу та де працюють.
Портрет початківця в ІТ у 2024 році
Серед випускників минулого року більше чоловіків (67%), ніж жінок (33%). Згідно з аналогічним дослідженням 2023 року, тоді гендерне співвідношення було 63% до 37%. Це показує, що ІТ залишається «чоловічою» сферою.
Найчастіше роботу в ІТ обирає молодь віком 16-24 роки (таких серед випускників Mate academy 50%). На другому місці вікова категорія 25-34 роки (39%). Після 46 років змінити фах наважується лише 1% українців (у 2023-му ця цифра була ще меншою та складала всього 0,3%).
Читайте також: Як джунам без досвіду потрапити в ІТ: радять розробник та тестувальник із команди NIX
Скільки часу джуніори шукають роботу
Шлях до оферу у 2024 році для початківців в ІТ дещо змінився. Минулого року вони витрачали в середньому три місяці на пошук роботи та за цей час надсилали 220 відгуків на вакансії (проти 270 у 2023).
Кандидати отримували відповідь на кожен 11 відгук та загалом виконували 20 тестових. У середньому вони мали 5 співбесід.
Читайте також: 10 вакансій в ІТ: до «Київстару», Eurasia Foundation, Carbominer і не тільки
Скільки заробляють, де та як працюють початківці
Переважна більшість, а саме 69% випускників, працюють віддалено. У 2023 році ремоут обрали 61% слухачів академії.
82% випускників знайшли роботу в Україні, а майже кожен четвертий працює у Києві. Окрім столиці, ІТ-центрами вважаються Львів та Харків.
Зарплата залежить від напряму, який обрав початківець. Найбільше заробляють програмісти на Python — 757$ на місяць, що на 34% більше, ніж у 2023-му.
Читайте також: Зарплати спеціалістів у сфері ШІ — одні з найвищих серед ІТ-професій: дослідження
Рівень володіння англійською мовою в ІТ
Це одна з базових навичок у сфері, тому від рівня володіння мовою залежать кар’єрні перспективи. Майже кожен другий має рівень Intermediate (В1). У 2024 році таких було 49,1%, а у 2023-му — 53%.
23% джунів, працевлаштованих минулого року, володіють англійською на рівні Pre-Intermediate (А2). У 2023-му їх було на два відсотки більше.
Найменша кількість джунів з елементарним (А1) та просунутим (С1) рівнями володіння англійською — 5% та 4% відповідно.
Читайте також: Співбесіда англійською: як відповідати на найпопулярніші питання
Чому обирають ІТ
Одна з основних причин — можливість працювати віддалено. 48% джунів обирали ІТ саме через це.
Для кожного третього (32%) робота в галузі є передусім способом забезпечити власну фінансову стабільність. 20% працюють в ІТ для саморозвитку.
Шукаєте роботу?
Десятки вакансій чекають на ваше резюме →
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.