fbpx

12 порад, як підтягнути англійську перед відпусткою за кордоном

Ірина Смещук Пт., 06.03.20 Must Read

До поїздки на відпочинок ми зазвичай готуємося заздалегідь: вибираємо країну, готель, квитки, які визначні місця відвідати тощо. І часто стикаємося з необхідністю говорити під час подорожі не рідною мовою, а як мінімум англійською. Чому б і до цього не підготуватися заздалегідь, якщо ваша англійська поки неідеальна?

Як швидко підтягнути англійську перед поїздкою, радить Ірина Смещук, директорка школи англійської мови Speaker English School.


1. Виділіть собі час для щоденних занять: від 30 до 60 хвилин (якщо у вас напружений робочий графік, займайтеся 2 рази на тиждень по 1-2 години).


2. Якщо ви хочете займатися з викладачем, обирайте спеціальні курси для подорожей або знайдіть викладача, який складе вам грамотну індивідуальну програму спеціально під ваш запит.


3. Ви можете скласти програму і вивчати англійську самостійно. Для цього визначте, які теми вам потрібно підтягнути. В інтернеті є вже готові переліки таких тем з потрібними словами і фразами. Наприклад, тут або тут.


4. Для початку вивчіть базову лексику (вітання, вирази подяки, прохання допомогти). При цьому краще запам’ятовуйте не окремі слова, а цілі фрази або словосполучення (наприклад, ось такі).


5. Складайте якомога більше діалогів (так ви будете розуміти контекст і швидше зорієнтуєтесь у ситуації, коли потрібно вжити яке слово або вислів).


6. Користуйтеся тематичними розмовниками в якості навчального матеріалу: наприклад, ось таким або таким.


7. Вчіть фразові дієслова (дієслова з прийменниками або прикметниками, які повністю змінюють значення звичайного дієслова). Носії мови вживають їх частіше й охочіше. Наприклад, замість звичайного leave носії скажуть go out, get out, run away тощо. Відео з фразовими дієсловами та ідіомами можна знайти на Puzzle English: наприклад, тут або тут


8. Повторіть (або вивчіть) основи граматики. Хороша новина: для подорожей вам не потрібна суперскладна граматика, залиште її на потім. Повторіть часи групи Simple (Present / Past / Future), Present Continuous, теми Pronouns, Adjectives (ступені порівняння), Numerals, Prepositions of time and place, а також правила вживання can / could, would like to (do) / like (doing ), there is / there are.


9. Перевірте в інтернеті (навіть в Google-перекладачі), як вимовляються назви пам’яток, тому що вони можуть відрізнятися від того, як вимовляємо їх ми.


10. Дивіться і слухайте відео, подкасти, а також відеоролики від носіїв, щоб зануритися в живу розмовну англійську і звикнути до неї.


11. Придбайте путівник англійською і відзначте у ньому місця, які хочете відвідати, закладками або стікерами. Якщо забудете назву місця, можна просто показати на картинку 🙂


12. І весь час підготовки обов’язково практикуйтеся: ставте питання колегам англійською, промовляйте складні слова, слухайте пісні англійською. Це буде підігрівати інтерес, і відпустка стане ще більше бажаною.

Читайте також

11 фанових способів вивчати англійську мову

Как правильно читать на английском: советы и чек-лист от преподавателя

Зачем смотреть фильмы и сериалы на английском и как делать это правильно?

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: