Цьогорічний Книжковий Арсенал тривав із 22 до 25 червня. За чотири дні захід відвідали 28 тисяч людей. Вони долучилися до приблизно 100 тематичних подій, як-от лекції, презентації, поетичні читання, і, звісно, купували книжки. Розповідаємо, що з нон-фікшну й художки виявилося найпопулярнішим серед відвідувачів фестивалю.
Цього року фестиваль відбувся в оновленому форматі: книжки продавали не безпосередньо видавництва, а немережеві київські книгарні. Кожна представляла окрему тематичну секцію:
- нон-фікшн — книгарня «Сенс»;
- художня література — книгарня «Книжковий Лев»;
- дитячі книжки, комікси та графічна проза — книгарня «Закапелок»;
- книжки про російсько-українську війну — муніципальна книгарня «Сяйво книги»;
- арткниги — Довженко-Центр.
Після завершення фестивалю книгарні підбили підсумки й розповіли, які нон-фікшн і художні книжки найчастіше обирали відвідувачі.
Нон-фікшн
«Теорії змов. Як (не) стати конспірологом», Максим Яковлєв («Віхола»)
Політолог-міжнародник Максим Яковлєв досліджує найрізноманітніші теорії змов та пояснює, як конспірологи бачать світ і за допомогою яких інструментів вони складають свої змовницькі мозаїки.
«Тіло, секс, шлюб», Ірина Ігнатенко («Віхола»)
Етнологиня Ірина Ігнатенко розповідає історію інтимних стосунків в українських традиціях. Зокрема, описує тодішнє ставлення до власного тіла й тілесності, особливості весільних обрядів і контрацепції, пологи та заборони.
«Позивний для Йова. Хроніки вторгнення», Олександр Михед («ВСЛ»)
Ця книжка є спробою Олександра Михеда, письменника, який жив у Гостомелі до 24 лютого, розповісти світу про 13 місяців війни крізь призму коротких особистих свідчень, історій близьких людей і власну трагедію війни.
«Кухня Терору», Вітольд Шабловський («ВСЛ»)
Через кухонні двері можна добре показати не лише смакові вподобання кухарів і тих, кому вони готували, а й маніпулятивні механізми влади, зосередженої в руках божевільних вождів, генсеків та інших радянських партійних діячів.
«Війна за реальність», Дмитро Кулеба (#книголав)
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав книжку про поведінку в інформаційному просторі та роботу з комунікаціями в Україні. Це справжній посібник із захисту персональних даних, розвитку критичного мислення та протидії маніпуляціям в епоху масової інтернетизації та диджиталізації.
Читайте також: Літня добірка книжок: 25 нон-фікшн новинок від українських видавництв
Художня література
«За Перекопом є земля», Анастасія Левкова («Лабораторія»)
Крим. Саме тут минуло дитинство, юність і трапилось перше кохання головної героїні роману. Саме тут вона зрозуміла, що є українкою. Ні дідусь-підполковник КДБ, ані російська кров у венах не стали цьому на заваді. Наче орнамент, у романі переплітаються кримськотатарська культура і українська історія.
Contemporary Ukrainian Prose and Poetry (VOGUE)
До збірки ввійшли нові твори 18 видатних письменників і письменниць, написані українською і перекладені англійською мовою. Вони розповідають про тремке кохання і жаский біль, незвичайні пригоди та потаємні мрії, про українські архетипи й артефакти, історичні рефлексії та виклики сьогодення.
«Колонія», Макс Кідрук («Бородатий Тамарин»)
«Колонія» — перша книга з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у ХХІІ столітті. Це історія про те, що людина, попри всі її досягнення, не змінюється. Й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок.
«Танці з кістками», Андрій Сем’янків («Віхола»)
Історія про патологоанатома-невдаху. Северина не цінують на роботі й мало платять, з особистим життям чоловіка відбувається щось незрозуміле, самооцінка на нулі. Тож перебуваючи майже на дні, він одразу ж хапається за можливість підзаробити. Так, пропозиція не зовсім легальна — трансплантація органів, але так спокусливо нарешті влаштувати собі забезпечене життя.
«Точка нуль», Артем Чех (Meridian Czernowitz)
«Точка нуль» — це щоденник мобілізованого киянина, який занотовує все, що бачить, і пропускає все це через себе. Він не герой, він звичайна людина, зі своїми страхами, тривогами, надіями і сумнівами. Він знає, що так, як раніше, вже не буде, знає, що тепер настає інша реальність і для нього, і для його дружини, і для всіх, хто їде разом з ним в учебку, на полігон, на Схід, до точки нуль.
Добірка книжок
Що читати про повномасштабну війну в Україні?
Переглянути
Дякуємо!
Тепер редактори знають.