Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Літня добірка книжок: 25 нон-фікшн новинок від українських видавництв

14.06.23 Розвиток 24 хв читання

За нашою сезонною традицією пробіглися сайтами українських видавництв, щоб зібрати для вас нон-фікшн новинки. Фокус, як завжди, — на книжки для саморозвитку, кар’єри та підвищення ерудиції, хоч це й далеко не вичерпний список усього, чим радують нас українські видавці.

Тетяна Гонченко
«Фриланс здорової людини»
— Vivat

Це книжка про фриланс в українських реаліях. Авторка п’ять років працює на фрилансі, і за цей час встигла зрозуміти, як боротися з прокрастинацією, оцінювати свої послуги, ефективно взаємодіяти з замовниками та дотримуватись дедлайнів. На основі власного досвіду та інтерв’ю з досвідченими виконавцями та наймачами Тетяна створила посібник лайфхаків для тих, хто давно мріяв звільнитися «в нікуди».

Олена Паренюк, Катерина Шаванова
«Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі»
— «Віхола»

Це не чергова хроніка про Чорнобильську трагедію чи історії ліквідаторів. Науковиці Олена Паренюк та Катерина Шаванова легко й доступно пояснюють читачам основи радіаційної науки, розповідають, чим нині живе зона відчуження та ЧАЕС та яку небезпеку несуть українцям і людству загалом окупація Чорнобиля й обстріли Запорізької АЕС.

Про свою роботу та наукову кар’єру Олена та Катерина розповіли у статті 👉

Читати

Себастьян Юнґер
«Плем’я. Про повернення з війни і належність до спільноти»
— «Наш Формат» 

Війна ранить не лише тіла військових, значних травм зазнають також їхні емоції. Навіть ті військові, які повертаються неушкодженими фізично, змушені проходити тривалий процес реабілітації. Книга допоможе переосмислити підхід до справ ветеранів та пояснить, чому ми сильніші, коли об’єднуємося, і як цього можна досягти у сучасному світі.

Джон Медіна
«Правила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдома»
— «Фабула»

Джон Медіна досліджує різні аспекти трудової діяльності крізь призму науково доведених фактів, спираючись на сучасні погляди наук про мозок та еволюційної біології. У своїй книзі він дає відповіді на запитання, як віднайти баланс між особистим життям і роботою, як підвищити продуктивність своєї команди, що змінити в офісі, щоб хотіти щодня повертатись туди, та багато інших.

Деніел Пінк
«Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед»
— «Лабораторія» 

Усі ми про щось шкодуємо. Це абсолютно нормальна частина людського буття. Опираючись на дослідження в галузі соціальної психології, неврології та біології, Деніел Пінк показує, як розуміння того, як працює жаль, може допомогти нам приймати кращі рішення, наповнитися енергією і додати своєму життю глибокого сенсу.

Джиммі Соні
«Засновники. Історія створення PayPal та Кремнієвої долини»
— Vivat

Низка перших працівників компанії, що створила програму для онлайн-платежів PayPal, досягли значних успіхів у технологічній сфері та задали вектор розвитку всієї Кремнієвої долини. Серед них Ілон Маск, Емі Роу Клемент, Пітер Тіль, Джулі Андерсон, Макс Левчин. Автор проаналізував сотні інтерв’ю та документів, аби розповісти, як ці люди назавжди змінили наш світ.

Наталя Удріс-Бородавко
«Графічний дизайн з українським обличчям»
— ArtHuss

Це видання поєднує в собі аналітику українського графічного дизайну останніх 10 років, а також художньо-проєктні експерименти авторки книги і студентської молоді, що опановує професію графічного дизайнера. Прочитавши її, ви дізнаєтесь, які існують шляхи формування світогляду та духу українського графічного дизайнера.

Недра Гловер Тавваб
«Особисті кордони. Керівництво зі спокійного життя без травм і комплексів»
— «КСД»

Психотерапевтка й популярна експертка зі стосунків Недра Тавваб аналізує, що таке особисті кордони і які вони бувають, навіщо нам ці межі та як вони функціонують. Її поради допоможуть почуватися впевненіше, подолати комплекси, пропрацювати травми і здобути омріяну свободу, чітко встановлюючи здорові кордони в особистому та професійному житті.

Віка Смерека
«Ой, копірайтинг. Як вирости найвищою смерекою у лісі копірайтерів»
— «Прометей»

Віка Смерека пише тексти в команді Євгена Клопотенка, а до цього близько 5 років працювала на фрилансі. «Ой, копірайтинг» — це концентрат її досвіду. У першій частині книги авторка розповідає, як шукати замовників та комунікувати з ними і з чого складається особистий бренд копірайтера, а в другій — ділиться порадами, лайфхаками та вправами, які допоможуть писати прості й змістовні тексти. 

Навіщо лідеру думок команда? Розповідає директорка проєктів Євгена Клопотенка

Читати

Альберт-Ласло Барабаші
«Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей»
— Vivat

Альберт Ласло Барабаші протягом багатьох років досліджував долі тисяч науковців, спортсменів, акторів — і дійшов висновку, що все у світі підкоряється закономірностям, а отже, успіх у будь-якій сфері життя можна передбачити й прорахувати. На основі своїх досліджень він вивів універсальну формулу досягнення цілей, яку й описав у книзі.

Джун Коен, Дерон Тріфф, Рід Гоффман
«Майстри масштабування. Неочевидні істини від найуспішніших підприємців світу»
— «Лабораторія»

Ця книжка написана на основі однойменного подкасту, ведучим якого є один із найуспішніших підприємців Кремнієвої долини, засновник LinkedIn Рід Гоффман. У ній вміщені інтерв’ю з лідерами компаній Apple, Nike, Netflix, Spotify, Starbucks, Google, Instagram і Microsoft, які допоможуть розвинути підприємницьке мислення та наважитись на масштабування власної справи.

Крістофер Воґлер
«Подорож письменника»
— ArtHuss

Це настільна книга для всіх, хто створює історії. Крістофер Воґлер написав її 25 років тому, тоді ж це видання змінило ставлення Голлівуду до кінематографічної розповіді та вплинуло на створення багатьох популярних стрічок. І з того часу ніхто досі не вигадав нічого кращого, тож 12-етапний метод побудови історії, описаний у книзі, залишається актуальним і понині.

Патрік Дебуа, Джон Вілліс, Джин Кім, Джез Хамбл
«Посібник із DevOps»
— «Фабула»

DevOps — це низка практик, які мають на меті допомогти організаціям швидше та якісніше створювати й оновлювати програмні продукти і послуги. Цей посібник створили фахівці, що стояли у джерел цієї методології. Книга не тільки познайомить з ідеологією і практикою цього руху, а й надасть безліч корисних порад у питаннях організаційних змін, об’єднання та автоматизації різних процесів, системного адміністрування тощо.

Бріанна Вест
«Тією горою є ви. Як перетворити самосаботаж на самовдосконалення»
— BookChef

Багато чого в житті ми не можемо досягти не через зовнішні, об’єктивні перешкоди, а через внутрішні, суб’єктивні. Ми часто саботуємо свої плани, бо вони не відповідають нашим бажанням, суперечливі потреби заважають одна одній, а відтак усі зусилля наштовхуються на гору всередині нас і не приносять результату. Ця книжка розповість, як подолати внутрішню гору з перешкод, нагромаджену нами самими.

10+ психологічних пасток і сценаріїв, які заважають вашому життю та кар’єрі

Читати

Сьюзен Кейн
«Цінність смутку. Як втрати, любов і туга роблять нас сильнішими»
— «Наш Формат»

Без суму не буде й радості, бо емоції течуть з одного крана. Прикрутили печаль — прикрутили й потік радості. У своїй книжці Сьюзен Кейн пропонує покласти край тиранії позитиву й визнати цілющу силу смутку. Прочитавши її, ви дізнаєтесь, як перетворювати біль на творчість, а також почуватися цілісним і натхненним.

Вітольд Шабловський
«Кухня терору, або як збудувати імперію ножем, ополоником і виделкою»
— «Видавництво Старого Лева»

Аби написати цю книгу, польський репортер об’їздив кілька колишніх радянських республік та поспілкувався з кухарями, які готували для перших осіб держави, годували радянських солдатів в Афганістані та ліквідаторів у Чорнобилі, а також з людьми, що пережили блокаду Ленінграда й Голодомор в Україні. Шабловський певен, що їжа може служити пропаганді, й майстерно розкриває цю думку у своїй книзі.

Санджей Ґупта
«Ясний розум. Як омолодити мозок за 12 тижнів»
— «КСД»

Ця книжка пропонує 12-тижневий курс поліпшення когнітивних здібностей у будь-якому віці. Автор дослідив, чи фізичні вправи (і які саме) корисні для мозкової активності, які відеоігри застрахують від хвороби Альцгеймера, навіщо мозку потрібні нові знайомства та спілкування з людьми і чи справді є користь від уживання ліків, добавок і вітамінів «для мозку».

Славенка Дракуліч
«Війна всюди однакова»
— «Човен»

Це збірка есеїв про війну, які хорватська журналістка та письменниця Славенка Дракуліч написала від 1991 року і до наших днів — часу повномасштабної російсько-української війни. Ці тексти змушують задуматися, чому, досягнувши такого велетенського технологічного і наукового поступу, людство не може викоренити зі свого життя війну та вбивства.

Шагіда Арабі
«Як вижити серед токсичних людей? Гід для високочутливих»
— ARTBOOKS

Високочутливі — це люди, які гостро реагують на різноманітні подразники та легко піддаються маніпуляціям з боку токсичних людей. Авторка видання — відома американська психологиня, яка пережила емоційне насильство та жорстоке цькування в дитинстві, сформулювала дієві поради та рекомендації, котрі допоможуть високочутливим зосередитися на турботі про себе, відновити втрачену рівновагу та встановити здорові кордони.

Психовампіри: як захиститися від людей, які крадуть вашу енергію

Читати

Еліз Вайт
«Універсальна теорія котиків в інтернеті. Як культура впливає на технології і навпаки»
— «Наш Формат»

Це книжка про меми з котиками, але не тільки. У ній професорка цифрових гуманітарних наук Еліз Вайт простежує, як культура впливає на технології і як технології формують культуру на прикладі котиків. Авторка розказує, чому зародження інтернету тісно пов’язане із цими тваринками, а пісня «Інтернет зроблений із котів» — не такий уже й жарт.

Вікторія Михайлова
«Запитайте у фармацевта. Як працюють ліки»
— «Віхола»

У цій книжці фармацевтка Вікторія Михайлова розповідає про те, як діють медикаменти на наш організм і як організм реагує на них, що означають всі ці фрази на кшталт «приймати натщесерце» та «за 30 хвилин до їди». Вона говорить про історію і майбутнє фармації, популярні ліки та їх виробництво, фармацевтичні міфи й особливості прийому ліків в умовах надзвичайних ситуацій.

Донелла Медовз
«Мистецтво мислити системно. Розв’язання проблем від особистого до глобального масштабу»
— Vivat

Наш світ — грандіозна система, яка щодня складнішає та кидає нові непрості виклики. Послідовний системний підхід — єдина зброя проти загрозливих для обмеженого мислення обставин. Донелла Медовз переконана: саме системне мислення є інструментом розв’язання особистісних і глобальних проблем.

Вільям Байнум
«Коротка історія науки»
— «Наш Формат»

Чи знали ви, що першими «науковцями» були жерці? Або що таблиця Менделєєва стала прогнозом: вона містила клітинки для елементів, які людство відкриє згодом? Про це і багато іншого розповідає британський історик медицини, дослідник, професор Вільям Байнум. Автор обіцяє, що ця книжка закохає в науку. Або ж принаймні зробить вас допитливішими, а ваше життя — цікавішим.

Шарлотта Фокс Вебер
«Чого я хочу. Дванадцять потаємних бажань, щоб підкорити світ»
— «КСД»

Більшість з нас не знає, чого насправді хоче від роботи, стосунків, власного життя. Психотерапевтка Шарлотта Фокс Вебер переконливо доводить: розуміння власних бажань повертає нас до себе і стає трампліном для особистісного зростання. Тож час подолати внутрішні суперечності, розпізнати та усвідомити, чого ми хочемо, й почати отримувати задоволення від життя.

Володимир Єрмоленко
«Ерос і Психея. Кохання і культура в Європі»
— «Видавництво Старого Лева»

Книга українського письменника та філософа Володимира Єрмоленка побудована як цикл лекцій — із переліком рекомендованої літератури до кожного розділу. У ній автор не лише намагається поглянути на українських авторок та авторів крізь загальноєвропейські теми, а також торкається європейських сюжетів (образ Мазепи в європейській літературі; творчість Захер-Мазоха), які безпосередньо зачіпають український ґрунт.

Читайте також

Що читати про повномасштабну війну в Україні: добірка книжок

Корисний ресурс: 8 безплатних лекцій про психологію та ментальне здоров’я

Курси з самозарадності, фрилансу та IT: що дивитися на ютубі Happy Monday?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: