Зараз важко уявити життя будь-якої компанії без корпоративних подарунків. Їх дарують співробітникам на свята та з важливої нагоди, презентують клієнтам та партнерам. Та чи виправдана ця стаття витрат і які тенденції є на ринку корпоративної сувенірки? Розбираємося разом із представниками компаній.
Засновником традиції корпоративних подарунків вважають першого президента США Джорджа Вашингтона. Він вручав невеликі сувеніри тим, хто брав участь у виборчій кампанії, яка принесла йому перемогу. Ця практика швидко увійшла в світ бізнесу і стала нормою.
Ми поспілкувалися з представниками різних компаній та дізналися про їхній досвід мотивації співробітників та вияву прихильності до клієнтів та партнерів за допомогою корпоративних подарунків.
Ольга Правільєва,
директорка з персоналу української
меблевої компанії «ВіЯр»
«В «ВіЯрі» працює понад 4000 працівників, і ми багато вкладаємо в те, щоб кожен із них відчував, що його тут помічають, цінують, підтримують, що він важливий. Зокрема, кожен працівник на старті отримує welcome box з брендованими подарунками: блокнот, сумка, чашка з цінностями нашої компанії.
Також ми вітаємо подарунками наших колег з річницею роботи в «ВіЯрі». Наші працівники розповідають, що завжди відчувають приємне хвилювання в цей день, ніби в день свого народження. В нас є ще одна корпоративна традиція — Thank you board. Кожен працівник може в будь-який момент розмістити на цій дошці листівку з подякою комусь із команди, і щомісяця ми готуємо маленькі приємності тим, кого відзначають».
Олена Жигало,
менеджерка відділу комунікацій
школи бізнес-англійської YAPPI
«Ми працюємо в сфері B2B — навчаємо співробітників компаній англійської мови. Оригінальні привітання зі святами давно стали частиною нашої корпоративної культури. Кожному новому працівнику обов’язково даруємо welcome pack, а кожен офлайн студент на першому занятті отримує набір для вивчення англійської. У цьому наборі є корпоративний записник, ручка і брендована карамелька.
З нею неправильні дієслова легшими не стануть, але ж вчитися із карамелькою веселіше 🙂
Ми розробляємо власну сувенірну продукцію для подарунків в режимі нон-стоп. Липень? Час готувати новорічні подарунки. Щойно доставили останній New Year Gift? Чудово, час братися за весняні гостинці.
Щоразу, коли ми готуємо нові подарунки, ми ретельно продумуємо ідею, реалізацію. Завжди додаємо не банально логотип компанії, а й порцію гумору в корпоративному tone-of-voice з нашим персонажем Yappi Fox. Добре, що є такі надійні друзі як Gifty (український виробник подарунків. — Ред.), які завжди готові надати експертні рекомендації і налагодити виробництво.
Дарувати завжди дуже приємно. На великі свята всі співробітники офісу збираються і власноруч упаковують подарунки для кожної компанії. І ми постійно отримуємо позитивний фідбек від наших працівників, клієнтів, партнерів і всіх, всіх, кого мали честь привітати».
Катя Ханенко,
працівниця канадської IT-компанії Wider Funnel
«Наша компанія хоч і невелика (близько 50 людей), та корпоративна культура тут підтримується на високому рівні. Є навіть людина на посаді People&Culture manager. Оскільки через карантинні обмеження працювали ми спершу віддалено, за день до початку роботи мені відправили welcome box. В ньому був новенький робочий макбук з усіма необхідними налаштуваннями, а крім того чашка, блокнот і шкарпетки з логотипом компанії. Було дуже приємно, що про мене потурбувались. Зараз ми вже всі повернулися до офісу, і у всіх — одинакові корпоративні чашки. Це дуже стильно виглядає».
Що дарують в компаніях
Щоб з‘ясувати, які подарунки користуються найбільшою популярністю серед українських компаній, ми поспілкувались з представницею Gifty, відомої компанії-виробника оригінальних подарунків.
Наталя Романів-Чикова,
керівниця відділу корпоративних подарунків
в компанії Gifty
«До нас часто звертаються самі компанії та посередники (рекламні агентства) та замовляють корпоративні подарунки Gifty. Замовлення бувають трьох типів:
1. Товари Gifty без змін. В нас багато речей з принтами українських ілюстраторів, зі змістом та настроєм. Найбільшою популярністю користуються чашки та блокноти з Гусем. Їх люблять за життєві надписи, які резонують людям. Топчик — чашки «Хуяк і нехуяк», «Фу на них, а ми маладци», «Сікрєт успєха», блокноти «Коуч Гусь», «Как же я спакоєн» та інші.
Також, особливо перед Новим роком, активно замовляють настільні перекидні календарі з ілюстраціями та корисною інформацією на кожен день. Цього року в нас буде чотири типи: Кулінарний, Traveling (з англійською лексикою), Inspiring з мотиваційними цитатами і Гусь — із перчинкою. Також незабаром вийде нова колекція для представників різних професій — бухгалтерів, програмістів, дизайнерів тощо.
2. Наші базові моделі (чашки, фартухи, блокноти, планери, екосумки), але з додаванням лого компанії.
3. Компанія замовляє ексклюзив під себе відповідно до свого брендбуку.
Звичайно, найпростіше подарувати просто базовий товар з лого, але ми впевнені, що набагато приємніше отримати щось оригінальне, зі змістом і настроєм. Люди цінують душевність і гумор.
Останнім часом набирає популярності також такий формат як подарункові онлайн-сертифікати від Gifty. Це зручно для компаній, адже зараз багато людей працюють віддалено, і HR може в пару кліків відправити на імейл подарунок від компанії, а людина обере, що їй до вподоби. Такі сертифікати можуть також бути брендованими під компанію».
Отже, практично всі опитані вважають подарунки обов’язковою частиною корпоративної культури, що допомагає підтримувати атмосферу в компанії, транслювати її цінності та залишає приємний посмак у працівників, клієнтів та партнерів.
Більше варіантів корпоративних подарунків від Gifty можна переглянути на сайті 🎁🎁🎁
До подарунківЧитайте також
Де планувати рік новий: добірка планерів для ваших ідей, цілей та задач
І кандидати потягнуться: як правильно розвивати бренд роботодавця
Що таке welcome pack і навіщо Альфа-Банк Україна дарує новачкам сльози конкурентів?!
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Корпоративне навчання: чому важливе в будь-якій компанії та як його організувати?
Хто є хто у відділі кадрів: чим відрізняється HR від рекрутера й інших фахівців