Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Мінцифри планує регулювати штучний інтелект в Україні

08.08.23 Новини 3 хв читання

Міністерство цифрової трансформації услід за американськими та європейськими колегами розпочало роботу над нормативним полем для штучного інтелекту. Про це повідомив очільник відомства Михайло Федоров.


Які кроки вже зроблено


Наразі уряд уже залучив експертів, урядовців, депутатів і юристів для обговорення шляхів, якими може йти Україна у сфері правового регулювання штучного інтелекту (ШІ).

Ми повинні не відставати від усього світу, а очолити тренд ШІ. Розуміти, що відбувається, швидко реагувати та мати власну стратегію. Неможливо говорити про цифрову державу, якщо ми не формуємо прогресивну політику в напрямі ШІ та адженду для світу.

Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України

За словами міністра, Україна вже активно використовує ШІ в різних напрямах. Зокрема, Мінцифри розробляє віртуального помічника в Дії, який швидко відповідатиме на запитання користувачів. Також планують, що ШІ допомагатиме Держстату обробляти й аналізувати дані. Окрім того, уряд створює умови для того, щоб топові міжнародні компанії, які займаються штучним інтелектом, приходили на український ринок. 

Читайте також: Як українці ставляться до ШІ та як його використовують: дослідження


Можливі стратегії регулювання ШІ


Заступник голови Мінцифри Олександр Борняков розповів Forbes, як саме уряд планує стежити за розвитком ШІ. Перш за все, Мінцифра зібрала дотичних до роботи зі штучним інтелектом юристів, інженерів, освітян, щоб зʼясувати, чи потрібне регулювання та в якому вигляді. За місяць-два обіцяють запропонувати певні механізми.

За словами Борнякова, існує кілька можливих стратегій регулювання ШІ:  

  1. Імплементація AI Act, який планують ухвалити в ЄС.
  2. Розроблення власного законопроєкту та інших регуляторних документів.
  3. Так звана британська модель — згідно з нею уряд не вводитиме окреме регулювання, а внесе зміни, що стосуються ШІ, до відповідних чинних законів. Наприклад, до законів про права людини, інтелектуальну власність тощо.
  4. Індуктивний підхід — спочатку уряд може створити «пісочницю», описати основні принципи, подивитися, що заважає, що допомагає, а відтак поступово рухатися до регулювання.

Читайте також: Як українські бізнеси використовують штучний інтелект: дослідження


Як регулюють ШІ у світі


У Євросоюзі вже намагаються на практиці регулювати використання штучного інтелекту. У червні цього року ЄС ухвалив законопроєкт, що регулюватиме правила у сфері штучного інтелекту. Згідно з ним технології ШІ, як-от ChatGPT, повинні будуть прозоро показувати людям AI-контент, допомагати відрізняти підроблені зображення від справжніх і захищати користувачів від незаконного контенту.

Також відомо, що у США сім провідних компаній, розробників штучного інтелекту, маркуватимуть продукт, створений нейромережею.

Читайте також: 15 професій майбутнього та якими їх бачить штучний інтелект

Спробуйте AI-генератор вакансій від Happy Monday

Він дає змогу HR-спеціалісту витрачати менше часу на створення текстів вакансій

Спробувати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: