Соціологічна служба Центру Разумкова провела дослідження серед 2018 українців про те, чи використовують вони штучний інтелект та як ставляться до нього. Ділимося результатами.
Чи знають про ШІ
Майже 34% опитаних українців відповіли, що взагалі не знають, що таке штучний інтелект. Це переважно люди старше 50 років. Серед українців віком 30-39 років не обізнані з технологією 20%, решта опитаних щось чули або знають.
Читайте також: Працівники старшого віку матимуть переваги під час буму ШІ: дослідник з Оксфорду
Як використовують ШІ
Як свідчить дослідження, 8,7% українців узагалі нічого не чули про ChatGPT або інші чат-боти зі ШІ. 64% респондентів відповіли, що не використовують такі чат-боти. Деякі респонденти, переважно люди 18-39 років, використовують ШІ в приватних цілях, в роботі та освіті.
Читайте також: Як українські бізнеси використовують штучний інтелект: дослідження
Як ставляться до ШІ
Серед тих, хто розуміє, що таке штучний інтелект, понад 27% «не знають», чи має держава обмежувати використання чат-ботів та інших подібних технологій на базі ШІ. Решта ж опитаних вважають, що:
- потрібно тримати на контролі й обмежувати використання технології — 34%;
- жодних обмежень технологія не потребує — 32,4%;
- технології ШІ треба повністю заблокувати — 3%.
Читайте також: Як штучний інтелект вплине на майбутнє професій? Колонка Дениса Суділковського
Аналізуючи ці дані, ініціатори дослідження роблять висновок, що поки світ занепокоєний стрімким розвитком технологій ШІ та його загрозами, зокрема для ринку праці, українці переважно бавляться з технологією, сприймаючи її скептично. Докладніше про висновки дослідження можна прочитати за посиланням.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.