Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Нонфікшн новинки осені: 15 книжок про травми, сценаристику та закони дурості

12.09.24 Розвиток 15 хв читання

Традиційно на початку нового сезону проглянули сайти українських видавництв та склали добірку нонфікшн книжок, на які радимо звернути увагу. Фокус, як завжди, — на книжки для саморозвитку, прокачування різноманітних навичок та підвищення ерудиції, однак цього разу також додали видання про подолання травм та упереджень, менталітет українців та подорож Карпатами.

tirni
Джон Тірні, Рой Баумайстер
«Негативна упередженість. Як її подолати та навчитися керувати своїм життям»
— «Наш формат»

Чому нас спустошує критика, навіть якщо вона змішана зі щедрою похвалою? Чому люди залюбки вірять у теорії змов? Чому пари розлучаються, хоч і люблять одне одного? Таких «чому» може бути багато, а відповідь на них спільна — через негативну упередженість. З цієї книжки ви довідаєтеся, як протидіяти негативу та покращити стосунки, кар’єру й життя загалом завдяки перевіреним стратегіям, як-от раціоналізація, принцип Поліанни, правильний спосіб повідомляти погані новини тощо.

chipolla
Карло Чіполла
«Закони дурості людської»
— «Наш формат»

Ця книга — це конструктивна спроба визначити, зрозуміти й, можливо, нейтралізувати одну з найпотужніших і найтемніших сил, що заважають щастю й добробуту людства, — дурість. Чому автор вважає дурнів небезпечнішими за мафію, хоч вони й діють без статутів і лідера? Якими є дурні за природою, характером і поведінкою? Це важливо розуміти, щоб вижити у світі, де нас щодня оточують дурні.

andersen
Лене Рейчел Андерсен
«Зростання людини і суспільства. Нордична концепція більдунґу»
— «Наш формат»

Більдунґ — це моральна та емоційна зрілість. Термін також означає наявність освіти й знань, необхідних для процвітання у певному суспільстві. Ця концепція зародилася в XIX столітті в Скандинавських країнах і допомогла їм здійснити перехід від сільськогосподарських феодальних суспільств до сучасних, демократичних, індустріалізованих національних держав. Оскільки світ дедалі більше стикається з новими викликами, пов’язаними із цифровізацією, глобалізацією та змінами довкілля, людству потрібна нова концепція для XXI століття. Авторка книги досліджує, якою вона може бути. 

prosnitskyy
Олексій Просніцький
«Як не профакапити проєкт»
— «Наш формат»

Автор зібрав у цій книжці основи проєктного управління (з усіма його складниками та інструментами) в єдине структуроване середовище і, що найголовніше, проілюстрував його десятками прикладів з українського сьогодення. А також подав 12 бізнес-кейсів, які написали колеги з найкращих українських компаній у різних сферах. Ця книга стане настільною для проєктних менеджерів у різних галузях, адже вона насамперед фокусується на тому, як утілити ці знання в українських реаліях.

eroll
Мег Ерол
«Мікротравми. Як не дати дрібницям зруйнувати життя»
— КСД

Людина може почуватися погано навіть через незначні, на перший погляд, щоденні ситуації. Складні сімейні стосунки, стрес на роботі, газлайтинг та пасивна агресія — це лише кілька прикладів того, що авторка називає мікротравмами, під вагою яких може зламатися кожен. Цей посібник стане порятунком, якщо у вашому житті є тривога, перфекціонізм, переїдання, безсоння, проблеми у стосунках та комунікації.

shahin
Кейла Шахін
«The Shadow Work Journal. Як прийняти себе та протистояти упередженням, що руйнують життя»
— КСД

Це інтерактивний посібник, заснований на ефективних терапевтичних практиках, який допоможе краще зрозуміти усі грані свого «я», усвідомити, що гальмує ваш розвиток і блокує шлях до щастя. Працюючи із посібником, ви зможете зміцнити стосунки з близькими, зцілити травму поколінь, встановити особисті кордони, виховати любов до себе та навчитися сприймати світ з ясністю та розумінням.

starodubska
Марина Стародубська
«Як зрозуміти українців: кроскультурний погляд»
— Vivat

Чому корупція в Україні (хибно) вважається «непозбувною»? Чому публічні дискусії у нас так часто перетворюються на «срачі»? Чи дійсно тут «пороблено» й системні зміни за західними шаблонами в Україні неможливі? Кроскультурна наука розкладає національні менталітети на типи, які можна порівнювати, і складники, які можна аналізувати без стереотипів та зайвих емоцій. Це перший подібний текст української авторки, який пояснює, хто ми такі, чому ми такі, які є, і як з цим жити.

goltsberg
Катерина Гольцберг
«Я іду до психолога»
— Vivat

Це книжка для підлітків та їхній батьків, що допоможе зрозуміти, як працюють психологи й чим вони можуть зарадити. Катерина Гольцберг, психологиня з двадцятирічним досвідом, розповідає про все, що має знати людина, яка переступає кабінет психолога і хоче отримати реальну допомогу. Описує процеси роботи, розвінчує міфи, підказує, як обрати тип психологічної допомоги, як формувати запит. Від цих знань залежить те, наскільки якісною буде допомога.

daller
Ромео Даллер
«В очікуванні першого променя сонця: Моя тривала боротьба з ПТСР»
— «Портал»

Генерал Ромео Даллер командував місією миротворчого контингенту ООН у Руанді у 1993–1994 роках. Він став першим і донині єдиним у світі представником вищого офіцерського складу, який відкрито розповів про свій досвід і про те, як він вплинув на його психіку. У своїх мемуарах Даллер на власному прикладі показує, як важко жити з тягарем воєнного досвіду та наскільки важливо створити систему підтримки для тих, хто страждає на ПТСР, щоб допомогти їм впоратися з наслідками пережитої травми. 

farmelo
Грем Фармело
«Всесвіт розмовляє числами»
— КМ-Букс

Автор книги стверджує, що найвидатніші наукові уми сьогодення працюють за традиціями, які беруть свій початок від Ньютона. Він запрошує читачів у подорож від епохи Просвітництва через прориви Ейнштейна і Дірака до робіт сучасних фізиків та математиків, які проливають світло на дисципліни один одного — до їхнього взаємного здивування та захоплення. Книга обов’язкова до прочитання для тих, хто хоче зрозуміти, як, за словами Стівена Гокінґа, фізики намагаються «пізнати розум Бога».

faragani
Ніта А. Фарагані
«Битва за твій мозок»
— ArtHuss

Уявіть собі світ, де люди, які страждають на епілепсію, отримують сповіщення за мить до нападу, а звичайна людина може зазирнути у власну свідомість, щоб усунути хворобливі спогади або вилікувати залежність. Нейронаука вже зробила все це можливим сьогодні. Це може принести величезну користь людству, але без гарантій це може серйозно загрожувати основним правам людини на приватність, свободу думки та самовизначення. Книга пропонує шлях до подолання складних юридичних та етичних дилем, які вплинуть на нашу свободу розуміти, формувати та визначати себе.

lich
Ніл Ліч
«Архітектура в добу штучного інтелекту: Вступ до ШІ для архітекторів»
— ArtHuss

Ніл Ліч пише про застосування штучного інтелекту в архітектурі та «місто-мозок» майбутнього в дуже широкому контексті — після стислого огляду історії розвитку ШІ він ділиться міркуваннями на радше філософські теми, як-от здатність ШІ до творчості чи переосмислення мистецтва і взагалі процесів людського мислення в дзеркалі ШІ. Утім, йому йдеться також про багато цілком практичних речей — від проблем авторського права до конкретних програм, що їх уже сьогодні з різною метою використовують архітектори. 

oloni
Олоні
«Великий О. Твій путівник світом кохання, побачень і сексу»
— #книголав

Олоні — відома педагогиня із питань сексу та стосунків у Twitter, допомагає жінкам досліджувати, виражати та приймати свою чуттєву й сексуальну сутність. Вона широко дослідила теми сексу, стосунків, згоди, незайманості, сексуального здоров’я та ряду інших важливих тем. Ця книжка — секспозитивний маніфест, який надихає досліджувати себе, розвінчує довкола сексуальні міфи та вчить спілкуватися про секс із партнером/партнеркою. 

ng su
Анналін Нг, Кеннет Су
«Опануй числа!»
— «Фабула»

Сучасний світ перенасичений інформацією, зокрема даними. Величезною кількістю даних! Як серед них не загубитися? Як їх осягнути? Як використовувати в повсякденному житті та різноманітних галузях? Як аналізувати? Як інтерпретувати? «Опануй числа!» — це зручний графічний опис ключових алгоритмів обробки даних, корисний як вступ для новачків у цій галузі, огляд для ділових людей, що працюють з аналітиками, чи стимул для тих, хто прагне знати, що відбувається з їхніми даними.

oslavskyy
Богдан Ославський
«Арка Карпат»
— «Видавництво Старого Лева»

Це історія про першу українську експедицію через усі Карпати. Арка Карпат — маршрут, протяжністю близько 2200 кілометрів, що гірськими хребтами перетинає Румунію, Україну, Польщу та Словаччину. Влітку й восени 2021 року Богдан Ославський пройшов його від краю до краю. Він пише, як готувався до 100-денного походу і як жив у горах. Нарешті, це відверта розповідь про те, що дав цей шлях, а що — відібрав.

lukich
Антоніо Лукіч
«Мої думки про кіно. Як перекласти життя на сценарій»
— Stretovych

Це конспект, який допоможе у створенні сценарію фільму, хорошої історії або просто дозволить зануритися у світ кіно зсередини. Тут описаний весь процес: від роботи з ідеями та героями до прописування діалогів і деталей у сюжеті. Видання буде корисне усім, хто працює зі словом і розповідає історії у різних форматах, цікавиться сценаристикою і сторітелінгом, прагне поглибити та систематизувати знання або просто хоче глибше зрозуміти «як це зроблено» у кіно.

Шукаєте роботу?

У нас на сайті багато вакансій на будь-який смак для фахівців різних професій 👉

Вакансії

Читайте також

З ким і де обговорити прочитане: 16 онлайн та офлайн книжкових клубів

Осіння добірка книжок: 20 нон-фікшн новинок від українських видавництв в 2023 році

Детективи, драма та фантастика про роботу і кар’єру: 20 рекомендацій від книжкових блогерів

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.