Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

З ким і де обговорити прочитане: 16 онлайн та офлайн книжкових клубів

13.06.24 Розвиток 10 хв читання

Читання — заняття самотнє. Але іноді так хочеться поділитися з кимось враженнями про прочитане, почути альтернативну думку та поставити запитання про моменти, які не до кінця зрозумів. Саме для такого обміну думками й емоціями, викликаними книжками, й виник формат читацьких клубів. 

За останні кілька років в Україні стався бум різноманітних спільнот для книжкових теревенів. Зібрали 16 книжкових клубів, що діють зараз онлайн та офлайн у Києві, Львові, Харкові, Одесі та навіть Нью-Йорку.


Книжкові клуби з можливістю зустрітися офлайн


Книжковий клуб The Ukrainians Media


Книжковий клуб The Ukrainians Media — це ідеальний простір, аби триматися своїх. Він об’єднує читачок і читачів у товариство, відкрите до різночитань, аби обговорювати класичні й сучасні художні тексти одне з одним, а також із відомими гостями, зокрема авторами творів, літературними критиками, перекладачами, лідерами суспільної думки тощо. Офлайн-зустрічі модерує редакторка The Ukrainians і співавторка проєкту «Наразі без назви» Богдана Неборак. Модераторка онлайн-обговорення — редакторка спецпроєктів The Ukrainians Media, поетка Ольга Перехрест. Зазвичай організатори домовляються з видавництвами про знижки на обрані книги.

🏛️Де: офлайн у Києві — книгарня «Сенс», вул. Хрещатик, 34, та онлайн у Zoom. 

📖 Що читають: класичні й сучасні художні тексти, з останнього — «Під скляним ковпаком» Сильвії Плат, «Пастка-22» Джозефа Геллера, «Не відпускай мене» Кадзуо Ішіґуро, «Три зозулі з поклоном» Григора Тютюнника.

Умови участі: усі події, а також постійний чат Книжкового клубу доступні для амбасадорок та амбасадорів The Ukrainians Media. Вартість амбасадорства — 199 грн/міс. при оплаті щороку або 249 грн/міс. при оплаті щомісяця.


Книжковий клуб книгарні «Сенс» 

Зустріч клубу — це захід, під час якого читачі обговорюють та аналізують попередньо обрану та прочитану книжку. Відбувається у формі діалогу та за модераторства літературознавиці Анастасії Євдокимової, яка ставить запитання і скеровує розмову. Офлайн-зустріч передбачає два формати: 4 людини, яких обирають за допомогою рандомного жеребкування, стають безпосередніми членами обговорення за столом з модераторкою, ще 20 — активні слухачі в глядацькій залі книгарні. 

Функціонал книжкового клубу розширює авторський читацький щоденник, розроблений Анастасією Євдокимовою спеціально до кожної обраної для обговорення книжки. Він допомагає ефективно організувати саморефлексію після прочитання та в ігровій ненавʼязливій формі ще раз пройтись подіями, закріпити враження, вибудувати асоціації, ґрунтовно проаналізувати проблеми, прийти до висновків.

🏛️Де: офлайн у Києві — книгарня «Сенс», пров. Микільський 1/25, або онлайн на YouTube.

📖 Що читають: книжки сучасної та класичної української літератури, з останнього — «Лексикон таємних знань» Тараса Прохаська, «До слова» Дмитра Скочка, «Жанна батальйонерка» Гео Шкурупія.

Умови участі: щоб взяти фізичну участь, потрібно зареєструватися через Google-форму (актуальне посилання на неї завжди є в інстаграмі книгарні) та задонатити від 200 грн на рахунок «Повернись живим» або будь-якого іншого фонду. Youtube-трансляцію можна переглядати безкоштовно.


Vivat Book Club

Це книжкові зустрічі, які проводить видавництво Vivat у своїх книгарнях у Києві, Івано-Франківську, Харкові та Вінниці. Для зустрічей формують групи з 12-13 учасників. Модерують зустрічі співробітники видавництва та книжкові блогери.

🏛️Де: офлайн у книгарнях Vivat у Києві, Івано-Франківську, Харкові та Вінниці.

📖 Що читають: книжки, видані у видавництві «Vivat», з останнього — «Цирцея» Медлін Міллер та «Нічний цирк» Ерін Морґенштерн.

Умови участі: безкоштовно за попередньою реєстрацією.


Kyiv Bookworms Club

Це книжковий клуб, який заснувала В2С-директорка «Київстар», ексгенеральна директорка компанії Red Bull в Україні Тетяна Лукинюк. Читають та обговорюють лише художню літературу. Книги обирають за географічним принципом, окрім англо-американської, бо вона й так у топах, та російської. Орієнтуються на різні рейтинги, міжнародні премії — Нобелівську, Пулітцерівську, Букера — а також національні. 

Книжкові клуби в Києві - Kyiv Bookworms Club
Одна із зустрічей книжкового клубу Kyiv Bookworms Club

🏛️Де: офлайн та онлайн у Києві.

📖 Що читають: художню літературу за країнами, з останнього — Ю Несбьо «Ревнивець та інші історії», Петер Штамм «Швейцарське плато», Марко Бальцано «Я залишаюсь тут».

Умови участі: читати книги та ходити на зустрічі.


Читацький ПЕН-клуб

Це серія розмов з українськими письменниками та письменницями про важливі для них книжки, вплив читацького досвіду на вибір письменницької траєкторії й точки перетину літературних контекстів у просторі й часі. Організатор — Український ПЕН.

🏛️Де: офлайн у Києві у просторі PEN Ukraine, вул. Лук’янківська, 14а.

📖 Що читають: сучасну та класичну прозу, з останнього — «Майстер корабля» Юрія Яновського, «Книга сміху й забуття» Мілана Кундери, «Тридцятий рік» Інґеборґ Бахман.

Умови участі: вхід вільний за попередньою реєстрацією.


Книжковий клуб «RED Reading»

Це спільнота для обміну враженнями про книжки українських і закордонних авторів різних жанрів та періодів в Одесі. Організаторка — письменниця та філософиня, співавторка подкасту про книги та письменництво «Писати-Не-Балакати» Варвара Лозко. Протягом місяця учасники клубу обговорюють обрану книгу в закритому телеграм-каналі, а на останніх вихідних збираються на онлайн- та офлайн-обговорення в Одесі.

🏛️Де: онлайн та офлайн в Одесі (місце обирають в чаті).

📖 Що читають: сучасні та перевірені часом книги різноманітних жанрів, з останніх — «Дім солі» Світлани Тараторіної, «Цирцея» Медлін Міллер, «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка.

Умови участі: вартість участі в онлайн-форматі — 200 грн, офлайн в Одесі — 350 грн, щоб приєднатися треба написати організаторці в інстаграм.


Книжковий клуб «Нісенітниці»

Це клуб, де збираються невеликою спільнотою у затишних кав’ярнях Львова. Модераторка — співавторка проєкту онлайн-книгарні «Таємна книга» Дар’я Загоруйко. Для обговорення вибирають українську та зарубіжну літературу різних періодів і жанрів. 

🏛️Де: офлайн у Львові у закладі Cocoteria, вул. Вірменська, 2.

📖 Що читають: з останнього — «Четверте крило» Ребекки Ярос, «Дівчинка з ведмедиком» В.Домонтовича, «Незриме життя Адді Лярю» Вікторії Шваб.

Умови участі: попередня реєстрація та оплата у розмірі 200 грн за зустріч.


Англомовний клуб арткнигарні «Місто»

Це одночасно розмовний та читацький клуб, де обговорюють англійською мовою вибраний напередодні англомовний текст. Модератор — викладач англійської мови Тимофій Масюк. Цілий місяць учасники читають та обговорюють одну книгу. Зустрічі відбуваються щосуботи наживо. Долучитися можуть книголюби, що мають рівень англійської від Intermidiate.

🏛️Де: офлайн у Києві в арткнигарні «Місто», вул. Князів Острозьких, 5/2А.

📖 Що читають: сучасну прозу англійською мовою, з останнього — «Завтра, завтра, завтра» Габріель Зевін, «Сім чоловіків Евелін Гюґо» Тейлор Дженкінс Рід, «Інститут» Стівена Кінга.

Умови участі: охочі мають зареєструватися, написавши в інстаграм арткнигарні, а також оплатити вхідний квиток, вартість якого — 2000 грн/місяць.


Книжковий клуб «Скісна риска» 

Ідея книжкового клубу полягає у відкритті відомих або не зовсім творів, тому на зустрічах обговорюють тексти різних епох і жанрів. Модераторка — співавторка щотижневого літературного подкасту «Скісна риска» Дарина Михальчук. Зустрічі проходять раз на місяць. 

🏛️Де: офлайн у Києві в книгарні «Плекай», вул. Спаська, 22.

📖 Що читають: українську та зарубіжну художню прозу, з останнього — «Драбина» Євгенії Кузнєцової, «Сирени Титана» Курта Воннеґута, «Андрій Лаговський» Агатангела Кримського.

Умови участі: вхід вільний, просто приходьте на зустріч в зазначений день та час.   


Книжковий клуб від «Буксвоп»

Це комфортне місце для обговорення абсолютно різних книжок — від класичної української і зарубіжної літератури до сучасних творів. Книгу на наступний місяць часто обирають учасники клубу після заходів. Зустрічі проходять раз на місяць офлайн у затишній київській кавʼярні, їх модерує засновниця «Буксвопу» та книжкова блогерка (а ще відеомейкерка Happy Monday) Анастасія Піскова. Для організаторок дуже важливо, щоб кожен і кожна могли поділитися враженнями про книжку, тому на зустрічах збирається максимум 10 людей. Одна з фішок клубу — декорування приміщення, де проходить обговорення. Організаторки створюють затишну атмосферу за допомогою свічок та інших елементів декору.

🏛️Де: офлайн у Києві, зазвичай у кавʼярні «Хорив» вул. Турівська 36а.

📖 Що читають: художні твори українських та зарубіжних авторів різних жанрів, з останнього — «Ніби ми злодії» М. Л. Ріо, «Недуга» Євгена Плужника та «За Перекопом є земля» Анастасії Левкової.

Умови участі: вартість участі — 300 грн, щоб доєднатися потрібно заповнити форму реєстрації, яку організаторки публікують у соцмережах клубу.


Онлайн-зустрічі книголюбів


Книжковий клуб «Вовчиці»

Це книжкова спільнота, що зустрічається онлайн раз на місяць у форматі трансляції на Youtube-каналі «Палає». Засновниці клубу та каналу Емма Антонюк та Яна Брензей — українські журналістки, блогерки та популяризаторки читання. Назва походить від імені улюбленої авторки засновниць Марко Вовчок. Щоб взяти участь, потрібно просто прочитати книгу та під’єднатися до трансляції у зазначений день та час. Можна обговорювати книгу в чаті під трансляцією або просто дивитися ефір. Записи всіх зустрічей зберігаються на каналі.

Книжковий клуб «Вовчиці»
Емма Антонюк та Яна Брензей під час ефіру

🏛️Де: онлайн на Youtube-каналі «Палає».

📖 Що читають: художні та нонфікшн книги українських та іноземних авторів, з останнього — «Бахмут» Мирослава Лаюка, «Майстер Корабля» Юрія Яновського, «Позивний для Йова» Олександра Михеда. 

Умови участі: долучитися можуть всі охочі безкоштовно.


Книжковий клуб Litosvita

Litosvita — це школа творчого та професійного письма. У своєму книжковому клубі організатори об’єднують тих, хто пише, й тих, хто читає. Читають не тільки відомі тексти, але й книжки випускників школи. Таймлайн події: одна година — обговорення книги, одна година — спілкування з автором у форматі «питання — відповідь». Учасники можуть долучатися до обговорення або тільки слухати.

🏛️Де: онлайн у Zoom.

📖Що читають: популярні книги та твори випускників Litosvita, з останнього — «Фанатка» Христини Морозової, «Повітряна й тривожна книжка» Ірини Славінської.

Умови участі: безоплатно, потрібно просто зареєструватися на зустріч та приєднатися до неї онлайн.


Razom Book Club

Український книжковий клуб у Нью-Йорку в США, зустрічі якого модерують засновниці ініціативи Razom Оксана Фаленчук та Марія Генкін. У клубі обговорюють тексти українських авторів онлайн під час трансляції у фейсбуці. Часто під час вибору книжок для спільного читання орієнтуються на літературні премії та нагороди, які ті чи інші твори здобули в Україні. Окрім обговорення прочитаного, учасники також зустрічаються з українськими письменниками та письменницями, які відвідують Нью-Йорк.

🏛️Де: онлайн-трансляція на Facebook-сторінці спільноти.

📖 Що читають: тексти українських авторів, з останнього — «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос, «Мої покійні батьки» Ані Юрчишин, «Дім для Дома» Вікторії Амеліної.

Умови участі: безкоштовно, треба просто під’єднатися до трансляції.


Книжковий клуб анонімних детективів

У клубі обговорюють детективи, на місяць вибирають по дві книжки для читання — одну від сучасних закордонних авторів та одну українського письменника чи письменниці. Також діляться враженнями про класичні детективи. 

🏛️Де: онлайн у Google Meet та в чаті в телеграмі.

📖 Що читають: детективи, з останнього — «Зловісно тихе життя» Луїзи Пенні, «Лазарус» Світлани Тараторіної.

Умови участі: щоб отримати перепустку до клубу, необхідно виставити в інстаграмі сторіс з книжкою місяця та поміткою «Розслідую справу разом з клубом анонімних детективів» та відмітити організаторку.


Книжковий клуб Gogol Media

Це клуб для членів спільноти українського медіа про культуру — Gogol Media, яке виросло з подкасту про літературу «Вуса Гоголя». Щомісяця учасники збираються в Zoom для обговорення обраної книги. Модерують зустріч співзасновники проєкту Вадік Кириленко та Микита Рибаков. Часто на зустрічі запрошують сучасних українських літературних та культурних діячів, зокрема авторів творів, які будуть обговорювати. Також учасники отримують запис книжкового клубу. 

🏛️Де: онлайн у Zoom.

📖 Що читають: українську та зарубіжну сучасну прозу й класику, з останнього — «Де немає Бога» Макса Кідрука, «Три долі» Марко Вовчок, «Бахмут» Мирослава Лаюка.

Умови участі: підтримати спільноту на платформі Patreon або Buy me a coffee на 10$ щомісяця.


Thursday reading club

Це клуб, в якому не проводять ні онлайн-, ні офлайн-зустрічей, а обговорюють книги письмово у чаті в телеграмі в зазначений день (останній четвер кожного місяця). Обговорюють книжки зарубіжних авторів та авторок різних жанрів і періодів. Кожного місяця модераторки пропонують також добірку тематичних творів.

🏛️Де: онлайн в чаті в телеграмі.

📖 Що читають: художню прозу, з останнього — «Жовтолика» Ребекки Кван, «Лель і Полель» Івана Франка, «Сорок Правил Кохання» Еліф Шафак.

Умови участі: приєднатися до чату та підключатися до обговорень.

Якщо жоден із запропонованих варіантів не припав вам до душі, то завжди можна створити свій читацький клуб з тією концепцією, що підійде саме вам та вашим однодумцям. 

Читайте книжки, говоріть про них та підтримуйте українських видавців і книгарів 📚

А ще власні читацькі клуби є в багатьох прогресивних компаніях

Маємо багато вакансій саме від таких роботодавців. Знаходьте серед них свою 👉

Вакансії

Читайте також

Що читають у Fedoriv Group та особисто Андрій Федорів

Детективи, драма та фантастика про роботу і кар’єру: 20 рекомендацій від книжкових блогерів

Читаймо й дивимось українське: добірка книжок і фільмів від Happy Monday

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: