Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Половина українських біженців у Європі працевлаштовані: опитування

06.09.23 Новини 4 хв читання

У липні 2023 року лабораторія Rating Lab провела дослідження українців у Європі. Запитували про умови проживання, зайнятість, матеріальне становище та плани щодо повернення в Україну. Ділимося результатами опитування.

Тривалість перебування в Європі

Основна частина опитаних (59%) перебуває в Європі близько року — це перша група міграції на початку повномасштабного вторгнення. Найбільше таких серед українців, які виїхали зі Сходу країни та столиці. Ще 8% перебувають в Європі близько пів року, 4% — кілька місяців. Найбільше таких серед українців, які виїхали з Півдня, зокрема через підрив Каховської ГЕС.

Чверть опитаних перебувають в країні вже кілька років. Найбільше таких серед українців, які виїхали з Заходу та Центру країни, найімовірніше на заробітки.

дослідження - звідки приїхали українці

Умови проживання

Згідно з результатами опитування, наші громадяни живуть у Європі в цілком (34%) або скоріше (51%) комфортних умовах, лише 13% мають некомфортні умови. Комфортність умов залежить від регіону (найкращі умови проживання у Північній Європі), рівня доходу (забезпечені у 93% випадків мають комфортні умови) та тривалості перебування в країні (найбільше умовами задоволені ті українці, які живуть в країні кілька років (89%)). 

Комфортні умови для 85% громадян можуть виступати аргументом подальшого перебування закордоном.

Читайте також: Керівники та працівники переживають через ШІ, але з різних причин: опитування


Зайнятість 


49% опитаних українських біженців в Європі працевлаштовані. Серед тих, хто виїхав до вторгнення, таких 74%. З них понад 80% мають роботу в країні перебування, 14% — в Україні або одразу в кількох країнах.

Рівень працевлаштування серед чоловіків майже у 1,5 раза вищий, ніж серед жінок. Серед респондентів, які не мають дітей, зайнятість вища, ніж серед тих, хто має, (14% з них не працюють через догляд за дитиною). 

Серед тих, хто не працевлаштований, чверть знаходяться в активному пошуку роботи, ще 39% думають над цим, водночас третина роботу не шукають.

Найпоширенішими проблемами при працевлаштуванні українців у Європі є мовний бар’єр (73%), некваліфікована робота (29%), низькооплачувана робота (19%), невизнання українського диплома про освіту (14%). Респонденти, які зараз в активному пошуку роботи, повідомляють також про небажання роботодавців брати на роботу українців.


Зміна матеріального становища


У майже 40% опитаних українців за кордоном матеріальне становище покращилось за останній рік, у 25% — не змінилось і у третини — погіршилось. На це напряму впливає зайнятість: більшість тих, хто має роботу в країні перебування, покращили своє матеріальне становище, тоді як непрацевлаштовані українці або ті, хто продовжує працювати в Україні — навпаки. 

Читайте також: Як стати продуктивнішим і водночас не нашкодити собі? Практичні поради

Рішення про повернення в Україну

Майже половина українців (49%), які переїхали після повномасштабного вторгнення, не хотіли б залишитися жити за кордоном. Навіть серед українців, які переїхали в Європу до 24 лютого 2022 року, таких 40%. Майже кожен п’ятий вагається з рішенням, повертатися чи залишатись, решта — думають над тим, щоб залишитись на постійне проживання за кордоном. 

У дослідженні взяли участь 2116 українців віком від 18 років, які живуть у 31 країні Європи. Опитування було анонімним, для його проведення використовували метод САWI (Computer Assisted Web Interviewing).

З повними результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Шукаєте роботу?

У нас є багато вакансій від компаній з різних сфер 👉

вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: