Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

10 помилок в резюме, які заважають вам потрапити на співбесіду

01.10.19 Пошук роботи 3 хв читання

Відправляєте десятки резюме на вакансії, а запрошень на співбесіду в рази менше? Олена Іванчикова, кар’єрна консультантка і авторка Telegram-каналу Enjoy In Career, радить перевірити, чи немає у вашому резюме деяких критичних помилок.

Процес пошуку роботи складається з кількох основних етапів. Для початку необхідно визначитися, на яку посаду ви претендуєте. Після цього —  зорієнтуватися, де логічніше й ефективніше шукати роботу. Потім — написати резюме і відгукнутися на вподобані вакансії, підготувавши супровідний лист. Останнє — успішно пройти співбесіду, щоб у результаті отримати позитивну відповідь від компанії. І тут важливо розуміти, що запрошення на інтерв’ю багато в чому залежить саме від правильно написаного резюме, яке виступає у ролі «обличчя» кандидата.

Як написати резюме так, щоб потрапити на співбесіду? Пропоную підійти до цього питання від зворотного і сфокусуватися на тому, яких помилок варто обов’язково уникати.  

Резюме без фотографії. Фотографія робить резюме більш людяним, адже так рекрутер уже частково знайомиться з кандидатом. А якщо на знімку ви у правильному ракурсі та відповідному одязі, вона ще й гарно вас «продаватиме». Світлина має бути портретною, з відкритим і щирим виразом обличчя.

Відсутність чітко сформульованої мети. Кожен документ має свою мету. У випадку CV це певна позиція, на яку ви претендуєте. В ідеалі прописана у резюме мета має містити ключові слова, які використовують рекрутери у процесі пошуку — так HR-спеціалісти швидше побачать ваше резюме і ознайомляться з ним.

Перелік одразу кількох бажаних позицій. Коли бажаних для пошуку позицій занадто багато, HR-менеджер може подумати, що ви не визначилися з професією і нестабільні у своїх бажаннях. Наприклад, ви не проти працювати і регіональним менеджером, і менеджером з продажу, і менеджером із закупівлі. Так, безперечно, усі три позиції тісно пов’язані з комунікацією і людьми, але, погодьтеся, це абсолютно різного роду вакансії. Резюме має містити в собі одну вакансію, на яку претендує кандидат. Якщо ви дійсно розглядаєте дві позиції, підготуйте для кожної з них окремі резюме.

Додаткове навчання, яке ви проходили впродовж усього життя. Зараз сфера освітніх послуг набирає обертів, тож чи не кожен третій активно вчиться і відвідує тренінги, семінари та лекції. Не варто захоплюватися, коли перераховуєте весь пройдений матеріал у блоці про додаткове навчання — чим більше рядків у блоці про навчання, тим більша ймовірність, що рекрутер не зможе виділити ключові пункти. Виділіть тільки найважливіші і найбільш співзвучні до позиції, на яку претендуєте, програми і вкажіть їх. 

Відсутність чіткої структури в резюме. Це істотно знижує шанси на майбутнє інтерв’ю. Коли в резюме багато «води», співробітник HR-відділу, скоріше, взагалі закриє документ і відкриє наступне CV, ніж буде шукати з безлічі слів ті, за які йому хотілося б схопитися.

Відсутність конкретних досягнень і цифр. Резюме — це документ, де фіксуються результати вашої роботи. Тому потрібно виділити основні ваші досягнення з кожного місця та відобразити їх у резюме.

Дуже довге резюме. Зі своїми клієнтами я завжди намагаюся довести резюме до 2 сторінок — це оптимальна довжина. Тільки потрібна інформація і тільки конкретика.

Посилання на портфоліо у резюме. З недавнього часу кандидати на творчі позиції, які мусять мати портфоліо, додають посилання на свої роботи безпосередньо у резюме. Так, це має місце бути, якщо рекрутер при вивченні вашого CV тут же перейде за посиланнями і вивчить матеріали. Але, знову ж таки, це робить документ довшим. Краще створіть окремий документ зі своїми роботами і надішліть його як додаток до свого CV.

Формат «doc». При пересиланні цього формату може втратитись форматування, і одержувач при відкритті може побачити фото, яке опинилось збоку або зліплений текст. Тому краще зробити резюме у pdf.

Мова резюме. Якщо ви претендуєте на вакансію в міжнародну компанію або ту, де у вимогах передбачена обов’язкова англійська мова, варто відразу складати резюме англійською. Якщо у вимогах знання англійської відсутнє, краще робити резюме українською або російською. Не плутайте рекрутерів.

Також радимо почитати, на що звертають увагу у резюме українські підприємці: 

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: