Надіслали резюме у компанію, але так і не отримали фідбек? Або колись вам відмовили, але ви переконані, що тепер повністю відповідаєте вимогам? СЕО Happy Monday Анна Мазур розповідає, коли доречно надіслати резюме у компанію ще раз, а коли цього краще не робити.
Надсилати резюме повторно чи ні, залежить від двох речей:
- чи на ту ж саму вакансію ви подаєтесь іще раз;
- чи змінилося щось відтоді, як ви востаннє пропонували свої послуги компанії (наприклад, ви отримали новий досвід / навички).
Коли повторно надсилати резюме точно не варто
Якщо ви пропонуєте свою кандидатуру на ту ж саму вакансію, що й минулого разу, при цьому ваш досвід / навички не змінилися. Це виглядатиме надокучливо і може вам нашкодити. Якщо ви не отримали фідбек на свою заявку, етичніше буде відправити follow-up лист через 10-14 днів і спитати, чи є вже рішення по вакансії або коли його варто очікувати.
Вас не запрошують на співбесіди?
Можливо, прийшов час прокачати ваше резюме. В цьому допоможе наш онлайн-гайд з порадами від найкращих експертів-практиків 👉
До гайду
Коли доречно надіслати резюме у компанію ще раз
Якщо ви подаєтесь на іншу вакансію. Але тут важливо пам’ятати, що і резюме, і супровідний лист мають бути адаптовані під кожну вакансію. Писати одне й те саме для різних вакансій не варто — це тільки зашкодить вашій репутації і ніяк не сприятиме розгляду вашої кандидатури. Супровідний лист, резюме і навіть тема листа обов’язково мають бути адаптовані під кожну заявку, а якщо це одна й та сама компанія, то й поготів.
Якщо вакансія та сама, але ваш досвід / навички змінились на краще. Подаватися у компанію ще раз у такому випадку потрібно і навіть необхідно. Якщо минулого разу вам відмовили або взагалі не розглянули вашу кандидатуру через брак досвіду й навичок, то повторна подача тільки підкреслить високий рівень вашої мотивації.
Але тут критично важливо чітко зазначити, що саме змінилося у ваших навичках і досвіді, що ви зробили за цей час і чим можете довести, що ваш рівень відповідності вимогам до вакансії дійсно виріс. Вкажіть навчальний курс, який ви пройшли / досвід, який отримали / проєкт, який успішно реалізували тощо. Це необхідно зазначити у супровідному листі, коли надсилатимете резюме. Не приховуйте, що свого часу ви вже подавалися на цю вакансію. Навпаки, розкажіть, що розумієте, чого вам не вистачило у минулому, і що змінилося за цей час.
Ось вам для мотивації: у Google, наприклад, непросто потрапити з першого разу. Я знаю дівчину, яку взяли на роботу після 18-ої подачі! Не впевнена, що подаватися 18 раз на вакансію того варте, але спробувати вдруге або й втретє, якщо ви виконали роботу над помилками і повернулися на якісно новому рівні, дійсно варто.
Але якщо компанія все ж не відповідає — можливо, вам туди і не треба 🙂 Моя вам порада: не зациклюйтесь на одному варіанті.
Тим паче, що у нас цих варіантів — хоч греблю гати.
Пропонуємо вакансії у топових українських та міжнародних компаніях.
ВакансіїЧитайте також
Тестове завдання: навіщо воно потрібне компанії та кандидату
Не резюме єдиним: як іще розказати про себе роботодавцю?
Чи варто надсилати резюме на вихідних? Відповідають HR-спеціалісти
Дякуємо!
Тепер редактори знають.