Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

У гармонії з собою, світом та роботою: правила успішних та творчих жінок

18.12.20 Історії Кар'єра 9 хв читання

Інстаграм-проєкт SmallTalk Show — для тих, хто шукає себе та натхнення проводить інтерв’ю з успішними жінками з різних індустрій. Фотографині, нутриціологині, шеф-редакторки, фінансистки, підприємиці, письменниці, кінематографині діляться своїми думками про щастя, цінності та роботу з фаундерками проєкту — Джейн Давидюк та Катею Коваль. Занотували для вас найцікавіше з цих розмов.


Альона Мисько

Експертка з управління фінансами,
засновниця та СЕО fuelfinance

У гармонії з собою, світом та роботою: правила успішних та творчих жінок 1


Про щастя

Щастя приходить зі вмінням радіти дрібним речам. Мені небагато потрібно, щоб почуватися щасливою. Достатньо випити кави в улюбленій кав’ярні, почитати книгу або позайматися 30 хвилин спортом.


Про тайм-менеджмент

Як усе встигати? Планувати на два тижні наперед. Якось я зрозуміла, що коли погоджуєшся на чужі пропозиції, потім не вистачає часу на елементарні речі. Графік забитий потребами інших людей, а не своїми, і це вибиває з колії. Тому треба прописувати в календарі усі деталі — о котрій вставати, коли читати книгу, коли займатися спортом.

Щоб з’явився час для чогось, треба просто додати це в календар. 


Про можливості 

Я вірю, що перед кожною людиною щодня відкривається велика кількість можливостей, але через те, що ми знаходимося не в тому емоційному стані або не на тому етапі розвитку, ми можемо не їх не помічати. Але щойно будемо готові, ми їх побачимо й використаємо. Тому не варто надмірно хвилюватися через невикористані можливості.


Про вправу проти страху

Якщо боїтеся виступати перед аудиторією, треба зайти в туалет перед початком виступу і постояти в позі супермена 3-5 хвилин.


Ніна Дмитрієва

Письменниця, сценаристка,
співавторка книги «Бальтазар назад»

У гармонії з собою, світом та роботою: правила успішних та творчих жінок 2


Про щастя

Не думаю, що всім треба бігти за щастям, що всім воно потрібне. Відчуваю, що з цим можна перегнути палку. Ось я, наприклад, люблю людей сумних, які не відчувають щастя. Люблю їхні інакші емоції, люблю мінус так само, як і плюс. Люблю похмуру погоду більше, ніж сонячну. Я можу бути щасливою, коли сумую, коли відчуваю меланхолію і відчуття «побуду сьогодні з собою, з’їм тортик, почитаю книгу, буду про щось думати». Щастя — це не емоція, а радше відчуття, яке містить в собі велику кількість емоцій.

Красиві напівтони ніхто не скасовував.


Про схвалення

Прагнути тільки схвалення людей — це штучний мотив для мене. Мені байдуже, що думають інші про те, як я одягнена, що я написала. Неможливо всім догодити. Кафка теж не всім подобався.


Про відповідальність за свій ресурс

Немає сенсу чекати, що хтось прийде і тебе врятує. Треба брати відповідальність за свій ресурс. Раніше я цього не знала. Я діяла, як жертва: візьму все на себе. Хоч помру, але візьму. Тепер я навчилася турбуватися про себе сама. І одночасно стала людиною, яка може попросити про допомогу. І навіть вимагати допомоги.

Кажу собі «Я тут. Усе буде гаразд!» — і стаю для себе всемогутнім джином.


Про пластичність

Я намагаюся бути «м’якою глиною» — бути уважною до всіх своїх емоцій, змін стану й думок. Я запитую себе зранку: «А з якою емоцією я сьогодні прокинулась, з яким рівнем ресурсу?» Ніби приходжу в якусь лабораторію і перевіряю всі датчики.

Від цієї уважності глина залишається весь час теплою і пластичною. Ти можеш ліпити з неї все, що заманеться. Коли відбуваються якісь надзвичайні події — стається удар. Але поки ти пластична глина, ти можеш прийняти іншу форму. Якщо ж засохла, то цей удар тебе розбиває.

Важливо зберігати пластичність будь-якими способами.


Катерина Кузьменко

Засновниця спортклубу Smartass

Катерина Кузьменко, засновниця спортклубу Smartass


Про оточення

Ті, кого ви впускаєте у своє близьке коло, формують вас. Важливо, щоб там не було токсичних людей. Натомість були люди, які вболівають за вашу справу, мотивують і надихають.

Оточуйте себе своїми людьми.


Про освіту за кордоном

Життя та навчання за кордоном розширюють вашу свідомість сильніше за будь-які хімічні речовини. Особисто я другу освіту отримала в Лондоні, і це був вау-досвід. Але я б не рекомендувала отримувати за кордоном першу освіту. Бо саме в ці студентські роки людина формує найпотужніше коло своїх знайомств. Особисто мені ці зв’язки, друзі, які з’явилися в моєму житті під час навчання в Києві, й досі дуже допомагають в бізнесі.


Про дії та наслідки

Усвідомлена людина має аналізувати свої дії й розуміти, як вони впливають на інших. Відповідно, варто діяти через цю призму.

Хочеш жити у чистому світі — не сміти, у прямому і переносному сенсах.


Про жіночність на роботі

Жіночність часто асоціюють з якоюсь манірністю, примхливістю, не зовсім структурованим викладом думок. Коли жінка зі своїм чоловіком, вона може виявляти свою жіночу енергію і бути «кішечкою». Але коли вона працює, то має бути професіоналом. А це, в моєму розумінні, особа без статі. Ввічлива, витримана й чітка.

А жіночі «фішки» краще залишити для побачення.


Олена Моренцова-Шулик

Creative Producer у GanzaFilm production

Олена Моренцова-Шулик


Про музу

Для будь-якої людини, діяльність якої пов’язана з творчістю, актуальне питання музи. Це дуже потокова річ, і кожна людина сама має зрозуміти, що їй потрібно, щоб упіймати цей стан. Для мене це ранковий час. Я встаю, п’ю воду і відразу сідаю писати, навіть не їм. Бо протягом дня складно сконцентруватися — це час для зустрічей, креативу, завершення дрібних справ. А от вранці я можу зловити потік, зануритися та бути там довго.


Про користь

Я не можу миритися зі смертю, з насиллям. Це речі, які мене надзвичайно тригерять… У мене всередині щось рветься. Все, що пов’язано з зазіханням на людське життя, викликає бажання обійняти себе й заридати. Але оскільки я доросла людина, я не можу вдаватися до таких деструктивних станів. Тому я налаштовую себе на те, що я маю робити гарні речі, які приносять людям користь.

Який би не був проєкт, у мене завжди в голові є питання: «Що корисного я дам людям своєю працею?».


Про самоцінність

Ми всі дуже поспішаємо заробити, ствердитися, довести свою значимість у соціумі. Але ми важливі в будь-якому випадку. Тим, що ми є ми. Незалежно від того, отримали ми Нобелівську премію чи ні.

Не треба нікому нічого доводити.


Про роботу

Коли я щось роблю з чітким усвідомленням «Ось зараз це напишу й отримаю гроші» — нічого не виходить. Робота має бути в кайф вже під час самого процесу.


Анна Іванова

Шеф-редакторка ELLE

У гармонії з собою, світом та роботою: правила успішних та творчих жінок 3


Про слушний момент

Ми багато часу витрачаємо на те, що чекаємо слушного моменту. Але правильного моменту ніколи не буває. І якщо приходить ідея — потрібно її одразу реалізовувати. Не відтягувати на тижні, місяці, а діяти одразу.

Пробувати й робити багато помилок. Так відшліфовується талант.


Про важливість доносити свою думку

Колись, коли редактор виправляв мій текст на свій смак, мені було соромно сказати: «Ні, мені так не подобається». Пройшов час, поки я нарешті змогла відстоювати свою думку. Але якщо сидіти й мовчати — ніхто не дізнається, що тебе щось не влаштовує. Не варто боятися говорити.


Анна Овчаренко

PR Consultant,
працювала в холдингу Oh My Look! та з іншими відомими брендами

У гармонії з собою, світом та роботою: правила успішних та творчих жінок 4


Про вміння слухати своє тіло

Головне моє правило — дозволяти собі в потоці справ робити те, що потрібно моєму тілу. А для цього потрібно його слухати. Якщо я відчуваю втому і не маю емоцій та сил, щоб працювати, моє тіло це транслює. Тоді я даю собі день на те, щоб відновитися, побути з дитиною, відпочити, погуляти.


Про тут і зараз

Головне в усьому бути ТУТ і ЗАРАЗ. Якщо я граюся з дитиною — я тут, я не відповідаю на дзвінки. Те саме стосується роботи. Якщо я сіла робити якесь завдання, то я його роблю.


Про проактивність

Головне — не боятися. Більше ініціативи, проактивності. Не потрібно боятися почути НІ. І не потрібно боятися сказати НІ. Але при цьому завжди слід відповідати собі на питання «Для чого?», щоб не робити щось даремно.


Катя Кондратьєва

Портретна фотографка, співпрацює з відомими акторами, режисерами, музикантами

У гармонії з собою, світом та роботою: правила успішних та творчих жінок 5


Про цінності

Важливо, щоб людина несла світло й не суперечила сама собі. Щоб вона робила кожен свій вибір через серце. Щоб у кінці життя, відмотавши плівку назад, зрозуміла, що це було красиве кіно і його не соромно передивлятися.


Про віру у свою справу

Важливо займатися справою, яку ви любите. І хоч може здаватися, що вона не може бути успішною, вона обов’язково приведе до успіху, якщо ви будете вкладати в неї серце й душу. 


Про реальність 

Якби я писала книгу про своє життя, назвала б її «Режисер життя». Ключовий меседж, який би я транслювала — те, що ми здатні самі створити свою реальність. І це не тільки про те, що ми завжди маємо вибір. Це про те, що картинки в нашій голові стають реальністю. Якби мені хтось при народженні сказав: «Ласкаво просимо на планету Земля, тут ти можеш стати ким завгодно і робити все, що захочеш», — можливо, я б іще раніше почала змінювати своє життя.

Більше правил успішних жінок

10 кар’єрних правил Анни Мазур

Правила життя й кар’єри Саші Дергоусової

Правила життя і кар’єри Анни Петрової

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: