fbpx

Презентація-резюме для онлайн-інтерв’ю: навіщо потрібна і як підготувати

Редакція Ср., 24.06.20 Пошук роботи

Як максимально розкрити себе і успішно пройти онлайн-співбесіду, якщо для рекрутера ви — лише обличчя по той бік екрану? Фахівці компанії з дизайну презентацій Reprezent радять не лише протерти вебкамеру і одягнути свою найкращу сорочку, але й підготувати презентацію-резюме. Розповідаємо, що це таке, і додаємо універсальний шаблон створення такої презентації.

Презентація-резюме допомагає структурувати розповідь про себе та візуалізувати важливу інформацію. Під час співбесіди ви відчуватимете більший контроль над ситуацією, продемонструєте хороший рівень підготовки та відповідальне ставлення.


Відмінності презентації від традиційного резюме


Важливо одразу уточнити: презентація не є альтернативою традиційному резюме, яке ви надсилаєте роботодавцю під час подачі на вакансію. Ці два формати розповіді про себе мають деякі відмінності за формою і використовуються на різних етапах. 

  1. Традиційне резюме (зазвичай у pdf-форматі, обсягом приблизно 1-2 сторінки) — надсилається під час подачі на вакансію разом із супровідним листом і портфоліо (якщо ваша позиція передбачає портфоліо). 
  2. Презентація-резюме демонструється роботодавцю під час співбесіди (онлайн або офлайн). 

Під час співбесіди презентація допоможе більш впевнено розповідати про себе та свої досягнення, наче проводячи роботодавця структурою презентації. На відміну від резюме, це більш деталізований формат, який можна кастомізувати під конкретну вакансію, додати слайди про найбільш показові кейси. Традиційне резюме підходить для надсилання поштою і самостійного ознайомлення роботодавцем, а презентація — для живих виступів. 


5 порад для створення вдалої презентації 


Декілька порад, які допоможуть підготувати презентацію-резюме, яка стане вашим козирем під час інтерв’ю.

Використовуйте структуру резюме

Подумайте, які запитання можуть виникнути у рекрутера до кожного розділу резюме, та одразу продемонструйте відповіді на слайдах.

Покажіть ваші досягнення

Намагайтесь не просто перерахувати усі проєкти та показати масштаб виконаної роботу, а проаналізуйте її результативність. Якщо ви рекламіст, зверніть увагу на ефективність рекламної кампанії, якщо копірайтер — на конверсії від текстів, якщо дизайнер — на приклади робіт, якщо SMM-менеджер — на активність у профілях. 

Продемонструйте релевантний досвід

Покажіть той досвід, що найбільше відповідає вакансії. Якщо рекрутер побачить, що презентація готувалась під його компанію, це буде для вас великим плюсом. 

Не ускладнюйте

Не додавайте анімацію чи складні переходи між слайдами, тому що анімація може підвисати під час розмови. Робіть акценти на інформації, яку хочете донести, та використовуйте мінімум декоративних елементів.

Виправте помилки

Перевірте текст на орфографічні та лексичні помилки, особливо якщо шукаєте роботу автором чи редактором. Декілька разів перечитайте презентацію самостійно та покажіть кільком уважним друзям.


Чеклист перед інтерв’ю


Гарно оформлена презентація — це чудово, але наостанок ще кілька порад, що варто перевірити і врахувати до того, як інтерв’ю розпочнеться:

  • дізнайтесь, як у вашій програмі для відеозв’язку увімкнути функцію демонстрації екрану; 
  • перевірте звук; 
  • приберіть безлад із фокусу камери;
  • приділіть увагу своєму зовнішньому вигляду. 

Якщо у вас є діти чи домашні улюбленці, попросіть когось з ними побути. Це допоможе не відволікатися під час співбесіди. 

Не пошкодуйте кілька годин для підготовки презентації. Доклавши додаткові зусилля, ви будете вигідно вирізнятися серед інших кандидатів. 

Команда Reprezent підготувала для вас універсальний шаблон презентації-резюме. Завантажити його можна за посиланням

Відчуваєте, що створення презентацій — не ваша сильна сторона?

Прокачайте навички створення презентацій на курсі Pro PowerPoint від Reprezent.

Про курс

Читайте також

Що таке відеоінтерв’ю та як до нього підготуватися? Поради досвідчених рекрутерів

Як підготуватися до самопрезентації на співбесіді?

Професія: дизайнер презентацій. Що вивчати, де працювати та з чого почати?

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: