Яким би чудовим оратором ви не були, краще, щоб ваш виступ супроводжувався візуальною презентацією з ілюстраціями, графіками або ключовими тезами. Фахівці компанії Reprezent, яка займається дизайном презентацій, підготовкою спікерів і навчає працювати в PowerPoint, розповідають, як робити презентації правильно.
Для чого потрібна презентація
Правильна презентація допоможе переконати, навчити і навіть продати. І помилково вважати, що презентації потрібні тільки на нарадах або для захисту диплома.
Коли і кому можуть бути корисні презентації:
- менеджерам з продажу: презентації можуть бути частиною комерційної пропозиції, коли ви хочете продати товар або послугу;
- кандидатам: це зручний спосіб показати своє портфоліо при знайомстві з компанією, в якій ви хочете працювати;
- викладачам: на слайдах легко розміщувати інструкції, таблиці та навчальні матеріали;
- спікерам: щоб утримувати увагу аудиторії і пояснити навіть складну інформацію.
Поширені помилки при підготовці презентації
Для початку розберемося, як робити презентації точно не потрібно, якщо ви хочете, щоб аудиторія вас зрозуміла і не занудьгувала.
Основні помилки при створенні презентацій:
- Перенасичення слайдів текстом. Неможливо одночасно уважно слухати спікера і читати зі слайда. У підсумку ми або слухаємо людину, яка виступає, і ігноруємо презентацію (особливо якщо на слайді забагато інформації), або читаємо зі слайда, а спікер просто звучить на тлі, як радіо.
- Ускладнення слайдів. Виберіть 2-3 основних кольори, а не використовуйте всю палітру. Однотонний фон для тексту часто виглядає більш гідно, ніж фото, яке не підходить за змістом.
- Слайд «Дякую за увагу». Таке завершення презентації застаріле і позбавлене сенсу. Краще розмістити call-to-action і свої контакти. Відразу покажіть, до чого закликаєте слухачів, і залиште способи зв’язатися з вами.
Як правильно робити презентацію
До того, як відкрити програму і почати робити слайди, варто розібратися з основними принципами створення презентацій.
- Спочатку — робота над контентом. Пропишіть весь необхідний текст, потім внесіть необхідні зміни. Після цього можна оформити мудборд — палітру настрою майбутнього дизайну. Це допомагає знайти цікаві ідеї для поточних презентацій і розвиває «смак в дизайні».
Для натхнення шукайте хороші анімовані сайти на Awwwards , приклади інтерфейсів на Behance або Dribbble. Можна підписатися на пов’язані з дизайном теги в Instagram.
Для того, щоб продумати слайди наперед, скористайтеся сторібордами — ще одним корисним інструментом при створенні презентацій. Його активно використовував ще Уолт Дісней: аніматори його студії вручну промальовували ключові моменти мультфільму для затвердження всією командою. Якщо ви будете використовувати сторіборди, вам також вдасться придумати небанальні візуалізації ваших ідей.
Щоб краще розібратися в питанні, можете подивитися документальний міні-фільм про сторіборди The Purpose Of Storyboarding.
- 1 ідея — 1 слайд. Це допоможе вам уникнути накопичення інформації на слайдах, а глядачеві легше буде стежити за логікою у виступі.
- Презентації для живих виступів і для надсилання поштою повинні оформлятися по-різному. Для виступу на слайдах розміщуйте менше тексту, адже ви зможете доповнювати його своїми словами, а в презентації для пошти — більше тексту.
- Увага до підбору фото. Фото може бути як другом у вашій презентації, так і ворогом. Наприклад, щоб показати рух, можна вибрати фото машини, а можна використовувати черепаху. Ці дві ілюстрації викликають різні асоціації: машина — швидкість, стрімкість, а черепаха — неспішність, можливо, навіть в негативному сенсі.
Також важливо вибирати ілюстрації, що підходять за змістом . Нижче антиприклад: на цьому слайді замислювалося відсилання до воронки продажу, але одразу це зрозуміти складно.
Краще витратьте більше часу, але знайдіть фото в хорошій якості. У цьому допоможуть фотобанки і сайти для обміну фотографіями unsplash, pixabay, flickr, shutterstock.
- Вивчіть програму для створення презентацій, в якій працюєте. Наприклад, коли ви розберетеся, які інструменти і функції є в PowerPoint, ви відкриєте для себе більше можливостей і прискорите свою роботу.
Також радимо прочитати книги «Дизайн для недизайнерів» Робіна Вільямса і «Кради як художник» Остіна Клеона.
Бажаєте прокачатися у створенні презентацій?
Команда Reprezent разом з Edera створили інтерактивний онлайн-курс з дизайну презентацій propowerpoint.com.
Про курс
5 найкращих програм для створення презентацій
Вибір програм для створення презентацій досить широкий, але команда фахівців Reprezent радить використовувати ці 5.
PowerPoint
Найвідоміша програма, доступна для Windows, MacOS, Android і iOS. У новішій версії Microsoft 365 (PowerPoint 2016, PowerPoint 2019) можна використовувати Morph, який дозволяє робити плавні переходи, а саму презентацію — більш захоплюючою.
Переваги | Недоліки |
вічна класика | шаблони занадто впізнавані |
Keynote
Стандартна безкоштовна програма для власників MacOS і iOS з практично тим самим функціоналом, що і у PowerPoint.
Переваги | Недоліки |
простий інтерфейс | тільки для MacOS і iOS |
Prezi
Цей сервіс дозволяє відмовитися від стандартного формату слайдів і зробити нелінійну презентацію у вигляді великого полотна. Водночас взаємодіяти з контентом можна як завгодно — з поворотом камери, переміщенням і масштабуванням.
Переваги | Недоліки |
нестандартність, велика кількість шаблонів | програма платна, інтерфейс тільки англомовний |
Canva
Програма доступна для iOS і у веб-версії. Canva пропонує безліч платних і безкоштовних шаблонів слайдів. Зручно, що кожен з них легко можна підігнати під себе, змінивши до невпізнаваності.
Переваги | Недоліки |
налаштовувати можна все: додавати або видаляти об’єкти, вибирати кольори, іконки і шрифти | змінювати розмір слайдів можна в платній версії по підписці |
Crello
Безкоштовний аналог Canva. Презентації можна створювати самостійно, а можна скористатися креативними шаблонами, які повністю підлаштовуються під вас. Тут також є пошук платних та безкоштовних зображень і можливість завантажувати свої.
Переваги | Недоліки |
елементарний інтерфейс | тільки веб-версія |
Красива, грамотно складена презентація допоможе донести вашу ідею до аудиторії. Навіть недизайнери можуть створювати презентації, які хочеться переглядати знову і знову.
Цікаво, як працювати у компанії з дизайну презентацій?
Ми познайомилися з командою Reprezent і переконалися, що їхні понеділки щасливі.
Про компаніюЧитайте також
На що я дивлюся і не дивлюся у резюме? Колонка Олександра Томіліна
Що ховається за вимогою «знання PowerPoint» у вакансіях?
Професія: дизайнер презентацій. Що вивчати, де працювати та з чого почати?
Дякуємо!
Тепер редактори знають.