fbpx

Як робити презентації: лайфхаки для недизайнерів

Редакція Пт., 19.06.20 Кар'єра

Яким би чудовим оратором ви не були, краще, щоб ваш виступ супроводжувався візуальною презентацією з ілюстраціями, графіками або ключовими тезами. Фахівці компанії Reprezent, яка займається дизайном презентацій, підготовкою спікерів і навчає працювати в PowerPoint, розповідають, як робити презентації правильно.

Для чого потрібна презентація


Правильна презентація допоможе переконати, навчити і навіть продати. І помилково вважати, що презентації потрібні тільки на нарадах або для захисту диплома.

Коли і кому можуть бути корисні презентації:

 • менеджерам з продажу: презентації можуть бути частиною комерційної пропозиції, коли ви хочете продати товар або послугу;      
 • кандидатам: це зручний спосіб показати своє портфоліо при знайомстві з компанією, в якій ви хочете працювати;      
 • викладачам: на слайдах легко розміщувати інструкції, таблиці та навчальні матеріали;      
 • спікерам: щоб утримувати увагу аудиторії і пояснити навіть складну інформацію.      


Поширені помилки при підготовці презентації


Для початку розберемося, як робити презентації точно не потрібно, якщо ви хочете, щоб аудиторія вас зрозуміла і не занудьгувала.

Основні помилки при створенні презентацій:

 1. Перенасичення слайдів текстом. Неможливо одночасно уважно слухати спікера і читати зі слайда. У підсумку ми або слухаємо людину, яка виступає, і ігноруємо презентацію (особливо якщо на слайді забагато інформації), або читаємо зі слайда, а спікер просто звучить на тлі, як радіо.
 2. Ускладнення слайдів. Виберіть 2-3 основних кольори, а не використовуйте всю палітру. Однотонний фон для тексту часто виглядає більш гідно, ніж фото, яке не підходить за змістом.
 3. Слайд «Дякую за увагу». Таке завершення презентації застаріле і позбавлене сенсу. Краще розмістити call-to-action і свої контакти. Відразу покажіть, до чого закликаєте слухачів, і залиште способи зв’язатися з вами.


Як правильно робити презентацію


До того, як відкрити програму і почати робити слайди, варто розібратися з основними принципами створення презентацій.

 • Спочатку — робота над контентом. Пропишіть весь необхідний текст, потім внесіть необхідні зміни. Після цього можна оформити мудборд — палітру настрою майбутнього дизайну. Це допомагає знайти цікаві ідеї для поточних презентацій і розвиває «смак в дизайні».

Для натхнення шукайте хороші анімовані сайти на Awwwards , приклади інтерфейсів на Behance або Dribbble. Можна підписатися на пов’язані з дизайном теги в Instagram.

Приклад мудборду від Reprezent


Для того, щоб продумати слайди наперед, скористайтеся сторібордами — ще одним корисним інструментом при створенні презентацій. Його активно використовував ще Уолт Дісней: аніматори його студії вручну промальовували ключові моменти мультфільму для затвердження всією командою. Якщо ви будете використовувати сторіборди, вам також вдасться придумати небанальні візуалізації ваших ідей.

Приклад сторіборду від Reprezent

Щоб краще розібратися в питанні, можете подивитися документальний міні-фільм про сторіборди The Purpose Of Storyboarding.

 • 1 ідея — 1 слайд. Це допоможе вам уникнути накопичення інформації на слайдах, а глядачеві легше буде стежити за логікою у виступі.
 • Презентації для живих виступів і для надсилання поштою повинні оформлятися по-різному. Для виступу на слайдах розміщуйте менше тексту, адже ви зможете доповнювати його своїми словами, а в презентації для пошти — більше тексту.
 • Увага до підбору фото. Фото може бути як другом у вашій презентації, так і ворогом. Наприклад, щоб показати рух, можна вибрати фото машини, а можна використовувати черепаху. Ці дві ілюстрації викликають різні асоціації: машина — швидкість, стрімкість, а черепаха — неспішність, можливо, навіть в негативному сенсі.

Також важливо вибирати ілюстрації, що підходять за змістом . Нижче антиприклад: на цьому слайді замислювалося відсилання до воронки продажу, але одразу це зрозуміти складно.

Антиприклад

Краще витратьте більше часу, але знайдіть фото в хорошій якості. У цьому допоможуть фотобанки і сайти для обміну фотографіями unsplash, pixabay, flickr, shutterstock.

 • Вивчіть програму для створення презентацій, в якій працюєте. Наприклад, коли ви розберетеся, які інструменти і функції є в PowerPoint, ви відкриєте для себе більше можливостей і прискорите свою роботу.

Також радимо прочитати книги «Дизайн для недизайнерів» Робіна Вільямса і «Кради як художник» Остіна Клеона.

Бажаєте прокачатися у створенні презентацій?

Команда Reprezent разом з Edera створили інтерактивний онлайн-курс з дизайну презентацій propowerpoint.com.

Про курс


5 найкращих програм для створення презентацій


Вибір програм для створення презентацій досить широкий, але команда фахівців Reprezent радить використовувати ці 5.

PowerPoint

Найвідоміша програма, доступна для Windows, MacOS, Android і iOS. У новішій версії Microsoft 365 (PowerPoint 2016, PowerPoint 2019) можна використовувати Morph, який дозволяє робити плавні переходи, а саму презентацію — більш захоплюючою.

ПеревагиНедоліки
вічна класикашаблони занадто впізнавані


Keynote

Стандартна безкоштовна програма для власників MacOS і iOS з практично тим самим функціоналом, що і у PowerPoint.

ПеревагиНедоліки
простий інтерфейстільки для MacOS і iOS


Prezi

Цей сервіс дозволяє відмовитися від стандартного формату слайдів і зробити нелінійну презентацію у вигляді великого полотна. Водночас взаємодіяти з контентом можна як завгодно — з поворотом камери, переміщенням і масштабуванням.

ПеревагиНедоліки
нестандартність, велика кількість шаблонів програма платна, інтерфейс тільки англомовний


Canva

Програма доступна для iOS і у веб-версії. Canva пропонує безліч платних і безкоштовних шаблонів слайдів. Зручно, що кожен з них легко можна підігнати під себе, змінивши до невпізнаваності.

ПеревагиНедоліки
налаштовувати можна все: додавати або видаляти об’єкти, вибирати кольори, іконки і шрифтизмінювати розмір слайдів можна в платній версії по підписці


Crello

Безкоштовний аналог Canva. Презентації можна створювати самостійно, а можна скористатися креативними шаблонами, які повністю підлаштовуються під вас. Тут також є пошук платних та безкоштовних зображень і можливість завантажувати свої.

ПеревагиНедоліки
елементарний інтерфейстільки веб-версія


Красива, грамотно складена презентація допоможе донести вашу ідею до аудиторії. Навіть недизайнери можуть створювати презентації, які хочеться переглядати знову і знову.

Цікаво, як працювати у компанії з дизайну презентацій?

Ми познайомилися з командою Reprezent і переконалися, що їхні понеділки щасливі.

Про компанію

Читайте також

На що я дивлюся і не дивлюся у резюме? Колонка Олександра Томіліна

Що ховається за вимогою «знання PowerPoint» у вакансіях?

Професія: дизайнер презентацій. Що вивчати, де працювати та з чого почати?

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: